افزونه یا پلاگین چیست؟

افزونه یا پلاگین

افزونه یا پلاگین ها نوعی نرم افزار کوچک و کاربردی است که به برنامه اصلی وردپرس امکانات جانبی و مکملی را اضافه می کند. در وردپرس پلاگین ها باعث میشوند که کار با وردپرس راحتر شود. شما می توانید از بین هزاران افزونه ای که در وردپرس وجود دارد برحسب نیازتان یکی را انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید.

هنگام راه اندازی سایت وردپرس هیچ افزونه مهمی در آن نصب نیست و چند تا افزونه ای که برای خود کمپانی وردپرس می باشد فقط وجود دارد. و شما باید افزونه یا پلاگین که مورد نیازتان هست را نصب کنید. پس از نصب افزونه بخش هایی به پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد. و شما می توانید با آن خبرنامه هایی را به کاربران خود بفرستید ، برای هر چیزی که بخواهید افزونه ایی وجود دارد تنها کافی است آن را نصب و اجرا کنید.

افزونه یا پلاگین
ا

افزونه های وردپرس را از کجا می توان پیدا کرد؟

هسته مرکزی WordPress.rog بخشی به نام افزونه یا Plugins دارد که به راحتی می توانید پلاگین مورد نیازتان را در آنجا پیدا کنید. پلاگین های صفحه ساز وردپرس، پلاگین های سئو وردپرس، پلاگین های امنیتی وردپرس،افزونه های ووکامرس، پلاگین های کاربردی که آمار آنها بیشتر از 100,000 افزونه رایگان میشود.

پلاگین ها توسط چه کسانی ساخته می شوند؟

افزونه ها یا پلاگین ها توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب تولید می شود. به این صورت که برنامه نویسانی که به زبانهای php مسلط هستند. با استفاده از هسته وردپرس پلاگینی را برنامه نویسی می کنند. این کار در اصل به فلسفه وجودی Open Source کمک میکند و باعث میشود که وردپرس روز به روز گسترده تر شود و برای هر نیازی یک راه حل رایگان و اماده وجود داشته باشد.

چگونه پلاگینی که نیاز داریم را نصب کنیم؟

از دو طریق می توان افزونه یا پلاگین را نصب کرد. روش اول به این صورت است که به قسمت افزونه ها رفته و گزینه افزودن افزونه را فعال می کنیم در روش دوم اگر به دنبال یک افزونه ها خاص باشید باید در قسمت افزونه ها رفته و افزودن را بزنید و در قسمت بارگزاری افزونه در کادر choose file  نام پلاگین خود را وارد کرده و آن را نصب کنید. راه دیگری نیز برای به روز رسانی افزونه ها هست که در آموزش به روز رسانی خودکار افزونه ها به آن اشاره کرده ایم.

پیشنهاد میکنم که حتما آموزش ویدیویی راه های اصولی نصب افزونه در وردپرس را نگاه کنید.تا تمام جزییاتی که در نصب افزونه را که باید رعایت شود را یاد بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.