چگونه فقط با نوشتن درآمد کسب کنیم؟

چگونه فقط با نوشتن درآمد کسب کنیم؟

آنچه در این مقاله میخوانید

امروز می خواهم درباره این صحبت کنم که چگونه از نوشتن می توانید درآمد کسب کنید. شاید برای خیلی ها این حرف من مسخره یا شوخی باشد و یا راهی طولانی و خسته کننده به نظر برسد. اما این مقاله با توجه به تجربیات خودم هست و تا به امروز هر آنچه که یاد گرفتم دیدم برای شما نقل خواهم کرد با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

چگونه فقط با نوشتن درآمد کسب کنیم؟

محتوا نویسی چیست؟

این تعریف از خود من هست به نظرم هر کسی که مطلب یا اطلاعاتی را به صورت بصری و متنی به اشتراک می گذارد می توان محتوا نویس نامید.

انواع محتوا نویسی؟

محتوا نویسی انواع مختلفی دارد مثلا یه عده فقط در حوزه وب می نویسند عده ای دیگر در حوزه شبکه های اجتماعی و عده ای هستند که در حوزه مارکتینگ و فروش محصول می نویسند. نمی خواهم از بحث کلی خارج شوم اما دانستن این موضوعات می تواند به شما کمک کند که بتوانید از ابتدا راه خود را در نوشتن انتخاب کنید. شما می توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید و به عنوان شغل خود از آن کسب در آمد کنید.

 1. نویسندگی کتاب
 2. نویسندگی در مجلات و روزنامه ها
 3. محتوا نویسی وب
 4. محتوا نویسی شبکه های اجتماعی

هر کدام از آنها می تواند کمک کند تا به کسب ثروت دست یابید. اما حوزه تخصصی من محتوا نویسی در وب هست و از همان ابتدا از آن درآمدی را هر چند اندک برای خود داشتم.

اما می رسیم به مبحث خودمان چگونه می توان با محتوا نویسی پولدار شد؟ یادگیری محتوا نویسی نیاز به تجربه و صبر فراوان دارد و هچین یک شب نمی توان پولها را در جیب مبارک گذاشت. با تلاش و مطالعه می توان به هر آنچه می خواهی دست یابی.

 

کسی که هیچ چیز از نوشتن نمی داند چگونه می تواند شروع کند؟

شاید این سوال برای خیلی از ما پیش بیاد که من که درباره نویسندگی چیزی نمی دانم چگونه آن را شروع کنم. پیشنهاد من برای کسانی که دوست دارند نوشتن را آغاز کنند نوشت درباره علاقه هایشان هست.

تمرین نوشتن؛ نوشتن است.

به عنوان مثال شما دانشجویی هستید که به صنعت مد ولباس بسیار علاقمند هستید توصیه من این است که از همین جا شروع کنید مراحل زیر را در نوشتن آغاز کنید.

مراحل شروع نوشتن

به طور مثال درباره صنعت مد و لباس بخوانید حال می تواند از منبعی مثل کتاب  یا وب سایت استفاده کنید.

 

 • یک فایل WORD باز کنید هر چیزی که از آن چه خوانده اید را بنویسید.
 • یک عنوان برای مطلب تان انتخاب کنید اگر در زمینه عنوان نویسی زیاد خبره نیستید می توانید به مقاله ای با نام اهمیت عنوان نویسی برای هر محتوا مراجعه کنید.
 • کلمه کلیدی را انتخاب کنید. قبل از آنکه آن را انتخاب کنید حتما این مطالب را راهنمای انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا و کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را چگونه پیدا کنیم؟  مطالعه کنید.
 • سبک نوشتاری را انتخاب کنید . در مقاله  سرانجام سبک نوشتاری را در محتوا نویسی یافتم می خواهم آن را فاش کنم این را نیز توضیح داده ام.
 • اولین قدم در نوشتن متن مقدمه هست حتما مقدمه ای کوتاه و جذاب نگارش کنید. به مقاله نویسی مراجعه کنید در آنجا گفتم که چگونه مقدمه خوب و جذابی بنویسید.
 • دومین قدم متن اصلی باید متنی روان و ساده بنویسید به مقاله ای با نام  مقاله غیر رسمی چیست؟ چگونه آن را بنویسیم؟ مراجعه کنید.
 • نتیجه گیری را آخر متن بنویسید.
 • تصاویر تان را نیز در نوشته تان قرار دهید و هرگز فراموش نکنید که تصاویری را بزارید که با متن همخوانی داشته باشد.

تمام این مراحل را که انجام دادید و نوشته تان کامل شد باید آن را در وب سایت خود قرار دهیداگر وب سات ندارید مانعی ندارد می توانید در وب سایت های واسط آن را قرار دهید یا به صورت فریلنسری کار کنید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله من به تمام کسانی که در اول کار نوشتن هستند نکاتی را گفتم که به راحتی می توانند با رعایت کردن آن محتوا نویسی را آغاز کنند و به درآمد برسند. پیشنهاد من این است که حتما قبل از آنکه کاری را شروع کنید درباره آن تحقیق کنید و آن را انجام دهید.

 

3.4/5 - (7 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.