چگونه نرخ پرش سایت (bounce rate) را کاهش دهیم؟

بازگشت به بلاگ

چگونه نرخ پرش سایت (bounce rate) را کاهش دهیم؟

این مطلب رو دوست داشتید؟

در این مقاله قصد داریم راجب نرخ پرش سایت ها یا همان bounce rate  توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

خیلی از وب سایت ها خیلی از موارد سئو سازی سایت خود را رعایت می کنند و هزینه های را بر روی سایت خود انجام می دهد. و روزانه بازدید بالایی را دارند اما باز با این حال فروش ایده ال ندارند. باید این نکته را خاطر نشان کرد که علاوه بر وارد شدن کاربران به سایت عامل دیگری هم مهم است که هر کاربر به طور میانگین چه مقدار در سایت می ماند و چه بخش هایی دیده شده یا نشده اینها مهم هستند.

نرخ پرش سایت

نرخ پرش سایت

عوامل مهم در کنترل نرخ پرش سایت (bounce rate)

ابزارهایی برای مشاهده bounce rate سایت

این سوال پیش می آید که از کجا متوجه شویم که نرخ پرش سایت ما چقدر است؟ برای دیدن این مقدار باید از ابزار های مختلفی مثل; گوگل وب مستر تولز و یا سایت  Alexa استفاده کنیم.با استفاده از این دو ابزار شما می توانید این اطلاعات را بدست آورید و هرقدر این عدد در این سایت کمتر باشد یعنی نرخ پرش در سایت شما کم است. برای مثال برای وب سایت مثل فیس بوک این عدد حدود ۲۹.۲۰% و یا در سایت خبری فارس نیوز ۳۷.۶۰ % می باشد. هر چه بازدید کننده سایت شما بیشتر بماند; نرخ پرش کاهش پیدا می کند. سایتی موفق است که این نرخ را به حداقل مقدار برساند.

طراحی مناسب قالب

دومین عامل مهم قالب وب سایت است. اصولا هیچ کس دوست ندارد که در وبسایت بهم ریخته و ناهماهنگ وقت صرف کند.و بلافاصله با دیدن همچین وب سایتی آن را بسته و از آن خارج می شود. پس اولین کاری که باید انجام دهیم قالب زیبا و راحت را انتخاب و آن را طراحی کنیم.

پیشنهاد حامد نجفی
مفهوم پنالتی گوگل چیست؟ 15 راهکار طلایی برای پنالتی نشدن در گوگل

استفاده مناسب از فونت ها

استفاده از فونت زیبا و سایز ورنگ و… در نوشته هاتون استفاده کنید; تا کاربران بیشتر ترجیح دهند در وب سایت شما بمانند; و از مطالب و محصولات شما استفاده کنند.ما منبعی از فونت های بهینه شده و استاندارد واسه شما دوستان عزیز بر روی وب سایت قرار دادیم تا با استفاده از ان بتوانید; هر چه بهتر از تایپو گرافی مناسب استفاده کنید.

استفاده مناسب از متن

قطعا اگر شما با یک پراگراف ۲۰ خطی مواجه شوید ترجیح می دهید که ان را نخوانید پس انتظار نداشته باشید که کاربران سایت ان مطلب را مطالعه کنند.بهتر است متن ها را به بخش های مختلف با عناوین مختلف تقسیم کنیم; تا کاربران ان را راحتر ان را بخوانند.

ناوبری مناسب در وب سایت

باید در معماری وب سایت کاری انجام دهید تا کاربر با حداکثر ۳ کلیک به مقصد نهایی برسد; پروسه های مختلف را در سایت خود را ساده تر طراحی کنید.

از یک کادر جستجو مناسب استفاده کنید

حتما در وب سایت از جستجو مناسب استفاده کنید. یک کادر مناسب جستجو میتواند خیلی به کاهش bounce rate  کمک می کند. کاربر با استفاده از این کادرخیلی راحت به به هدف در سایت میرسد. حالا اگر نمی توانید برنامه نویسی کنید حداقل از جستجو گوگل درون وب سایت خودتان استفاده کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ