7 ایده برای رونق کلاس های آنلاین یوگا

7 ایده برای رونق کلاس های آنلاین یوگا

آنچه در این مقاله میخوانید

از جمله ورزش های بسیار جذاب و تاثیر گذار در تقویت روح و جسم, ورزش پر طرفدار یوگا است. از آنجایی که این ورزش طرفداران بسیاری در تمامی سنین دارد لذا این موضوع فرصت خوبی برای مربیان و افراد حرفه ای در این ورزش ایجاد کرده است تا با آموزش اصول آن و برگذاری کلاس بتوانند کسب و کاری برای خود راه اندازی کنند.
اما متاسفانه به دلیل شرایط پیش آمده و ایجاد محدودیت های شدید در برگزاری کلاسهای حضوری با مشکلات زیادی روبه رو شده است. از این رو در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که به شما برای ایجاد کلاسهای آنلاین یوگا کمک خواهد کرد.

اولین قدم

در ابتدا لازم است تا یک وب سایت برای خود طراحی کنید. داشتن یک وب سایت در قدم اول به کسب و کار شما اعتبار خواهد داد و در درجه ی بعدی سبب معرفی شما و فعالیت هایی که انجام میدهید در فضایی گسترده تر و نامحدود خواهد بود.
فعالیت حضوری تنها میتواند شما در محله و یا شاید شهری که در آن فعالیت می کنید مطرح کند. اما با داشتن یک وب سایت افراد مختلفی از شهرها و مناطق دور و نزدیک با شما آشنا میشوند. این افراد در صورتی که بتوانند از خدمات حضوری شما استفاده می کنند و در غیر این صورت در کلاس های آنلاین شما عضو میشوند.

7 ایده برای رونق کلاس های آنلاین یوگا
اولین قدم

طراحی یک وب سایت با وجود پیشرفت های تکنولوژی و وجود قالب های آماده اصلا کار دشواری نیست مخصوصا برای افرادی که کمی با این تکنولوژی آشنایی دارند. در صورتی که تمایل دارید خودتان طراحی سایت یوگای خود را بر عهده بگیرید کافی است به آموزش های افق وب مراجعه کنید و گام به گام با آنها پیش بروید تا سایت خود را طراحی کنید. در صورت بروز هر مشکل میتوانید از ما کمک بگیرید. ما شما را تا آخرین مرحله از طراحی سایت همراهی خواهیم کرد.

روش بعدی برای راه اندازی و طراحی سایت یوگا کمک گرفتن از یک تیم طراحی سایت است. بدون نیاز به آگاهی از جزییات طراحی سایت و آشنایی با اصطلاحات حرفه ای و تخصصی, کافی است صفر تا صد طراحی سایت یوگا را به آن تیم بسپارید و در نهایت سایت خود را پس از مدت مشخص تحویل بگیرید.
در ادامه راهکارهایی برای رونق سایت خود و افزایش بازدیدهای سایت یوگا مطرح می کنیم که میتواند تا حد قابل قبولی در پیشرفت این کار به شما کمک کند.

1 . از آگهی های هدفمند استفاده کنید

تبلیغات همیشه بهترین روش برای معرفی کسب و کارها بوده است. اما این روزها و با ظهور تکنولوژی های جدید و دنیای آنلاین تبلیغات شکل جدیدتری به خود گرفته است. هنوز هم تبلیغات آفلاین به شیوه های سنتی مانند تبلیغ در روی بیلبوردها در مناطق شلوغ, کارایی خودش را دارد اما در کنار آن باید برای تبلیغات آنلاین نیز تلاش کرد. زیرا تعداد قابل توجهی از افراد بیشتر وقت خود را در صفحات مجازی, وب سایت ها و کانال های اینترنتی می گذرانند.

2 . تحقیق کنید و اطلاعات خود را گسترش دهید

7 ایده برای رونق کلاس های آنلاین یوگا
تحقیق کنید

داشتن مدرک نمی تواند معیار خوبی برای آگاهی افراد باشد. لذا از هر فرصتی برای گسترش سطح دانش خود استفاده کنید. در کلاس های مختلف شرکت کنید, دوره های مختلف حضوری و مجازی را در زمینه های کاری خود دنبال کنید, کتاب بخوانید و اجازه ندهید اطلاعات شما در حد مشخصی محدود باشد. برای به روز رسانی اطلاعات تلاش کنید و هرگز تلاش خود را متوقف نکنید.

3 . استفاده از رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در سال های اخیر توانسته اند طیف وسیعی از تمامی اقشار جامعه را به خود جلب کنند. از این فرصت استفاده کنید و با ایجاد حساب هایی با نام کلاس آنلاین یوگای خود عضو این شبکه ها شوید و با مخاطبان خود در تعامل مستقیم باشید.
در صفحات اجتماعی خود متیوانید تبلیغ کنید, چالش هایی برگزار کنید و مخاطبان را به این چالش ها دعوت کنید و برای تخفیف ها و کلاسهای خود اطلاع رسانی انجام دهید.

برای مطالعه بیشتر به مقاله ی  ۷ اصل برای داشتن یک سایت یوگا موفق نگاهی بیندازید.

4 . موفقیت مشتری را به اشتراک بگذارید

خدمات یا آموزش های شما چه کمکی به مشتریان کرده است؟ آیا درد مزمن کسی را کاهش داده است؟ به افراد کمک می کند خواب بهتری داشته باشند؟ اضطراب آنها را کاهش داده است؟
توصیفاتی که مستقیماً از طرف مشتری انجام می شود ، نکته ی اصلی برای جذب مخاطبان است. برخی از افراد قبل از اینکه مشتری شما شوند و به تبلیغاتتان اعتماد کنند نیاز دارند که کمیاز سایر مشتری ها و نتایجی که آنها دریافت کرده اند آگاهی به دست بیاورند.

5 . به معرفی خود و رشته یوگا بپردازید

بیشتر پزشکان و مربیان در عرصه های مختلف برای معرفی خود به توضیح اینکه چگونه وارد این حرفه شده اند و چرا این رشته را انتخاب کرده اند میپردازند.
اشتراک گذاری این مطالب با مخاطبان ، به شما عمق می بخشد و اعتبار شما را افزایش می دهد.

6 . محتوای مناسب با رشته یوگا

7 ایده برای رونق کلاس های آنلاین یوگا
محتوای مناسب

یکی از معیارهای سایت های موفق در زمینه های مختلف محتوا گذاری خوب است.
این محتوا میتواند مقالات مفید و آموزشی باشد یا محتوای ویدیویی و پادکست باشد. هر نوع محتوایی را که در وب سایت خود قرار میدهید باید منحصر به فرد و جذاب باشد. این محتوا نباید کپی شده از سایر وب سایت ها باشد. محتوای کپی نه تنها اعتبار شما را در بین مخاطبانتان لکه دار میکند بلکه سبب میشود تا موتورهای جستجو از اعتبار وب سایت ما کم کنند و رتبه ی خوبی را برای سایت شما در نظر نگیرند.

7 . فعالیت های رایگان آموزشی یوگا

در ابتدای شروع به کار خود خوب است که با هدف جذب مشتری به ارائه ی ویدیوها و آموزش های رایگان بپردازید. ویدیو کنفرانس برگزار کنید و اجازه بدهید تمام علاقه مندان با هزینه ای اندک یا در صورت امکان رایگان در آن شرکت کنند و از مطالب آن استفاده کنند.
این کار اعتماد مخاطبان را به شما افزایش میدهد و سبب میشود تا مشتریان دائمی برای خود پیدا کنید که هر کدام میتوانند سفیر تبلیغات دهان به دهان کسب و کار شما شوند و مشتریان دیگری را برای شما جلب کنند.

 

منبع: www.namastream.com

امتیاز شما به این مقاله
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.