5 ویژگی حیاتی یک سایت بیمه

5 ویژگی حیاتی یک سایت بیمه

آنچه در این مقاله میخوانید

بزرگترین نعمتی که در وجود هر انسانی قرار دارد سلامتی است. برای حفظ این نعمت لازم است که خود ما نیز تلاش هایی داشته باشید. از جمله ی این تلاش ها معاینات دائمی و انجام چکاب های دوره ای است.از آنجایی که هزینه های درمانی و مراقبی در بسیاری موارد زیاد است لذا ضرورت وجود سازمان های حامی سلامتی به وجود آمد تا بخشی از نیازها در این زمینه را برطرف کنند. بیمه ها از جمله سازمان هایی بودن که برای حمایت از اقشار مختلف روی کار آمدند و به رفع موانع و نیازها پرداختند.با گسترش استفاده از بیمه شرکت های بیمه ای بسیاری با اهداف مختلف و در زمینه های فعالیتی متفاوت به وجود آمدند.از انواع مختلف بیمه میتوانیم به بیمه سلامت, بیمه ی بازنشستگی, بیمه آتش سوزی, بیمه ی مسافرتی, بیمه ی اتومبیل و … اشاره کرد.
از آنجایی که شرکت های بیمه ای به ارائه ی خدمات میپردازند و نه فروش کالا و محصولات لذا نحوه ی بازاریابی و جذب مشتری متفاوتی خواهند داشت که جدای از سایر مشاغل است. در ادامه ی این مقاله قصد داریم به ارائه ی راه حلی خوب برای گسترش کسب و کار این قبیل شغل ها بپردازیم با ما همراه باشید.

یک وب سایت راه اندازی کنید!

5 ویژگی حیاتی یک سایت بیمه
یک وب سایت راه اندازی کنید!

برای اینکه بتوانید در دنیای آنلاین این روزها که مخاطبان بسیاری دارد فعالیت کنید و کسب و کار بیمه ی خود را گسترش دهید باید یک وب سایت طراحی کنید. داشتن یک وب سایت بیمه کلید حضور شما در دنیای تکنولوژی است.
با توجه به اینکه استفاده از اینترنت و جستجو در بین سایتهای اینترنتی یکی از جدا نشدنی ترین فعالیت های این روزهای تمامی ماست لذا کسب و کارهایی که در این فضا حضور نداشته باشد عملا یک بازنده محسوب میشوند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم به مقاله آیا وردپرس برای طراحی سایت مناسب است یا خیر؟ نگاهی بیندازید.

مزیت های داشتن یک سایت بیمه

محله ای که در آن هستید چه میزان جمعیت دارد؟ چند نفراز این افراد برای امور بیمه ای خود به سراغ شرکت شما می آیند؟ چند شرکت دیگر در زمینه ی شغل شما در این محله فعالیت دارند؟ چه روش بازاریابی را تا به حال امتحان کرده اید و تا چه میزان موفق بوده است؟
این سوال ها و پاسخ هایی که شما به عنوان یک صاحب شغل در ذهن خود در نظر میگیرید میتواند نشان دهد تا به حال تا چه میزان موفق بوده اید.
اما اگر قصد دارید موفقیت خود را فراتر از آنچه هست لمس کنید باید یک سایت بیمه راه اندازی کنید.
داشتن یک سایت, بازار کاری شما را گسترش می دهد. به این معنی که مشتریان شما بدون هیچ محدودیت جغرافیایی از سایت شما و خدماتی که ارائه می دهید بازدید می کنند.
مزیت دیگر داشتن یک سایت بیمه این است که لازم نیست تا شما برای معرفی خود و خدماتتان مدام پاسخگوی مراجعات حضوری و تلفنی باشید و به راحتی میتوانید در صفحه ای با نام ” معرفی ما ” به توضیح کامل شرکت , رزومه ی کاری و خدماتی که ارائه میدهید بپردازید.

امکانات یک سایت بیمه

5 ویژگی حیاتی یک سایت بیمه
امکانات یک سایت بیمه

از جمله امکاناتی که یک سایت بیمه به آن نیاز دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • بخش معرفی شرکت و ارائه ی رزومه ای مختصر و مفید برای کاربر
 • بخش ” تماس با ما ” برای تعامل بهتر با مشتریان و کاربران
 • گالری تصاویر
 • امکان دسته بندی خدمات
 • معرفی انواع بیمه و توضیحاتی در مورد آنها
 • بخش خبرنامه و اطلاعیه ها
 • بخش جستجوی قوی
 • امکان پرداخت آنلاین هزینه های بیمه نامه ها
 • امکان فیلتر بیمه نامه ها و ویژگی های آنها
 • نظرسنجی
 • پشتیبانی از کاربران و مشتری ها
 • بخش تمدید آنلاین بیمه نامه

 

ویژگی های سایت بیمه

از جمله ویژگی هایی که باید وب سایت بیمه شما داشته باشد این است که؛

1 . طراحی پاسخگو

یا به عبارت دیگر سایت شما باید ریسپانسیو یا واکنشگرا باشد. طبق آمارهای موجود بیشتر افراد در حال حاضر از تلفن های هوشمند استفاده میکنند. در صورتی که سایت شما ریسپانسیو نباشد, قابل مشاهده در تلفن های هوشمند نخواهد بود و این یعنی از دست دادن بخش قابل توجهی از مشتریان بالقوه.
سایتهای واکنشگرا از بازدید کننده های بیشتری برخوردار هستند و بالا بودن بازدید کننده های یک سایت اعتبار آن سایت را افزایش خواهد داد.

2 . پشتیبانی

در وبسایت بیمه باید بخشی طراحی شود به عنوان “پشتیبانی”. در این بخش میتوانید به خدماتی از قبیل پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات و درخواست های مشتریان خود بپردازید.
این کار علاوه بر اینکه سبب جلب اعتماد مشتریان شما خواهد شد, به شدت مراجعات حضوری را کاهش میدهد.
وب سایت یک شعبه از شرکت حضوری بیمه است
این نکته را در نظر بگیرید که سایت بیمه ی شما یک شعبه از شرکت شماست پس باید ارائه دهنده ی تمامی خدمات حضوری باشد. این مزیت سبب میشود که بدون پرداخت هزینه های مانند اجاره ملک, هزینه های آب و برق و.. بتوانید شعبه ای دیگر داشته باشید که این شعبه به محله یا شهر خاصی محدود نیست.

3 . CTA

5 ویژگی حیاتی یک سایت بیمه
CTA

در ابتدا باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید و متناسب با خواست و نیاز آنها عمل کنید. برای مثال حدس بزنید که بازدید کننده از سایت شما به چه خدمتی بیشتر از سایر خدمات نیاز دارد.گروه طراح با توجه به این نیاز فراخوانی را به صورت یک دکمه یا هر چیز جذاب دیگری تعریف میکند و در معرض دید بازدید کننده قرار میدهد.این نوع جذب مشتری را CTA یا اقدام به عمل می نامند که در نگه داشتن کاربر در سایت و افزایش بازدید بسیار تاثیر گذار است.
در حالت کلی اقدام به عمل یا فراخوان ترکیبی از کپی و گرافیک خاص است که برای فریب و ترغیب خوانندگان استفاده می شود.

4 . پیمایش ساده

دسترسی به تمامی قسمت های سایت بیمه باید به راحتی انجام شود. اگر طراحی پیچیده ای برای سایت در نظر بگیرید پس از چند تلاش ناموفق کاربر سایت را ترک میکند. در صورتی که این اتفاق برای کاربران دیگر نیز تکرار شود وب سایت شما نمی تواند رتبه ی خوبی را در بین موتورهای جستجو دریافت کنید.

5 .گرافیک

از گرافیک جذاب و تصاویر مناسب و با کیفیت متناسب با سلیقه ی مخاطبان خود استفاده کنید.
جلوه های بصری خوب میتواند مخاطب را برای جستجوی بیشتر و بازدید از سایر صفحات ترغیب کند.

6 .وبلاگ

در سایت خود گاهی مطالب و مقالاتی را منتشر کنید که متناسب با نیاز بازدید کننده ها باشد. تمامی بازدید کننده ها با هدف دریافت خدمات به وب سایتهای بیمه ای مراجعه نمی کنند.برخی به دنبال افزایش اطلاعات خود در این زمینه هستند که مقالات سایت شما میتواند این نیاز آنها را تامین کند.
در صورتی که این مقالات منحصر به فرد باشد و بیانی ساده داشته باشد میتواند مخاطبان بیشتری جذب کند که تمامی این مخاطبان یک مشتری بالقوه برای شرکت بیمه ی شما خواهند بود.

 

منابع؛www.impactplus.com

5/5 - (1 امتیاز)
 • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.