5 مرحله برای طراحی سایت ارزهای دیجیتال

5 مرحله برای طراحی سایت ارزهای دیجیتال

آنچه در این مقاله میخوانید

ارز دیجیتال چیست؟ چرا در سال های اخیر نام بیت کوین زیاد به گوشمان می رسد؟ آیا به راحتی میتوان یک سایت ارزهای دیجیتال راه اندازی کرد؟ و اصلا چه ضروریتی به راه اندازی یک وب سایت است؟
در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم ارزهای دیجیتال آشنا کنیم و دلایل راه اندازی یک وب سایت صرافی ارزهای دیجیتال را برای شما شرح دهید. اگر مشتاق آگاهی بیشتر در این زمینه هستید ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

معرفی

بازار ارزهای دیجیتال روز به روز در حال رشد است. بازاری که شاید بتوان به جرات گفت آینده ی اقتصاد جهان را رغم خواهد زد.
در سال 2017 ، بیت کوین در جهان طوفانی به پا کرد.چنان که در بدو آغاز به کار به ارزش بالایی دست پیدا کرد.
در ابتدا بیشترین بازار این ارز به چین اختصاص داشت. با محدودیت هایی که دولت چین برای این نوع تجارت در نظر گرفت, بیت کوین و ارزهای دیجیتال در بازار سایر کشورها از جمله, کره ی جنوبی, ژاپن, امریکا و …به رشد قابل توجهی رسیدند.

مبادله بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک سیستم ارز همتا به همتا مبتنی بر بلاکچین است. از آنجا که غیر متمرکز است ، توسط هیچ حزب خارجی مانند بانک ها یا دولت ها قابل کنترل نیست.
برای اینکه افراد بتوانند بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگری را خریداری کنند یا بفروشند ، باید از صرافی استفاده کنند. خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در صرافی ها سبب افزایش قیمت آن نسبت به حجم فروش خواهد شد.
مبادلات بیت کوین برای استفاده و موفقیت کلی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ضروری است. از آنجا که این ارزهای رمزپایه فقط توسط تعداد کمی از فروشندگان پذیرفته می شوند لذا حجم اصلی معاملات از طریق مبادلات انجام می شود.

چه نیازی به وب سایت ارزهای دیجیتال است؟

5 مرحله برای طراحی سایت ارزهای دیجیتال
چه نیازی به وب سایت ارزهای دیجیتال است؟

یکی از احتمالاتی که فعالان حوزه ی ارزهای دیجیتال به آن معتقدند این است که در آینده هیچ بانکی برای کنترل و نگهداری سرمایه ها وجود نخواهد داشت و همه چیز در بستر ارزهای دیجیتال نگهداری و معامله خواهد شد. میتوان به طور مستقیم هزینه کالاها و خدمات را از طریق ارزهای رمزپایه پرداخت کرد و بدون توجه به تحریم ها و محدودیت هایی که دولت ها در جهان ایجاد کرده اند با دنیا معامله کرد.
تمامی معاملات و فعالیت های ارزهای دیجیتال در بستر اینترنت و وب سایت ها ایجاد میشود لذا راه اندازی و طراحی یک سایت میتواند نوعی سرمایه گذاری برای آینده باشد که برای صاحب سایت درآمد خوبی به همراه دارد.

چگونگی ایجاد وب سایت ارزهای دیجیتال

وقتی نوبت به ایجاد سایت ارزهای دیجیتال می رسد باید قبل از شروع کار درک درستی از بازار هدف خود داشته باشید.

تحقیق و برنامه ریزی در مورد قوانین حاکم بر ارزهای دیجیتال که ممکن است در کشور حاکم باشد یکی دیگر از مراحل مهم قبل از اقدام برای طراحی این قبیل سایت ها می باشد.

در ادامه مراحل راه اندازی و طراحی این نوع از سایت ها را بررسی می کنیم سایت هایی که در ماه های اخیر افراد بسیاری برای راه اندازی آنها ابراز تمایل کرده اند.

مرحله 1 . رقابت و تحقیق برای سایت ارزهای دیجیتال

توصیه می شود تحقیقات زیادی انجام دهید تا بفهمید دقیقاً چگونه این مبادلات به موفقیت امروز رسیده اند.
در مورد تاریخچه ی ارزهای دیجیتال, نحوه ی ایجاد آنها, اهدافی که دنبال می کنند و … تحقیق کنید و اطلاعاتی مستند و کامل به دست آورید.
در مورد سایر وب سایتهایی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز تحقیق کنید و بر نحوه ی عملکرد آنها نگاهی بیندازید. از ایده ها و ابتکارات آنها استفاده کنید و علت موفقیت آنها را بررسی کنید.

یک توصیه مهم این است که اجازه ندهید هیچ یک از اطلاعات به دست آمده, ایده های جدید و ابتکاری شما را کمرنگ کند. استفاده از ایده های جدید و نوآورانه که در ذهن شما نقش بسته است دلیلی برای موفقیت شما خواهد بود.
در حال حاضر کل صنعت ارزهای رمزپایه با نوآوری تقویت می شود. خوشبختانه ، این فناوری جدید ثابت می کند که چه تعداد نوآوری و ایده جدید وجود دارد.

قبل از ورود به این صنعت و راه اندازی وب سایت خوب است بدانید که با گسترش چشمگیر ارزهای دیجیتال در سال های اخیر سنت گرایان و صاحبان بانک ها به مخالفت شدید با آن روی آورده اند. آنها معتقدند که ارزهای دیجیتال ” حباب” است و آینده ای نخواهد داشت.

مرحله 2 . جغرافیای سایت ارزهای دیجیتال

5 مرحله برای طراحی سایت ارزهای دیجیتال
جغرافیای سایت ارزهای دیجیتال

آیا می خواهید وب سایت ارزهای دیجیتال شما در سطح جهانی تجارت کند یا فقط برای چند کشور منتخب مشغول به کار شود؟
اگرچه فعالیت در سطح جهانی احتمالاً درآمد زیادی برای شما به همراه خواهد داشت اما باید این را در نظر بگیرید که سایت شما باید مطابق با قوانین هر کشوری که قصد فعالیت در آن دارد, عمل کند.

اگر قصد دارید که وب سایت شما در سطح جهانی فعالیت کند کار کمی دشوار خواهد شد.
این کار نه تنها به تعداد زیادی مدارک و … احتیاج دارد بلکه به احتمال زیاد به وکلای گران قیمت نیز احتیاج دارد تا اطمینان حاصل شود که شما از کلیه قوانین و مقررات محلی پیروی می کنید. با داشتن نزدیک به 200 کشور در جهان ، این کار می تواند هزینه ی بالایی به همراه داشته باشد.

مرحله 3 . بازار هدف

شناخت بازار هدف به شما امکان می دهد هم یک محصول و هم یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنید که به شکوفایی سایت شما کمک کند.شاید در نگاه اول انتخاب بازار هدف کار ساده ای به نظر برسد اما برای ارزهای دیجیتال انتخاب یک بازار هدف مشخص کار دشواری است. زیرا از تمامی سنین و موقعیت ها در این حوزه فعالیت می کنند و این کار را به شدت دشوار خواهد کرد.

مرحله 4 . امنیت و عملکرد

رمز موفقیت یک سایت ارز دیجیتال را میتوان در چند کلمه خلاصه کرد؛ امنیت خوب, سرعت بالای بارگذاری سایت و طراحی حرفه ای. اینها مواردی هستند که در صورت رعایت آن, کاربر به راحتی به وب سایت شما اعتماد می کند و شروع به فعالیت خواهد کرد.

5 مرحله برای طراحی سایت ارزهای دیجیتال
امنیت و عملکرد سایت ارزهای دیجیتال

رمز موفقیت سایت شما امنیت آن خواهد بود. در طی چند سال گذشته چندین هک بالا و مشهور در مبادلات ارزهای رمزپایه وجود داشته است.لذا کاربر فعال در این حوزه در ابتدا برای بررسی سایت مورد نظر امنیت آن را مد نظر قرار خواهد داد. در صورتی که کوچکترین مشکل امنیتی در سایت وجود داشته باشد به آن سایت اعتماد نخواهد کرد.

مورد دیگری که می توانید برای ایجاد آن در وب سایت ارز دیجیتال خود تصمیم بگیرید این است که آیا به کاربران اجازه می دهید با سایر ارزهای رمزپایه نیز تجارت کنند. این امکان باعث افزایش علاقه و رضایت کاربر در مبادلات شما خواهد شد زیرا افراد قادر خواهند بود سرمایه گذاری های خود را به طور کامل زیر یک سقف انجام دهند.

مرحله 5 . استراتژی بازاریابی

شما باید قبل از راه اندازی وب سایت ارز دیجیتال، استراتژی بازاریابی خود را برنامه ریزی کرده باشید. راه اندازی یک حساب کاربری در تمام رسانه های اجتماعی, نوشتن پست یا مقاله برای آگاه سازی بیشتر و تبلیغات از جمله فعالیت هایی است که میتوانید در این مرحله انجام دهید.

امنیت بالا ، کاربر پسند بودن ، به روز بودن ، عملکرد خوب و حرفه ای برای موفقیت وب سایت ارز دیجیتال از اصول مهم و اساسی به حساب می آیند. لذا بر این اساس برنامه ریزی کنید و با کمک تیم افق وب یک وب سایت عالی راه اندازی کنید.

 

منابع؛ www.devteam.space

www.teachmate.org

امتیاز شما به این مقاله
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.