5 افزونه برتر برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس

5 افزونه برتر برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس

آنچه در این مقاله میخوانید

ممکن است وبسایت هایی را دیده باشید که بخشی را برای قرار دادن مطالب محبوب یا مطالب برتر در سایت خود اختصاص داده باشند. نمایش مطالب محبوب به بازدیدکنندگان وبسایت شما کمک می کند تا بهترین مطالب شما را بشناسند و این کار باعث افزایش بازدید سایت شما خواهد شد. اگر شما نیز به دنبال این هستید که مطالب محبوب سایت خودتان را به کاربران نمایش دهید این مقاله مختص شماست. در این مقاله 5 افزونه رایگان و برتر برای نمایش مطالب برتر در سایت های وردپرسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

افزونه مطالب محبوب وردپرس
افزونه مطالب محبوب وردپرس

نمایش مطالب محبوب در وردپرس

قبل از اینکه افزونه یا پلاگینی را برای نمایش برترین مطالب سایت خودتان انتخاب کنید بد نیست که ببینید سایر وبسایت ها چه کاری در این زمینه انجام داده اند و از چه طریقی این کار را در وبسایت خودشان عملی کرده اند.

به عنوان مثال بعضی از وبمستر ها برترین مطالب وبسایت خودشان را به صورت ثابت و استاتیک نمایش می دهند. برخی دیگر مطالب برتر در همان روز یا هفته و یا ماه را نمایش می دهند. این کار باعث افزایش بازدید وبسایت و همچنین کاهش نرخ پرش می شود.

برخی از وبسایت ها مطالب محبوب، مطالب اخیر و مطالبی که بیشترین دیدگاه ها در آن ثبت شده است را در یک ابزارک به صورت تب بندی شده و یا با استفاده از یک اسلایدر نمایش می دهند.

 

نمایش مطالب محبوب وب سایت
نمایش مطالب محبوب وب سایت

همچنین شما باید انتخاب کنید که این کار را در کدام بخش از وبسایت خودتان می خواهید انجام دهید و در چه بخشی باید مطالب برتر یا محبوب نمایش داده شوند. شما می توانید آن را در صفحه اصلی ، مقالات و یا در تمامی صفحات سایت خودتان نمایش دهید. می توانید بعد از انتخاب افزونه مورد نیازتان مکان های ذکر شده را تست کنید تا بهترین محل را برای نمایش این امکان در سایت خودتان انتخاب کنید.

خب حالا اگر آماده هستید به سراغ بررسی افزونه های وردپرس که برای نمایش مطالب محبوب وردپرس به کار می روند می رویم.

افزونه های رایگان برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس

1. افزونه WordPress Popular Posts

نمایش مطالب محبوب با افزونه WordPress Popular Posts
نمایش مطالب محبوب با افزونه WordPress Popular Posts

افزونه WordPress Popular Posts دارای 300,000 نصب فعال است و یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس برای نمایش مطالب برتر وردپرس می باشد. این افزونه امکان نمایش مطالب محبوب و برتر را در حالت های مختلف و شرایط گوناگون به شما می دهد. شما می توانید مطالب برتر در یک مدت زمان خاص را با انتخاب بازه زمانی مد نظر نمایش دهید. شما همچنین می توانید مطالبی که بیشترین دیدگاه برای آنها ثبت شده را نیز نمایش دهید.

این افزونه دارای قابلیت چند ابزارکی است به این معنی که شما می توانید این ابزارک را در همان نوار کناری و یا سایر نوار ها به دفعات مختلف استفاده کنید. امکان استفاده از CSS دلخواه، نمایش تصاویر شاخص، توضیحات کوتاه، نویسنده، تعداد دیدگاه، تعداد نمایش و بازدید مطلب از ویژگی های برتر این افزونه است.

نقاط مثبت: افزونه WordPress popular posts یک افزونه قدرتمند با تمامی امکانات مورد نیاز برای نمایش مطالب برتر است. پشتیبانی از حالت های نمایش گوناگون و امکان استفاده از ابزارک این افزونه به دفعات مختلف در سایدبار های گوناگون که قابلیت نمایش تعداد بازدید مطلب، مطالب محبوب و پر دیدگاه ترین مطالب را می دهد از سایر امکانات این افزونه است.

نقاط منفی: این افزونه دو جدول اضافه در دیتابیس برای ذخیره سازی اطلاعات نمایش مطالب محبوب و کش ایجاد می کند. زیرا ممکن است برخی اعتقاد داشته باشند که بهتر است اطلاعات در خارج از جداول پیشفرض وردپرس نگه داری شود برخی دیگر نیز معتقدند این کار باعث بروز مشکل در دیتابیس وردپرس میشود.

 

2.افزونه  Top 10 – Popular posts plugin for WordPress

نمایش مطالب محبوب با افزونه Top 10
نمایش مطالب محبوب با افزونه Top 10

افزونه Top 10 – Popular posts یک افزونه دیگر برای نمایش مطالب برتر می باشد. به عقیده اکثریت کاربران، این افزونه امکانات فوق العاده ای را به شما برای نمایش مطالب برتر و محبوب سایتتان می دهد. افزونه Top 10 دارای انعطاف پذیری بسیار بالا و کد های کوتاه مختلف برای نمایش مطالب برتر می باشد.

برخلاف نام این افزونه، شما می توانید هر تعداد از مطالب برتر سایت خودتان را که مایل هستید به عنوان مطلب محبوب در سایت به نمایش بگذارید. این افزونه امکان انتخاب یک بازه زمانی برای مشخص کردن مطالب محبوب را به شما می دهد. شما می توانید تعداد بازدید مطلب ، خلاصه یا توضیحات مطلب مورد نظر و حتی تصویر شاخص را نیز در سایت به نمایش بگذارید.

افزونه Top 10 دارای یک سیستم کش داخلی است که باعث کمتر شدن استفاده از منابع سایت شما خواهد شد. این افزونه همچنین سازگاری بسیار بالا با افزونه های معتبر کش وردپرس مانند W3 Total Cache و Wp Super Cache دارد.

نقاط مثبت: افزونه Top 10 دارای قابلیت های فراوانی است، انعطاف پذیری بالایی دارد و نصب آن نیز بسیار آسان است. سیستم داخلی کش این افزونه نیز باعث بالا رفتن سرعت لود سایت شما و افزایش رضایت کاربران خواهد شد.

نقاط منفی: دارا بودن تنظیمات بسیار زیاد ممکن است برای تازه کاران استفاده از این افزونه را کمی دشوار کند. ( درصورتی که در استفاده از این افزونه دچار مشکل بودید با ثبت دیدگاه در همین مطلب میتوانید درخواست آموزش اختصاصی این افزونه را بدهید تا در اسرع وقت آموزش کامل این افزونه برای شما آماده شود و در وبسایت افق وب قرار گیرد.)

 

3. افزونه Relevant

افزونه Relevant - نمایش مطالب برتر
افزونه Relevant – نمایش مطالب برتر

آیا میخواهید که علاوه بر نمایش مطالب محبوب، مقالات ویژه و برجسته، مطالب مرتبط و آخرین مقالات سایت خودتان را نیز نمایش دهید؟ افزونه Relevant به شما این امکان را به سادگی هر چه تمام تر داده است. این افزونه دارای ابزارک های مختلف شامل مطالب محبوب و یک صفحه تنظیمات بسیار مرتب و ساده است.

شما می توانید مطالب محبوب سایت خودتان را بر اساس دیدگاه و یا بر اساس تعداد نمایش انتخاب کنید. این افزونه همچنین قابلیت نمایش تصویر شاخص، نام نویسنده، توضیحات و تاریخ ارسال مطلب را نیز می دهد.

اگر تمایلی به استفاده از ابزارک نداشته باشید، افزونه Relevant کدهای کوتاه مختلف و قالب های برچسبی مختلفی دارد که شما می توانید از آنها برای نمایش مطالب برتر سایت خودتان در هر نقطه از صفحه استفاده کنید. همچنین قابلیت درج مطالب محبوب در قبل و یا بعد از محتوای سایت نیز برای شما در این افزونه در نظر گرفته شده است.

نقاط مثبت: این افزونه قابلیت های نمایش مطالب ویژه، اخیر و مرتبط را در یک پکیج کامل برای شما ارائه کرده است.

نقاط منفی: این افزونه امکان انتخاب یک بازه زمانی برای نمایش مطالب برتر را ندارد.

 

4.افزونه WP-PostRatings

نمایش مطالب برتر و مطالب محبوب وردپرس با افزونه WP-PostRatings
نمایش مطالب برتر و مطالب محبوب وردپرس با افزونه WP-PostRatings

آیا مایل هستید که مطالب دارای بیشترین امتیاز از دید کاربران را به نمایش بگذارید؟ افزونه WP-PostRatings به شما کمک می کند این کار را انجام دهید. این افزونه به کاربران سایت شما امکان امتیاز دادن به مقالات را می دهد. شما نیز قادر خواهید بود آیکون دلخواه خودتان را برای رای و امتیاز دادن به مقالات را انتخاب کنید. این افزونه از rich snippets پشتیبانی می کند و دارای تنظیمات مختلفی برای شخصی سازی بیشتر مطابق نیاز سایت شما می باشد.

بهترین قابلیت این افزونه امکان امتیاز دهی و نمایش پر امتیاز ترین مطالب در ابزارک های وبسایت می باشد. این کمک می کند که شما برترین مطالب را از دیدگاه کاربران خود بشناسید. این افزونه همچنین با افزونه WordPress Popular Posts نیز سازگاری دارد.

نقاط مثبت: امکان نمایش برترین مطالب از دید کاربران و نمایش بر اساس امتیاز کاربران به جای نمایش بر اساس دیدگاه و یا بازدید مطلب

نقاط منفی: برای استفاده از این افزونه بایستی ابتدا برچسب قالب های این افزونه را در قالب سایت خودتان درج کنید. به زودی نحوه انجام این کار در افق وب آموزش داده خواهد شد.

5. افزونه Trending/Popular Post Slider and Widget

نمایش مطالب محبوب در وردپرس

همانطور که از نام این افزونه میتوان حدس زد، افزونه Trending/Popular Post Slider and Widget به شما این قابلیت را می دهد که بتوانید مطالب محبوب خودتان را در قالب یک اسلایدر ، بلاک و یا به عنوان یک لیست ساده نمایش دهید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود بهترین مطالب خودتان را در حالت های مختلفی و از روش جالب تری نسبت به نمایش از طریق یک لیست ساده در نوار کناری نمایش دهید.

این افزونه دارای یک صفحه تنظیمات ساده است که امکان انتخاب یک بازه زمانی دلخواه را به شما می دهد. این افزونه به شما اجازه می دهد مطالب برجسته سایت خودتان را در بازه زمانی هفتگی، ماهانه و سالانه انتخاب کنید.

افزونه Trending/Popular Post Slider and Widget به شما امکان استفاده از کدهای کوتاه در صفحات و مطالب سایت را نیز می دهد. شما می توانید کدهای کوتاه این افزونه را با استفاده از افزونه صفحه ساز مخصوص قالب وردپرسی خودتان در محل مورد نظر درج کنید.

اگر مایل هستید این را به صورت مستقیم در سایت خودتان درج کنید می توانید از برچسب های قالب استفاده کنید.

نقاط مثبت:امکان درج مطالب برتر از طریق اسلایدر و بلاک های مختلف در مکان های مختلف صفحه

نقاط منفی: امکانات این افزونه  محدودتر از سایر افزونه های معرفی شده است. اسلایدر مطالب محبوب تنها با استفاده از کد کوتاه قابل نمایش است و ابزارک این افزونه فقط برای نمایش به صورت لیستی با امکان درج توضیحات و برخی از متا های مطلب مورد نظر می باشد.

در پایان

امیدواریم که این مطلب به شما در انتخاب افزونه مد نظرتان کمک کرده باشد. اگر این مطلب رو مفید دونستید لطفا لینک این مطلب رو به دوستانتون هم معرفی کنین.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.