قیف بازاریابی (Marketing Funnel) چیست؟

قیف بازاریابی (Marketing Funnel) چیست؟

آنچه در این مقاله میخوانید

امروز می خواهیم که شما را با قیف بازاریابی که نوعی بازاریابی نوین است آشنا کنیم. اگر این نوع بازاریابی به درستی رعایت شود و تمام مراحلش به درستی طی شود می تواند فروش اینترنتی شما افزایش دهد حال سوال اینجاست که این نوع بازارایابی را چگونه باید در سایت خود پیاده کنیم؟ پاسخ این سوال را در ادامه برای شما خواهیم گفت با ما همراه باشید.

آشنایی با قیف بازاریابی

قیف بازاریابی

در گذشته پروسه خرید ها به این صورت بود که فرد هنگامی که در مرحله خرید قرار می گرفت مدیر سایت در همان موقع پیشنهادهایی را به مشتری می داد که مشتری از آن خرید بیشتری کند و عملا هم نتیجه منفی را به همراه داشت.

به طور مثال با خرید این محصول نیز 50% تخفیف بیشتری را دریافت کنید و با خرید سوم 70% تخفیف برای شما در نظر گرفته شده است. اما در روش قیف بازاریابی مدیر سایت محصولات خود را طوری می چینند مشتری با طی کردن تمام مراحل در نهایت به خرید محصول برسد.

فایده این روش چیست؟

در این روش صفحات سایتی طوری طراحی می شود که کاربر طبق جایی که ما می خواهیم هدایت می شود و در نهایت با اعتماد کامل به مرحله خرید می رسد هدف در اینجا فروش بیشتر نیست بلکه جلب رضایت و کسب اعتماد کاربران است.

وقتی که کاربران به شما اعتماد کنند به خریداران دایمی تبدیل خواهند شد. قیف های بازاریابی باعث افزایش حجم خرید مشتریان می شود و به همین سادگی می توان فروش سایت را بدون افزایش بازدیدکننده چندین برابر کرد.

یکی دیگر از مزیت های قیف های بازاریابی حرفه ای این است که پیشنهاد های فروش شما از دید افرادی که هنوز خریدی انجام نداده اند پنهان است و همین باعث می شود که رقبای شما نتوانند پیشنهاد هایی که در قیف های بازاریابی تان در نظر گرفته اید را هر روز چک کنند. بنابر این استفاده از این حالت قیف های بازاریابی باعث می شود که فرایند بازاریابی اینترنتی شما از دید افراد پنهان بماند.

مهم نیست سایت خود را به چه منظور و برای تحقق چه هدفی ساخته اید، قیف بازاریابی ابزار مناسبی برای ردگیری مخاطبان در طول مسیری که برایشان در نظر گرفته اید تا نهایتاً ماموریت مورد نظر را انجام دهند، این ماموریت ممکن است تنها به وارد کردن اطلاعات تماس یا خواندن مقاله ختم شود یا هدف نهایی فروش محصول باشد.

در هر صورت با ردگیری مخاطبان تان متوجه خواهید در کجای مسیر احتیاج به تحریک بیشتر مخاطبان دارید تا آنها را در قیف بازاریابی هدایت کنید تا نهایتاً هدف تعیین شده محقق شود.

امتیاز شما به این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.