تکنیک های سئو در 2022

تکنیک های سئو در 2022

آنچه در این مقاله میخوانید

گوگل الگوریتم های خود را در سال 2018 نیز تغییر می دهد. و بسیاری از مردم اطلاعی از این تغییر ندارند. ما امروز در این مقاله می خواهیم تکنیک های سئو را با شما در میان بگذاریم تا اطلاعات خود را در این زمینه بیشتر کنید تا بتوانید سایت خود را بهبود ببخشید.

 

در طول یک دهه اخیر سرعت رایانه بیشتر شده است. و موبایل ها نیز پیشرفت کرده اند. آیفون x سریعتر از بسیار از رایانه ها عمل می کند. قدرت سایت های ما هنوز آنقدر سریع نیستند و به آرامی دارند کار می کنند. اما چگونه می توان با تغییرات خود را آپدیت کرد و امسال باید از چه تکنیک هایی استفاده کنیم؟

جستجوی صوتی همه چیز را تغییر می دهد

جستجوی صوتی یکی از مواردی است که گوگل خود را در آن زمینه بهینه کرده است. اما این مسئله هنوز همه گیر نشده است و بسیاری از کاربران از این جستجو استفاده نمی کنند. اما وقتی که گوگل خود را در این زمیته بهینه می کند یعنی مسئله مهمی است ما نیز به عنوان یک سئو کار نیز باید خود را آپدیت نماییم.

اما مشکلاتی نیز در این زمینه وجود دارد. ما نمی دانیم که بایدتن صدای بلند را سئو کنیم و یا آرام را ؟ و همچنین تلفظ ها را چگونه مشخص کنیم؟ آیا سئو درست است؟ یا سئوووو و خیلی از این موارد که هنوز مبهم هستند.

تکنیک های سئو در سال جدید

داده های ساختاری    JSON+LD و Schema.org   

گوگل در کنار AMP در حال  استفاده بیشتر از پروفایل های داده های ساختاری است. این شرکت برای شناسایی بیشتر و بهتر اینترنت از وبمستران و سئو کاران درخواست کرده است داده های ساختاری در محتوای خودشان را بر اساس ساختار های Schema.org انجام دهند.

افزونه Yoast SEO  به وبسایتهایی که داده های ساختاری را از قبل به وبسایت خودشان اضافه کرده اند کمک شایانی میکند. کاری که این افزونه انجام میدهد برای اکثر کسب و کار های کوچک و بزرگ و وبسایت های اینترنتی و بلاگ ها کافی است.

اما اگر شما صاحب یک وبسایت هستید که محتوای زیادی مطابق یکی از انواع داده های Schema.org دارد( مثلا نقد و بررسی ها ، دستور های آشپزی،محصولات و …) من به شما پیشنهاد میکنم که یک دوره آموزشی در زمینه داده های ساختاری بگذرانید. بعد از گذراندن این دوره خواهید توانست یک استراتژی داده های ساختاری مناسب برای وبسایت خودتان طراحی کنید.

 

نحوه نمایش سایت در تلفن همراه 

همان طور که قبلا نیز گفتیم گوگل به نحوه نمایش سایت ها در موبایل اهمیت زیادی می دهد. و هر چقدر که یک موبایل نتواند قسمت هایی از سایتها را نشان دهد به همان اندازه آن سایت رتبه خود را از دست خواهد داد. پس یکی از تکنیک های سئو در سال جدید نمایش درست سایت در تلفن های همراه است.

و علاوه بر نمایش درست سایت شما باید سرعت نمایش را در تلفن های همراه نیز بالا ببرید. پس بنابراین اگر این کار انجام نداده اید یکی از کارهای که برای سئو سازی سایت تان حتما امروز باید انجام دهید همین موضوع است.

AMP

با یک سوال شروع می کنیم. که Amp چیست و چرا باید از آن استفاده کرد ؟ Amp مخفف کلمات Accelerated Moblie Pages یکی از فریم ورک های نسبتا تازه شرکت گوگل است که در زمینه بالا بردن سرعت لود شدن سایت در دستگاههایی مانند موبایل ها و تبلت ها به کار می رود.

نویسندگان و افرادی که از نسخه AMP برای انتشار محتوا خود را در موبایل استفاده می کنند، باید آن را هم نیز در نسخه دسکتاپ خود معرفی کنند، برای مثال اگر برای صفحه خاص خود در موبایل از نسخه AMP استفاده می کنید باید لینک معرفی آن را به صورت لینک rel AMP HTML در کد HTML صفحه دسکتاپ خود بنویسید. پس یکی دیگر از مواردی که باید در سئو سازی باید اهمیت داد همین AMP است.

تکنیک های سئو در 2018

محتوا هنوز پادشاه است

محتوا معیار اصلی برای رتبه بندی وب سایت‎ها‎ در صفحات نتایج جستجو است. به هر میزان که یک وبمستر در تولید محتوای سایت موفقتر عمل کند، بی شک شانس بیشتری برای موفقیت خواهد داشت.

بدون داشتن محتوای سایت، موتورهای جستجو قادر به پیدا کردن وب سایت نخواهند بود. با این حال هر نوع محتوایی مفید نیست و باید گفت محتوای متفاوت براساس انتخاب کاربر اهمیت پیدا می‎کند. و همچنان محتوا حرف اول را می زند. و باید محتواهایی را در سایت قرار دهید که هم مفید  و هم کاربردی باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.