ایمیل مارکتینگ چیست؟

سپتامبر 12, 2017

30 بازدید

ایمیل مارکتینگ یعنی انتقال اطلاعات از محصولات یا خدمات خود به مشتریان از طریق ایمیل را ایمیل مارکتینگ گویند. شما از طریق ایمیل مارکتینگ می توانید ایمیل افراد زیادی را که در سایت شما ایمیل خود را وارد کردند را جمع آوری کرده و سپس از طریق آن تبلیغات خود را انجام دهید.

نکته: خرید بانک ایمیل کار اشتباهی است و به شما توصیه می کیم که به هیچ عنوان خریداری نکنید به این دلیل که افرادی را که از طریق بانک ایمیلی یافتید اصلا به محصولات شما نیازی ندارند و از همه مهمتر اینکه آنها با میل خود ایمیل خود را در اختیار شما نگذاشته اند. و این امر خود موج منفی را به مشتری منتقل خواهد کرد.
شما می توانید برای تبلیغات خود افراد را به صفحه فرود خود هدایت کنید و به آنها پیشنهاد ویژه دهید و ایمیل آنها را دریافت نمایید.

چه ایمیل هایی برای مشتریان خود ارسال کنیم؟

بعد از جمع آوری ایمیل مشتریان خود شما باید ایمیل های حاوی آموزش و مطالب رایگان را ارسال کنید; تا ایمیل شما برای مخاطبان شما جذاب باشد; این نکته را نیز توجه کنید که شما نباید ایمیل های یکنواخت و یا فقط آموزشی را قرار دهید; از ایمیل های متنوع و متفاوت استفاده کنید.

[irp posts=”1607″ name=”نکات کلیدی برای نگارش ایمیل مارکتینگ”]

عنوان ایمیل مارکتینگ باید چگونه باشد؟

یک تعداد عناوین را نباید در ایمیل های خود استفاده کنید زیرا که این عمل باعث کاهش بازدید شما خواهد شد. و این نکته را حتما در نظر بگیرید که ایمیل هایی که به مشتریان قدیمی خود می فرستید باید با مشتریان جدید شما فرق کند به این علت که مشتریان قدیمی با سبک ایمیل های شما آشنایی دارند اما جدید ها نه.
بهترین عنوان را درنظر بگیرید و هدف شما واقعا دادن اطلاعات به مشتری باشد; مشتریان خیلی باهوش هستند و ایمیل های را که فقط قصد فریب آنها را دارند را متوجه می شوند; بهترین کار صداقت است.

کمیت ایمیل ها

باید در ارسال ایمیل نیز قانونمند و منظم باشید; زیرا تعداد بالای ایمیل ها مشتریان را کلافه و خسته می کند; و همچنین تعداد کم آن شاید باعث شود که مشتری شما را سریع فراموش کند.
به طور مثال: اگر شما در هفته ۷ روز ایمیل ارسال کنید مسلما شکایت های زیادی را دریافت خواهید کرد.
و یا اگر ماه ای یکبار ارسال کنید ممکن است مشتریان شما را فراموش کنند.
پیشنهاد تیم ما این است که اگر کسب و کارتان به شکلی است که می توانید هر هفته یک ایمیل ارسال کنید حتما این کار را انجام دهید. زیرا این تعداد مناسبترین روش از نظر ما می باشد.

معرفی دو سرویس دهنده; ایمیل سرویس دهنده هایی که در ایران محبوبیت بسیاری دارند; در ابتدا میلر لایت mailerlite و سپس میل چیمپ mailchimp می باشند، هر دو سرویس دهنده نسخه رایگان دارند.

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *