کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را چگونه پیدا کنیم؟

کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را چگونه پیدا کنیم؟

آنچه در این مقاله میخوانید

بسیاری از کاربران ما همیشه این دغدغه را دارند که از چه کلمات کلیدی استفاده کنند که بیشترین استفاده را دارد تا به این وسیله بتوانند ترافیک سایت خود را بالا ببرند. برای این که شما یک کلیدواره ای را درست انتخاب کنید. نیاز به تحقیق اولیه دارید. تحقیق کردن خود دارای یک سری اصول که با  پیروی از این اصول است که می توانید به هدف دلخواهتان برسید. ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه کلمات کلیدی مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

کلمات کلیدی چیست و چرا شما به آن نیاز دارید؟

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلید واژه یک روش تحقیق است که توسط سازندگان محتوا و کارشناسان جستجوگرها استفاده می شود. این روش  به شما کمک می کند تا کلمات را کشف کنید.به این وسیله کاربرانی که به موتورهای جستجو وارد می شوند. محتوا؛ محصولات و خدمات شما را پیدا کنند.

بسیاری از مبتدیان تصور می کنند که همه چیز را راجب این موضوع می دانند و نیازی به آموزش ندارند و از حدسیات و نیاز های خود در این کار استفاده می کنند.

اما برای پیدا کردن کلیدواژه مناسب ابزارهای قدرتمند وجود دارد که کار را برای شما راحتتر می کند و همچنین می توانید نوشته های خود را هدفمند بنویسند.

با استفاده از تحقیقات کلیدی به عنوان بخشی از استراتژی محتوا، می توانید به موارد زیر دست یابید:

  1. پیدا کردن کلمات کلیدی محبوب که کاربران واقعا در جستجوی آن هستند
  2. پیدا کردن ایده های محتوایی که برای رتبه بندی آسان و حجم جستجو مناسب هستند.
  3. پیدا کردن آنچه که رقبای شما انجام می دهند و سپس آنها را با یک استراتژی محتوا بهتر آن را ارائه دهید
  4. دریافت ترافیک جستجو بیشتر و رشد مخاطبان خود با هر مقاله جدید

ابزارهایی مورد استفاده در روش تحقیق کلمات کلیدی

AnswerThePublic

تحقیق کلمات کلیدی

AnswerThePublic یک ابزار تحقیقاتی کلیدی و ایده محتوا است. این ابزار از ویژگی گوگل و بینگ خودکار استفاده می کند و اطلاعات را در فرمت بصری قابل درک تر ارائه می دهد.

به سادگی وارد وبسایت AnswerThePublic  شوید. و یک کلمه کلیدی یا عبارت را وارد کنید. کلیدواژه شما بارگذاری می شود و اطلاعاتی نظیر نقشه های بصری. گزارش ها به سوالات، پیشنهادها، مقایسه ها، الفبایی و کلمات کلیدی مرتبط را به شما ارائه خواهند داد.

تحقیق کلمات کلیدی

می توانید داده ها را به صورت تصاویر دانلود کنید یا آنها را به یک فایل CSV ذخیره کنید و با نرم افزار صفحه گسترده مورد نظر خود از آن استفاده کنید.

تحقیق کلمات کلیدی

 

Ahrefsتحقیق کلمات کلیدی

Ahrefs یکی دیگر از ابزار جستجو در کلمات کلیدی است. که به شما کمک می کند تا رقیب های خود را آنالیز کنید و از آنها برتر شوید.

روزانه بیش از 6 میلیارد صفحه و  با بیش از 12 تریلیون لینک  از 200 میلیون نام دامنه باز می شود. این اطلاعات زیادی است، اما زیبایی واقعی این است که چگونه پلتفرم آنها به شما در استفاده از این داده ها کمک می کند.

برای استفاده از این ابزار کافیست نام دامنه را در فیلد جستجو وارد کنید. Ahrefs اطلاعات زیادی را در این رابطه خواهد داد.

تحقیق کلمات کلیدی

Ahrefs به شما کمک می کند که یک نمای کلی از نتایج را با تعداد کل لینک ها، ارجاع دامنه ها، کلمات کلیدی ارگانیک و بازبینی محتوا را داشته باشید. با وارد شدن به هر بخش می توانید موارد زیادی را در این زمینه دریافت کنید. به طور مثال: روی ‘Organic Keywords’ کلیک کنیذ اطلاعاتی درباره  یک لیست از کلمات کلیدی برای نام دامنه با حجم جستجو، رتبه بندی جستجو، URL  را به شما نشان خواهد داد.

  تحقیق کلمات کلیدی

می توانید تمام گزارش ها را در قالب CSV یا PDF ذخیره کنید و سپس در نرم افزار صفحه گسترده مورد علاقه خودتان با آن کار کنید.

SEMRush

تحقیق کلمات کلیدی

SEMRush یکی از بهترین ابزارهای جستجو در بازار است. این مجموعه کامل SEO با ابزارهایی برای انجام تحقیقات آلی، پرداخت تبلیغات تبلیغاتی، تحقیقات کلید واژه و تجزیه و تحلیل رقیبها کاربرد دارد.

برای شروع، به سادگی به وب سایت SEMRush بروید و یک کلمه کلیدی یا URL وبسایت خود را وارد کنید.

تحقیق کلمات کلیدی

شما یک مرور کلی از کلیدواژه ای که وارد کرده اید نشان می دهد که حجم جستجو (تعداد جستجوهای متوسط)، CPC برای تبلیغات پرداخت شده و تعداد نتایج جستجو را ببینید.

کمی پایین بروید و یک مرور کلی از کلمات کلیدی و کلمات کلیدی مرتبط را مشاهده خواهید کرد.می توانید بر روی دکمه نمایش گزارش کامل کلیک کنید تا لیست کامل را بررسی کنید یا آنها را به یک فایل CSV ارسال کنید.

کلمات کلیدی

همچنین می توانید از “ابزار کلید واژه سحر و جادو” جدید خود استفاده کنید که دسترسی سریع تر به تحقیقات گسترده تر کلمات کلیدی در شرایط مرتبط را به شما می دهد. بر روی دکمه افزودن در کنار کلمه کلیدی کلیک کنید تا آن را به تجزیه و تحلیل کلید واژه اضافه کنید.

تحقیق کلمات کلیدی

هنگامی که بهترین کلمات کلیدی با بالاترین حجم جستجو را پیدا کرده اید، قدم بعدی تحلیل رقابت برای این کلمات کلیدی است. روی لینکهایی که قبلا برای این کلمات کلیدی رتبه بندی کرده اند کلیک کنید تا یک تجزیه و تحلیل دقیق ببینید.

کلمات کلیدی

شما قادر خواهید بود که لینک های مربوط به آن URL خاص، سایر کلمات کلیدی که رتبه صفحه را رتبه بندی می کنید، و تعداد ترافیك جستجو را ببینید.

به طور کلی، SEMRush بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی در بازار است. نه تنها شما می توانید ایده های کلیدی خیلی خوب و کاربردی را بدست آورید.  بلکه به شما کمک می کند که نحوه رتبه بندی آن کلمات کلیدی را بدست آورید.

نکات کلیدی

چه نکته ضروری درباره تحقیق کلیدواژه در زیر به ان اشاره کردین حتما آن را مطالعه کنید.

  • تحقیق کلمه کلیدی خود را با کلمات کلیدی گسترده شروع کنید و سپس آن را محدود کنید تا کلمات کلیدی را با رقابت کم و حجم جستجو بیشتر پیدا کنید.
  • URL خود را در SEMRush یا Ahrefs وارد کنید تا عملکرد کلید واژه خودتان را ببینید و سپس آن را با رقبای خود مقایسه کنید.
  • تحقیق کلمه کلیدی خود را برای اکثر کلمات کلیدی جستجو محدود نکنید. شما به راحتی می توانید برای کلمات کلیدی بیشتری رتبه بندی کنید و بر آن تکیه کنید

4.7/5 - (3 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.