URL مناسب سئو یا سئو فرندلی چیست ؟

URL مناسب سئو یا سئو فرندلی چیست ؟

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله می خواهیم درباره URL مناسب سئو توضیح دهیم. واین موضوع را به چالش بکشیم که آیا ساختار URL ها تاثیری بر سئوی یک وب‌سایت دارد؟ یا خیر؟

انتخاب یک URL مناسب برای هر صفحه سایت، یکی از مهمترین عناصر بهینه سازی سایت (سئو) است. متخصصان سئو، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا URL های خاص و منحصر به فرد ایجاد کنند که در بالای نتایج موتور جستجوی گوگل قرار گیرند. استفاده درست از کلمات کلیدی محتوا در URL یک تکنیک سئو محسوب می شود.

URL مناسب سئو

URL مناسب سئو

مهم نیست که شما چه نوع وبسایتی دارید قوانین زیر یک سری قاعده های ثابت هستند که هر نوع وبسایتی را شامل می شود.

اصلی ترین نکته این است که URLهای شما باید متمرکز باشند. از کلماتی مانند از ؛ و ؛ غیره ؛ خودداری کنید. و لازم نیست که از افعالی مانند (هستند ؛ دارند) استفاده کنید.

طول URL های خود را تا جایی که امکان دارد کوتاه کنید. اما این بدین معنی نیست که گوگل به URL های طولانی اهمیتی نمی دهد.  اما URL های کوتاه تر در سئو تاثیر گذارتر هستند.

انتخاب URL مناسب برای وبسایت های مختلف

URL مناسب سئو در هر نوع وب سایت متفاوت است. ما در کل 3 نوع وبسایت داریم از جمله:

  • وبسایتی شرکتی
  • وبسایتی فروشگاهی
  • وبسایت وبلاگی

URL های مناسب برای وب سایت شرکت باید بیشتر درباره تماس و ارتباط با شرکت باشد.   /تماس با ما / http://example.com

URL های مناسب برای سایت های فروشگاهی نام محصول ؛ یا نام دسته را وارد باشد.         /نام محصول /http://example.com

URL های مناسب برای وبسایتهای وبلاگی بیشتر باید درباره موضوعات وبلاگ شما باشد.       /عنوان پست/http://example.com

URL های دوستانه SEO برای وبلاگ یا سایت خبری

اگر وبسایت شما وبلاگی و یا خبری است. شما می توانید URL های متعددی را برای هر خبر یا وبلاگ برای خود بسازید. در وبسایت های وبلاگی باید پستهای شما انسجام ونظم خاصی داشته باشد و هر چه مرتب تر شما می توانید یو آر ال های زیادتر و جدیدتری را تکرار کنید. و اگر هم که وبسایت شما خبری است و شما روزانه خبرهای زیادی را در سایت قرار می دهید تاریخ روز اخبارها را حتما در URL قرار دهید.

هیچ راهی برای ایجاد بهترین نشانی اینترنتی مناسب برای جستجوگر وجود ندارد. این بستگی به نوع وب سایت شما دارد. به خصوص با یک وبلاگ یا سایت خبری، گزینه های متعددی وجود دارد. نکته اصلی این است که آدرسهای اینترنتی شما باید متمرکز شوند. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعاتی که برای شما مهم است حتما درURL ها قرار گیرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.