چگونه فقط با نوشتن درآمد کسب کنیم؟

اکتبر 28, 2019

168 بازدید

امروز می خواهم درباره این صحبت کنم که چگونه از نوشتن می توانید درآمد کسب کنید. شاید برای خیلی ها این حرف من مسخره یا شوخی باشد و یا راهی طولانی و خسته کننده به نظر برسد. اما این مقاله با توجه به تجربیات خودم هست و تا به امروز هر آنچه که یاد گرفتم دیدم برای شما نقل خواهم کرد با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

چگونه فقط با نوشتن درآمد کسب کنیم؟

محتوا نویسی چیست؟

این تعریف از خود من هست به نظرم هر کسی که مطلب یا اطلاعاتی را به صورت بصری و متنی به اشتراک می گذارد می توان محتوا نویس نامید.

انواع محتوا نویسی؟

محتوا نویسی انواع مختلفی دارد مثلا یه عده فقط در حوزه وب می نویسند عده ای دیگر در حوزه شبکه های اجتماعی و عده ای هستند که در حوزه مارکتینگ و فروش محصول می نویسند. نمی خواهم از بحث کلی خارج شوم اما دانستن این موضوعات می تواند به شما کمک کند که بتوانید از ابتدا راه خود را در نوشتن انتخاب کنید. شما می توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید و به عنوان شغل خود از آن کسب در آمد کنید.

  1. نویسندگی کتاب
  2. نویسندگی در مجلات و روزنامه ها
  3. محتوا نویسی وب
  4. محتوا نویسی شبکه های اجتماعی

هر کدام از آنها می تواند کمک کند تا به کسب ثروت دست یابید. اما حوزه تخصصی من محتوا نویسی در وب هست و از همان ابتدا از آن درآمدی را هر چند اندک برای خود داشتم.

اما می رسیم به مبحث خودمان چگونه می توان با محتوا نویسی پولدار شد؟ یادگیری محتوا نویسی نیاز به تجربه و صبر فراوان دارد و هچین یک شب نمی توان پولها را در جیب مبارک گذاشت. با تلاش و مطالعه می توان به هر آنچه می خواهی دست یابی.

 

کسی که هیچ چیز از نوشتن نمی داند چگونه می تواند شروع کند؟

شاید این سوال برای خیلی از ما پیش بیاد که من که درباره نویسندگی چیزی نمی دانم چگونه آن را شروع کنم. پیشنهاد من برای کسانی که دوست دارند نوشتن را آغاز کنند نوشت درباره علاقه هایشان هست.

تمرین نوشتن؛ نوشتن است.

به عنوان مثال شما دانشجویی هستید که به صنعت مد ولباس بسیار علاقمند هستید توصیه من این است که از همین جا شروع کنید مراحل زیر را در نوشتن آغاز کنید.

مراحل شروع نوشتن

به طور مثال درباره صنعت مد و لباس بخوانید حال می تواند از منبعی مثل کتاب  یا وب سایت استفاده کنید.

 

تمام این مراحل را که انجام دادید و نوشته تان کامل شد باید آن را در وب سایت خود قرار دهیداگر وب سات ندارید مانعی ندارد می توانید در وب سایت های واسط آن را قرار دهید یا به صورت فریلنسری کار کنید.

اما اگر دوست دارید وب سایت داشته باشید و محتوا های خود را در آن قرار دهید. می توانید با تیم افق وب تماس بگیرید و اولین سایت خود را راه اندازی کنید. تیم افق وب از ابتدا تا انتهای کار با شما خواهد بود و مشاوره راه اندازی کسب و کار را در اختیار تان قرار دهید.

 

هدف تیم افق وب این است که به تمام کسانی که دوست دارند در حوزه وب و کسب و کارهای آنلاین کار کنند افق روشنی از وب را برای آنها ترسیم کنیم.

 

نتیجه گیری

در این مقاله من به تمام کسانی که در اول کار نوشتن هستند نکاتی را گفتم که به راحتی می توانند با رعایت کردن آن محتوا نویسی را آغاز کنند و به در آمد برسند. پیشنهاد من این است که حتما قبل از آنکه کاری را شروع کنید درباره آن تحقیق کنید و آن را انجام دهید.

 

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *