بازاریابی اجازه ای چیست و چه معایب و مزایایی دارد؟

بازاریابی اجازه ای چیست و چه معایب و مزایایی دارد؟

آنچه در این مقاله میخوانید

اولین بار در سال 1999 ایده بازاریابی اجازه ای وارد بازار کار شد. اصل و اساس این نوع بازاریابی بدین گونه بود که در آن همه نیاز مشتری پرسیده  شود و قبل از آنکه از آنان اطلاعات کامل دریافت نکردند هیچ گونه پیام تبلیغاتی را برای مشتریان ارسال نکنند.

و همان طور که از اسمش پیداست به نوعی از مشتریان خود اجازه می گیرند تا محصولات و خدمات خود را به آنها عرضه نمایند. بازاریابی اجازه ای قدرت را به مصرف کننده منتقل می کند. اینکه مصرف کننده اجازه بدهد تا شما اطلاعات محصول خود را به وی بدهید، به تصمیم او بستگی دارد.

بازاریابی اجازه ای

بازاریابی اجازه ای، بهره وری هرگونه استراتژی بازاریابی را با نشانه گیری روی مشتریان بالقوه ای که احتمال بیشتری برای تعامل دارند، افزایش می دهد. همچنین به مخاطبان شما فرصتی برای انتخاب می دهد.

با ارائه اطلاعات خاصی مانند نام، آدرس ایمیل یا شماره تلفن، مصرف کننده به شما اجازه می دهد تا از اطلاعات موجود در برابر محتوای ارزشمندی مانند کتاب الکترونیکی یا مقاله استفاده کند. همواره با مشتریان خود در تعامل باشید تا به علایق و خواسته های آنها دست یابید.

مزایا

  1. اگر شما بتوانید تعدادی مشتری ثابت و علاقمند به کارتان را پیدا کنید همین تعداد اندک افراد زیادی را جذب کسب و کار شما خواهند کرد. زیرا به دلیل علاقه زیاد آنها مردم بیشتر تشویق به همکاری با شما خواهند شد.
  2. شما می توانید با این روش اطلاعات زیادی را از مشتریان خود دریافت کنید و آنها را به قیف بازاریابی نزدیک کنید و در نهایت می توانید تبلیغات خود را هدف دار کرده و فروش خود را افزایش دهید.
  3. بازاریابی اجازه ای برای شما هزینه ای زیاد نخواهد داشت و شما حتی می توانید با استفاده از ایمیل مارکتینگ محصولات و یا خدمات خود را به اشتراک بگذارید.
  4. باعث تعامل بیشتر با مشتریان می شود. و همین تعامل شما باعث شهرت و کسب اعتبار بیشتر می شود.

معایب

  1. ممکن است در اولین پیغام از مشتری شما از آنها نه بشنوید و این نیز می تواند برای افرادی که سخت باشد و شنیدن نه از سوی مشتری برای آنها سخت باشد.
  2. یافتن تک تک مشتریان در بازاریابی اجاره ای به نسبت بازاریابی های دیگر سختتر است. زیرا شما باید مشتریان خود را از انبوهی از مردم پیدا کنید.
  3. چرخه زمانی بازاریابی اجازه ای ممکن است طولانی تر از معمول باشد. این مسئله به این دلیل است که شما فقط بخشی از آنچه را که پیش از این هدف قرار می دادید، هدف قرار داده اید. باز هم نرخ تبدیل بهبود یافته می تواند هرگونه تاخیر زمانی را جبران نماید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.