مهارت های بازاریابی را یاد بگیریم و تبدیل به یک فروشنده حرفه ای شویم

مهارت های بازاریابی را یاد بگیریم و تبدیل به یک فروشنده حرفه ای شویم

آنچه در این مقاله میخوانید

مهم نیست که در چه سازمانی هستید و در چه کاری مشغول هستید آنچه که حیاتیست این است که با مهارت های بازاریابی باید اشنایی داشته باشید. زیرا که موضوع اصلی بازاریابی این است که مشتری رضایت کامل را کسب کند.

اگر می خواهید کارمند موفق یا مدیر و یا هر پست که دارید می خواهید در آن موفق شوید باید مهارت بازاریابی را یاد بگیرید. به بیان ساده تر باید فروشنده خوبی باشید و بتوانید با کسب مهارت های بازاریابی هر روز درآمد خود را افزایش دهید.

 

مبانی و مهارت های بازاریابی

  • مطالعه و جستجو
  • شرکت در کلاس های آموزشی
  • مهارت توانایی ارتباط با دیگران

مطالعه

مهارتهای بازاریابی

شما برای آنکه بتوانید شروع خوبی داشته باشید بهترین کار این است که از تجربیات افراد موفق در این زمینه کمک بگیرید. استفاده از تجربیات دیگران شما را صد پله جلوتر خواهد برد.

همه افراد موفق خاطرات و اصول مشترکی دارند همه ی انها دچار بحران ها و شکست شده اند با مطالعه کتاب های افراد موفق شما در می یابید که آنها هدف خاصی داشته اند و در جریان کاری خود به نوعی فروشنده نیز بوده اند و از هوش مالی خود استفاده کرده اند تا بتوانند ایده های خود را بفروش برسانند. این نوع افراد الگوهای خوبی برای فروشنده بهتر شدن را به شما آموزش می دهند.

شرکت در کلاس های آموزشی

شما به تنهایی با خواندن زندگی افراد موفق نمی توانید فروشنده ماهری شوید باید آن مطالبی را که در کتاب ها خوانده اید به طور ملموس مشاهده کنیم.

شرکت در دوره های آموزشی دنیای جدیدی را به روی شما باز می کند. شاید این ذهنیت خیلی از افراد باشد پرداخت پول به این دوره ها را برای خود هزینه بدانند. اما تجربه ثابت کرده است که این گونه پرداخت ها به هیچ عنوان هزینه نیستند بلکه دارایی هایی هستند که برای شما بعدها درآمد زایی خواهند کرد.

شما با شرکت در کلاس های آموزشی در وقت و انرژی خود صرفه جویی می کنید و یادگیری شما هدفمند تر خواهد بود.

مهارت توانایی ارتباط با دیگران

همه ما بخشی عمده از زندگی خود را در ارتباط با دیگران سپری می کنیم یا در فکر آن به سرمی بریم. تحقیقات، نشان داده است که 75درصد اوقات روزانه ما صرف ارتباط با دیگران می شود و شاید بتوان گفت 75 درصد موفقیتهای ما نیز به روابط ما با دیگران وابسته است. فروختن و ارائه محصول یا خدماتی فقط با ارتباط با دیگران است که تحقق می بخشد باید این سوال را از خود بپرسیم که

آیا می توانیم ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنیم. اگر پاسخ مثبت است که هیچ شما فروشنده موفقی خواهید بود و  اگر خیر که شما نیاز دارید این مهارت را در خود بوجود آورده و تقویت کنید.

نتیجه گیری

برای اینکه مدیر یا هر فردی موفق و پولدار شویم باید بازاریاب و فروشنده خوبی باشیم فروشندگی برخلاف دید خیلی از افراد کار پست و رده پایین نیست بلکه هر شخص در نهایت برای اینکه ایده یا کتاب یا هر چیز دیگری بفروش برساند باید مهارت های بازاریابی را کسب کند. در این مقاله اصولی که در شروع یک بازاریابی باید انجام داد را برای شما عزیزان بیان کردیم.

مقالات مرتبط:

7 مهارتی که هر بازاریابی باید آن را کسب کند

10 اصل مهم برای بازاریابی محصولات سایت

چگونه محصولات یا خدمات خود را به فروش برسانیم؟

امتیاز شما به این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.