کارواش ها چه نیازی به وب سایت دارند؟

کارواش ها چه نیازی به وب سایت دارند؟

آنچه در این مقاله میخوانید

خوشبختانه طراحی وب سایت طی چند سال گذشته بسیار پیشرفت کرده است. روز به روز بر تعداد افراد و مشاغلی که تقاضای طراحی و راه اندازی سایت دارند افزوده می شود. از جمله مشاغلی که شاید کمتر کسی فکر کند که نیاز به طراحی سایت دارند شغل کارواش است. افرادی که دارای یک کارواش هستند از ان دسته مشاغلی هستند که کمتر دغدغه ی راه اندازی سایت و فعالیت در فضای آنلاین را دارند, اما چرا؟؟؟

چرا صاحبان کارواش ها نیازی به طراحی سایت احساس نمی کنند؟

نه تنها افراد فعال در مشاغلی مانند کارواش بلکه پزشکان و روانشناسان و مشاغل دیگری که برای خدمت رسانی به مشتریان نیاز به محیط فیزیکی دارند در برابر طراحی سایت و ورود به دنیای آنلاین مقاومت می کنند.

وقتی از صاحبان این نوع مشاغل سوال می کنیم که چرا برای طراحی و داشتن یک سایت اقدامی نمی کنید جوابی که می دهند این است ؛ ” ما کالایی برای فروش نداریم و خدمات را به صورت فیزیکی و حضوری ارائه می دهیم لذا نیازی به داشتن وب سایت و هزینه های اضافی نیست.”

ضرورت طراحی سایت برای کارواش

کارواش ها چه نیازی به وب سایت دارند؟
ضرورت طراحی سایت برای کارواش

در دنیایی که حضور آنلاین هر کسب و کار به اندازه ی حضور فیزیکی آن اهمیت دارد نداشتن یک وب سایت به معنی پذیرش شکست است.
تصور غلطی که در بین این قبیل مشاغل وجود دارد ناشی از آگاهی کم از بستر گسترده ی اینترنت و طراحی سایت است.

طراحی یک وب سایت پروسه های مختلفی دارد. در اولین قدم شما به عنوان صاحب شغل کارواش باید با انواع سایت و کارایی هر کدام آشنا شوید.
دلیل مخالفت صاحبان این مشاغل نیز قطعا به دلیل ندانستن دسته بندی های مختلف و متفاوت انواع سایت است. تصوری که مشاغل از طراحی و راه اندازی سایت دارند این است که حتما باید محصولی در آن به فروش برسد. اما این ویژگی فقط مختص سایت های فروشگاهی است.

انواع مختلفی سایت با توجه به نیازهای روز وجود دارند که میتوان دسته های زیر را در نظر گرفت؛

  1. سایت فروشگاهی
  2. سایت آموزشی
  3. سایت شرکتی
  4. سایت خبری
  5. سایت پزشکی
  6. سایت پرتال
  7. و…

مراحل طراحی سایت کارواش

برای اقدام جهت راه اندازی یک سایت لازم است که مراحلی را در ابتدا طی کنید. در ادامه به طور مختصر سعی میکنیم شما را در جهت شناخت نیازهای کسب وکار خود و اطلاع از اصطلاحات این حوزه آشنا کنیم.

1 . تعریفی از نیازها ، بودجه و دارایی ها

نیازسنجی

در اولین قدم بررسی کنید که چرا به یک سایت نیاز دارید؟نیاز شما به داشتن وب سایت با هدف فروش کالاست؟ یا معرفی کسب و کارتان؟ یا حتی جذب مشتری بیشتر؟
وقتی بدانید از سایت چه توقعی دارید قطعا قدم های بعدی را میتوانید محکم تر بردارید.

بودجه

کارواش ها چه نیازی به وب سایت دارند؟
بودجه

قبل از اینکه دست و دلتان برای هزینه کردن یک سایت بلرزد لازم است این نکته را بدانید که طراحی سایت یک نوع سرمایه گذاری است. به این معنی که نباید توقع داشته باشید در ماه های اول سود سرشاری برای شما به همراه داشته باشد بلکه باید صبور باشید و از هیچ فعالیتی خسته نشوید.
در نهایت بهتر است تا بودجه ی خود را در نظر بگیرید و قبل از مراجعه برای سفارش طراحی سایت یک مبلغ مشخص را مد نظر داشته باشید.

2 . آشنایی با اصطلاحات این حوزه

برای اینکه یک طراحی وب سایت آگاهانه داشته باشید لازم است که کمی بلا اصطلاحات این حوزه آشنا شوید. آشنا شدن با اصطلاحات عمومی این حوزه سبب میشود تا اطلاعات شما در این حوزه افزایش پیدا کند و در صورتی که تصمیم گرفتید خودتان مدیریت سایت را بر عهده بگیرید کمتر با مشکل روبه رو شوید.
این نکته را هم در نظر بگیرید که لازم نیست در حد یک برنامه نویس اطلاعات داشته باشید فقط کافی است مفهوم برخی عبارت ها را به بیان ساده بدانید.

دامنه

دامنه “آدرس” سایت شما در اینترنت است. شما آن را برای مدت زمان مشخصی از طریق شرکت های ارائه دهنده خریداری می کنید. بسیاری از شرکتهای میزبان وب سایتها نیز نام دامنه را برای راحتی بیشتر مشتریان به فروش می رسانند.
نام دامنه میتوان هر چیزی باشد اما چون قرار است معرف کسب و کار شما باشد و کشری هایتان شما را با آن پیدا کنند بهتر است مطابق با نام کارواش باشد.

میزبانی وب سایت

وب سایت شما از پرونده های رایانه ای تشکیل شده است. این پرونده ها باید در جایی قرار بگیرند. شرکتهای میزبان وب سایت هر زمان کسی به وب سایت شما مراجعه می کند ، فضا را در سرورهای تخصصی ذخیره می کنند و فایلهای وب سایت شما را ذخیره می کنند.
در واقع میزبان وب سایت بستری است که فایل های سایت روی آن قرار می گیرد. انواع مختلف میزبانی وجود دارد که در مقالات بعدی به طور مفصل به آنها می پردازیم.

نرم افزارهای مدیریت محتوا

نرم افزارهای مدیریت محتوا وظیفه ی ویرایش و نگهداری از سایت ها را بر عهده دارند. یکی از محبوب ترین این برنامه ها ” وردپرس” است که این روزها بسیاری از سایت ها با استفاده از آن ساخته شده اند.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد می کنیم, نگاهی به مقاله ی آیا وردپرس برای طراحی سایت مناسب است یا خیر؟ بیندازید.

قالب های وب سایت

کارواش ها چه نیازی به وب سایت دارند؟
قالب های وب سایت

همه ی طراحان وب سایت باید قسمت های مختلف وب سایت را روی قالبی سوار کنند. به این قالب ها میتوان به دو صورت دسترسی داشت. یکی اینکه به صورت ویژه و اختصاصی کد نویسی شوند و دیگر اینکه از قالب های آماده استفاده شود. برخی قالب های آماده با پرداخت هزینه ای در دسترس هستند و برخی دیگر به صورت رایگان موجودند.

پلاگین یا افزونه های وب سایت

پلاگین ها برنامه های نرم افزاری خاصی هستند که با نرم افزار وب سایت شما کار می کنند تا عملکردها یا ویژگی هایی را به وب سایت اضافه کنند.
یکی از دلایل استفاده از وردپرس و محبوبیت آن وجود پلاگین های بسیار زیاد و متنوع است.

تا اینجا اندکی با مراحل اولیه ی طراحی سایت برای کارواش ها آشنا شدیم و با یکسری از اصطلاحات اولیه آشنا شدیم. در ادامه ی این مقالات سعی داریم اطلاعاتی جزیی تر در اختیار شما قرار دهیم لذا برای بهبود مقالات ما حتما نظرات و پیشنهاد های خود را با ما در میان بگذارید

 

منبع؛ www.shivarweb.com

امتیاز شما به این مقاله
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.