افزونه یا پلاگین چیست؟

بازگشت به بلاگ
افزونه یا پلاگین

افزونه یا پلاگین چیست؟

افزونه یا پلاگین ها نوعی نرم افزار کوچک و کاربردی است که به برنامه اصلی وردپرس امکانات جانبی و مکملی را اضافه می کند. در وردپرس پلاگین ها باعث میشوند که کار با وردپرس راحتر شود. شما می توانید از بین هزاران افزونه ای که در وردپرس وجود دارد برحسب نیازتان یکی را انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید.

هنگام راه اندازی سایت وردپرس هیچ افزونه مهمی در آن نصب نیست و چند تا افزونه ای که برای خود کمپانی وردپرس می باشد فقط وجود دارد. و شما باید افزونه یا پلاگین که مورد نیازتان هست را نصب کنید. پس از نصب افزونه بخش هایی به پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد. و شما می توانید با آن خبرنامه هایی را به کاربران خود بفرستید ، برای هر چیزی که بخواهید افزونه ایی وجود دارد تنها کافی است آن را نصب و اجرا کنید.

افزونه یا پلاگین

ا

افزونه های وردپرس را از کجا می توان پیدا کرد؟

خود سایت وردپرس بخشی به نام افزونه یا Plugins دارد که به راحتی می توانید پلاگین مورد نظرتون را در آنجا پیدا کنید.

پلاگین ها توسط چه کسانی ساخته می شوند؟

افزونه ها یا پلاگین ها توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب تولید می شود. به این صورت که برنامه نویسانی که به زبانهای php مسلط هستند. با استفاده از هسته وردپرس پلاگینی را برنامه نویسی می کنند.

چگونه پلاگینی که نیاز داریم را نصب کنیم؟

از دو طریق می توان افزونه یا پلاگین را نصب کرد. روش اول به این صورت است که به قسمت افزونه ها رفته و گزینه افزودن افزونه را فعال می کنیم در روش دوم اگر به دنبال یک افزونه ها خاص باشید باید در قسمت افزونه ها رفته و افزودن را بزنید و در قسمت بارگزاری افزونه در کادر choose file  نام پلاگین خود را وارد کرده و آن را نصب کنید.

پیشنهاد ما این است که فیلم آموزشی که در این زمینه توسط تیم افق وب ساخته شده است را نگاه کنید.تا تمام جزییاتی که در نصب افزونه را که باید رعایت شود را یاد بگیرید.

به اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ