6 پیشنهاد متفاوت برای بازاریابی کارواش ها

6 پیشنهاد متفاوت برای بازاریابی کارواش ها

آنچه در این مقاله میخوانید

بر خلاف برخی از مشاغل که بازار کار آنها بسیار تحت تاثیر شرایط اقتصادی و اجتماعی قرار می گیرد, مشاغلی مانند کارواش از جمله مشاغلی هستند که تحت هیچ شرایطی از رونق نخواهند افتاد. در هر موقعیت اقتصادی و اجتماعی که باشد افراد برای شست و شوی اتومبیل خود و دریافت خدماتی از این قبیل به کارواش مراجعه می کنند.درست است که تقاضای شست و شوی ماشین در ماه های بهار و تابستان پس از فصل های پاییز و زمستان بیشترین تقاضا را دارد. اما هر زمان از سال مشتریان به کارواشی مطمئن نیاز دارند. برای جذب هر چه بیشتر مشتریان نیاز به بازاریابی کارواش و رعایت برخی نکات دارید که در ادامه قصد داریم بعضی از این نکات را برای شما مطرح کنیم. با به کارگیری این نکات به راحتی میتوانید درصد قابل توجهی از مشتریان خود را افزایش و به کسب و کار خود رونق دهید.

7 ایده برای بازاریابی کارواش ها در هر زمان از سال

1 . مشتریان فعلی را تشویق کنید

با وجود تمام پیشرفت های دنیای آنلاین و طراحی وب سایت ها هنوز هم بازاریابی دهان به دهان بسیار پر طرفدار است و سبب جذب مشتریان جدید میشود. به همین دلیل بازاریابی نوین همواره بر بازاریابی های سنتی تکیه دارد و به طور مطلق آن را رد نمی کند. خوب است که از هر دو نوع بازاریابی در کنار هم بهره مند شوید.
همانطور که گفتیم در صنعت بازاریابی تبلیغات دهان به دهان هنوز طرفداران خود را دارد. دلیل این امر کاملاً ساده است. مردم تمایل دارند به تبلیغات صورت گرفته از طرف اطرافیان خود اعتماد کنند. نه تبلیغات نهادهای شرکتی که به دنبال فروش محصولات و خدمات خود و کسب سود بیشتر هستند.
بنابراین یک کارواش با تشویق مشتریان وفادار خود برای معرفی آنها و خدماتشان به سایر اعضای خانواده ، دوستان ، همکاران و … میتواند از این نوع تبلیغ و مزایای ان استفاده کند.
اما این تشویق می تواند به صورت ارائه ی تخفیف های ویژه یا شستشوی رایگان اتومبیل صورت بگیرد.

2 . مشتریان را به نوشتن نظرات آنلاین تشویق کنید

6 پیشنهاد متفاوت برای بازاریابی کارواش ها
نوشتن نظرات آنلاین

در دنیای آنلاین این روزها اصلا عجیب نیست اگر بگوییم که مردم برای پیدا کردن یک کارواش خوب ابتدا در مرورگرهای خود جستجو می کنند و تنها در صورتی که چیزی پیدا نکنند سری به خیابان های اطراف محله ی خود میزنند. پس بهتر است از این فضای آنلاین به دست آمده نهایت استفاده را ببرید و یک وب سایت برای کارواش خود راه اندازی کنید.
وب سایت شما میتواند امکانات متنوعی داشته باشد و دارای طراحی و المان های بصری خوب برای جذب مشتری, باشد.
یکی از مهم ترین بخش هایی که میتواند در یک وب سایت کارواش وجود داشته باشد بخش نظرات و پیشنهادها است. مردم و مشتری های یک کارواش میتوانند نظرات و پیشنهادهای خود را در این بخش به ثبت برسانند و در نهایت این شما هستید که میتوانید از تمامی نظرات مثبت و منفی در جهت پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنبم به مقاله کارواش ها چه نیازی به وب سایت دارند؟ نگاهی بیندازید.

3 . نظرات بد هم میتواند سازنده باشد

یک قضاوت ناعادلانه این است که یک نظر بد را معیاری برای بد بودن کارواش و ارائه ی خدمات ضعیف آنها در نظر بگیریم . در صورتی که نظر منفی در بین نظرات دریافت کردید آن را نادیده نگیرید و سعی در توجیح آن نداشته باشید. بلافاصله برای پاسخ دادن به آن و دریافت جزییات بیشتر اقدام کنیدمشکل را پیدا کنید و سعی در جبران آن داشته باشید. سپس برای حفظ مشتری اقدام کنید و هرگونه خسارت وارده را جبران کنید.
حقیقت این است که قدرت سازندگی نظرات منفی بسیار بیشتر از نظرات مثبت است. پس از این فرصت باید نهایت استفاده را کرد و آن را به یک نقطه ی قوت تبدیل نمود.

4 . ساعت کاری

6 پیشنهاد متفاوت برای بازاریابی کارواش ها
ساعت کاری

یکی از بهترین پیشنهادها برای افزایش مشتریان این است که ساعات کاری خود را افزایش دهید. باید شرایط کارمندان و افرادی را که پس از پایان ساعات کاری خود به کارواش ها مراجعه می کنند را در نظر بگیرید. این کار تعهد شما را به مشتریان نشان می دهد و سبب رونق کسب و کارتان می شود.
در صورتی که کارواش شما اتومات است قطعا مشکل خاصی نخواهید داشت. در غیر این صورت میتوانید کارگران خود را با یک برنامه ریزی به صورت شیفتی برای افزایش ساعات کاری در اختیار داشته باشید.

5 . برای داشتن بهترین بازاریابی کارواش اجتماعی شوید

وقتی نوبت به تعامل با مشتری و جذب مشتری احتمالی می شود ، رسانه های اجتماعی اولین انتخاب خواهند بود.این رسانه ها به دلیل جذب بالای مردم عادی بستر مناسبی برای معرفی کسب و کار شما, ارائه تخفیف ها و محیط خوبی برای تبلیغات هستند. لذا علاوه بر سایت و استمرار فعالیت در آن توصیه می کنیم که در این رسانه ها نیز فعال شوید و مشتری جذب کنید.

6 . فضای جذاب ایجاد کنید

6 پیشنهاد متفاوت برای بازاریابی کارواش ها
فضای جذاب ایجاد کنید

از ایده و خلاقیت ها نهایت استفاده را ببرید. این ایده میتوان در سایت کارواش باشد و یا در محیط فیزیکی و نوع ارائه ی خدمات صورت بگیرد. اصلا دلیلی ندارد که شبیه تمامی کارواش های اطراف باشید و از یک قانون نانوشته پیروی کنید. کارواش شما میتواند خلاقانه ترین کارواش شهر باشد. برای مثال در مدتی که اتومبیل مشتری در حال شستشو است, مشتری نیاز به محیطی برای منتظر ماندن دارد, یک کافه ی کوچک برای سفارش یک قهوه و استفاده از Wi-Fi پیشنهاد خوبی است که قطعا از آن استقبال خواهد شد.
همانطور که مطرح شد، استراتژی های مختلفی برای افزایش مشتری شما وجود دارد کافی است کمی خلاق باشید و یا از نظرات سایرین استفاده کنید و آن ها اجرایی کنید.

نظرات و پیشنهادهای خود را برای رونق کسب و کار کارواش ها با ما در میان بگذارید.

 

منابع: www.blog.loopyloyalty.com

www.wolfordcommunications.com

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.