چگونه به مشتریان خود انگیزه خرید دهیم؟ بازاریابی انگیزشی

چگونه به مشتریان خود انگیزه خرید دهیم؟ بازاریابی انگیزشی

آنچه در این مقاله میخوانید

 

 

بازاریابی انگیزشی

6 راهکار موثر در بازاریابی انگیزشی

بازاریابان و فروشندگان همواره به دنبال این هستند که با مشتریان خود طوری صحبت کنند که آنها را به خرید کردن تشویق کنند. اما واقعا چطور می توان به مشتریان انگیزه خرید داد بی آنکه مشتری خود متوجه این کار شود و به نوعی حس خوب در آنها ایجاد کرد. بازاریابی انگیزشی مدتی است که در بازارهای جهانی رونق پیدا کرده است. در این مقاله چند راه کار موثر را برای شما بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

از محصولتان تعریف کنید نه برندتان

مشتریان برند ها را خرید نمی کنند بلکه آنها محصولات را می خرند. شما باید به مشتریان خود نشان دهید که محصولات تان چه تفاوت و مزیت بهتری نسبت به سایر محصولات رقیب دارد. قانون اول جذب و انگیزه دادن به مشتریان محصولات خاص شماست.

قرار دادن توضیحات جامع درباره محصولات

به مشتریان خود این اجازه را دهید که درباره ی محصولات تان اطلاعات کامل را در اختیار داشته باشند. بازاریابی انگیزشی در کسب و کار های سنتی و آنلاین متفاوت است اگر کسب و کار شما واقعی است شما می توانید با استفاده از بازاریابی انگیزشی این اجازه را به مشتریان خود بدهید که محصول شما را لمس کنند و از نزدیک ببینند و سپس اقدام به خرید کنند.

اگر کسب و کار آنلاین است شما می توانید با قرار دادن عکس هایی از محصولاتتان و توضیحات کاملی را در سایت تان قرار دهید انگیزه مشتریان برای خرید را افزایش دهید.

ایجاد فضای دوستانه با مشتریان

شما می توانید قبل از آنکه مشتری اقدام به خرید کند آنها را به یک فنجان قهوه یا کمی با آنها گپ بزنید و حس خوب و دوستانه را به مشتریان خود ابراز کنید این کار انگیزه لازم را به مشتریان می دهد که از شما خرید کنند آنان باید حس به یاد ماندنی را از شما در برخورد اول در ذهنشان ضبط کنند.

محصولات یا خدمات خود را خلاقانه به نمایش بگذارید

اگر صاحب کسب‌وکاری هستید و دوست دارید در جذب مشتری از رقبای خود سبقت بگیرید، شک نکنید که دانستن و به‌کار گرفتن ایده‌ های فروش و تبلیغات خلاقانه و جدید برای جذب مشتری، می‌تواند نقطه‌ی عطف جدی در جهت موفقیت شما در دنیای رقابت باشد. مثلا: شما می توانید با تولید یک فیلم کوتاه آموزشی درباره کارایی محصولات و قرار دادن یک آموزش خلاقانه انگیزه ای لازم را به مشتری القا کنید.

مرز بین موفقیت و شکست به تبلیغات منحصر آن است.

سفارشی سازی محصولات

تا آنجایی که می توانید دقیقا همان چیزی را به مشتریان خود دهید که آنها از شما درخواست کرده اند و به آن نیاز دارند. به طور مثال: در تیم افق وب بارها اتفاق افتاده است که مشتری سایتی را به ما نشان داده است و دقیقا سایتی را تحویل آنها داده ایم می خواستند. این بدین معنی است که شما به نیاز و علاقه مشتری احترام گذاشته و به آنان همان چیزی را تقاضا دارند را عرضه می کنید.

به مشتریان وفادار خدمات ویژه دهید

هر بازاریابی می داند که باید پاداش دهد کالا و خدمات رایگان پیشنهاد دهد و تخفیف و شرایط ویژه ای برای مشتریان دائم خود در نظر بگیرد تا همچنان آنها را تشویق به خرید و مراجعه نماید. این موارد تشویق کننده را می توان در قالب یک برنامه و از طریق طراحی یک سیستم باشگاه مشتریان انجام داد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.