8 راز موفقیت در کسب و کار کارواش اتومبیل

8 راز موفقیت در کسب و کار کارواش اتومبیل

آنچه در این مقاله میخوانید

از آنجایی که این روزها تعداد اتومبیل ها و استفاده از آنها افزایش یافته است.یکی از مشاغلی که میتوانند از این فرصت استفاده کنند و کسب و کار خود را رونق بدهند, کارواش اتومبیل است. در ادامه ی این مقاله قصد داریم به 8 راز برای موفقیت هر چه بیشتر در این زمینه اشاره کنیم و به شما کمک کنیم تا کسب و کار خود را رونق ببخشید.
در ادامه با ما همراه باشید و سعی کنید چند نکته از این مقاله را به طور دقیق بررسی و در کارواش خود پیاده سازی کنید.

نکته 1 .مکانی مناسب انتخاب کنید

8 راز موفقیت در کسب و کار کارواش اتومبیل
مکان مناسب کارواش اتومبیل

انتخاب یک مکان مناسب در موفقیت کسب و کار شما تأثیر بسزایی دارد لذا در انجام این کار باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  1.  ملکی که با هدف ایجاد کارواش انتخاب می کنید باید در محیطی مناسب از لحاظ دسترسی و امکانات باشد.
  2.  برای استفاده از آب و برق نباید محدودیتی داشته باشید.
  3.  بررسی کنید که ملک مورد نظر مشکل فاضلاب و تخلیه ی آن را نداشته باشد.
  4.  ظرفیت ملک مورد نظر باید حداکثر تعداد ماشین باشد.
  5.  کارواش شما باید برای افرادی که از آنجا گذر می کنند قابل رویت باشد.
  6.  بهتر است بخشی از این ملک را برای استراحت مشتری ها در نظر بگیرید تا اتومبیل آنها شسته شود.

به یاد داشته باشید که در دسترس بودن کارواش یک امتیاز محسوب میشود. اگر چه با استفاده از تبلیغات به راحتی میتوان مشتری جذب کرد اما انتخاب ملک مناسب نیز میتواند تا حد چشمگیری سبب افزایش مشتریان شود. از این رو فقط کافی است در انتخاب زمین کارواش دقت کنید.

نکته 2 .فضا را مدیریت کنید

حتما شما هم با این قبیل کارواش ها روبه رو شده اید که وقتی وارد آن میشوید نمی دانید دقیقا باید در کجا قرار بگیرید و چه کنید.
یکی از مهم ترین نکات این است که فضای کارواش را به خوبی مدیریت کنید. محل ورود, محل شستشو, محل خشک کردن اتومبیل و خروجی را به صورت واضح مشخص کنید تا مشتری در هنگام ورود دچار سردر گمی نشود. میتوانید از سازه های فلزی برای تقسیم بندی هر بخش استفاده کنید یا از هر ایده ی دیگر که به ذهن تان می رسد استقبال کنید.
با این نظم دهی به بخش های مختلف به طور دائم به فردی برای راهنمایی ماشین های ورودی نیز نیاز ندارید و سرعت انجام امور بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

نکته 3 .دستگاه های تمیز کننده

8 راز موفقیت در کسب و کار کارواش اتومبیل
دستگاه های تمیز کننده

انتخاب دستگاه های مناسب برای یک کارواش و جلب نظر مشتریان بسیار اهمیت دارد.
دستگاه های فشار قوی مختلفی از واحدهای متحرک گرفته تا واحدهای ثابت و پاک کننده های فشار قوی دیواری در دسترس هستند که هرکدام دارای ویژگی ها و محدودیت های خاص خود هستند.

به طور کلی ، واحد های سیار یا قابل حمل در برنامه شستشوی ماشین زمانی توصیه میشود که بودجه ی محدودی برای خرید داشته باشید.
دلیل این امر آنست این قبیل دستگاه ها دارای ویژگی ها و امکاناتی محدود هستند.

نکته 4 .فیلتر هوا

محل های شستشوی اتومبیل به ماشین آلاتی با ظرفیت فیلتراسیون قوی هوا نیاز دارند. دلیل این امر حجم خاکی است که هر روز از ماشین ها جمع می شود. استفاده نکردن از این سیستم های فیلتر هم کیفیت کار کارواش را پایین خواهد آورد و هم برای سلامتی افراد مشغول به کار در این محیط ها مضر خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: ۶ پیشنهاد متفاوت برای بازاریابی کارواش ها

نکته 5 .شستشوی داخلی اتومبیل

8 راز موفقیت در کسب و کار کارواش اتومبیل
شستشوی داخلی اتومبیل

یکی از خدمات متنوعی که میتوان در کارواش ها ارائه داد و قطعا مشتریان به خوبی از آن استقبال خواهند کرد, خدمات شستشوی داخلی اتومبیل است. برای این خدمت لازم است تا دستگاه های مورد نظر را نیز تهیه کرد. استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته سبب میشود تا سرعت خدمت رسانی به مشتری و میزان رضایت آنها افزایش یابد.
با یک نیازسنجی خوب به راحتی میتوان نیازها و خواسته های مشتری را از یک کارواش بررسی کرد و برای ارائه ی آن اقدام کرد. لذا اگر قصد دارید کارواشی به روز داشته باشید و مشتریان شما افزایش یابند در درجه ی اول نیازهای آنها را شناسایی کنید.

نکته 6 .استفاده از بهترین مواد اولیه

مواد شوینده و بهداشتی که در کارواش استفاده میشود باید از بهترین مواد موجود در بازار تهیه شود. مشتری باید بداند از چه شوینده ای برای شستشوی اتومبیلش استفاده میشود.
شاید تصور کنید خرید شوینده های ارزان قیمت باعث افزایش سود کارواش ها خواهد شد. اما حقیقت این است که برای شستشوی بهتر لازم است تا از شوینده ی بیشتری استفاده کنید و این یعنی استفاده از مواد ارزان نه تنها به صرفه نیست بلکه در برخی موارد ممکن است سبب افزایش هزینه ها و مواد مصرفی نیز بشود. در نتیجه توصیه می کنیم از موادی با کیفیت خوب و درجه ی یک استفاده کنید.
برای کاهش هزینه ها توصیه می کنیم که مواد مصرفی را به صورت ماهیانه و یک جا خریداری کنید تا بتوانید درصدی از هزینه ها را کاهش دهید.

نکته 7 .برنامه ریزی برای اتفاقات پیش بینی نشده

8 راز موفقیت در کسب و کار کارواش اتومبیل
اتفاقات پیش بینی نشده در کارواش اتومبیل

این را در نظر بگیرید که هیچ چیز همیشه مطابق برنامه ریزی پیش نمی رود. لذا خوب است که برای چنین لحظاتی نیز برنامه ریزی کنید و احتمالاتی را در نظر بگیرید.
برای مواقعی مانند راضی نبودن مشتری از خدمت دریافتی, آسیب دیدن اتومبیل هنگام شستشو, معطل ماندن بیش از حد و مواردی از این قبیل از قبل بیندیشید و راه حلی را پیدا کنید. راه حلی که باعث جلب رضایت مشتری و به حداقل رسیدن ضرر شما شود.

نکته 8 .راه اندازی یک سایت کارواش اتومبیل

در دنیای پیچیده ی این روزها اگر کسب و کاری دارای یک وب سایت فعال برای برقراری ارتباط با مشتریان نباشد قطعا شکست خواهد خورد. فرقی نمی کند چه شغلی دارید و در چه زمینه ای فعالیت می کنید داشتن یک سایت کلید حضور شما در این فضا است. پس یک سایت راه اندازی کنید و با استفاده از اصول بازاریابی و کمک گرفتن از متخصصین در این زمینه مشتریان را از سراسر شهر به کارواش خود هدایت کنید.

شما از کدام یک از نکته های گفته شده برای رونق کارواش خود استفاده کرده اید؟ نظرها و ایده های خود را در بخش نظرات برای ما و سایر مخاطبان وب سایت ارسال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت کارواش به مقاله ی کارواش ها چه نیازی به وب سایت دارند؟  مراجعه کنید.

 

منبع: www.mapa.co.za

4.5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.