آشنایی با قالب های پارالاکس وردپرس

آشنایی با قالب های پارالاکس وردپرس

آنچه در این مقاله میخوانید

تا به حال برای شما پیش آمده است که در هنگام خرید یک قالب وردپرسی واژه پارالاکس به گوشتان رسیده باشد. و یا سایت هایی را ببینید که با تکنولوژی پارالاکس طراحی شده باشند. در این جا قصد داریم اطلاعاتی را درباره این تکنولوژی برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

پارالاکس چیست؟

تکنیک پارالاکس یکی از جدیدترین تکنولوژی های طراحی وب است که در سراسر اینترنت در حال افزایش است و تجربه کاربر را به یک سطح تعاملی جدید از مشاهده آنلاین تبدیل می کند.
در ابن تکنولوژی سایت حالت تخیلی و انیمیشنی به خود می گیرد. و از عناصر گرافیکی و تصاویر متحرک استفاده می گردد. اما این بدین معنا نیست که نمی توان نوشته ها و متن را متحرک کرد. با این تکنولوژی می توان به هر چیزی در سایت زیبایی بخشید.

برای استفاده از تکنولوژی پارالاکس باید چه مهارتی داشته باشیم؟

برای استفاده از این این نوع قالب های پارالاکس می بایست با css3، HTML5 و jQuery آشنایی داشته باشید. و همچنین افزونه های برای این کار تعبیه شده اند که می توانید از آنها استفاده نماید.

برای آشنای با زبان های وردپرس پیشنهاد میشود مقاله ای بانام با زبان های طراحی سایت بیشتر آشنا شویم؟ مطالعه کنید.

مشتریان این نوع قالب های پارالاکسی چه کسانی هستند؟

در اصل می توان گفت هر کسی به نوعی می تواند; از این نوع تکنولوژی در طراحی سایت استفاده کند; اما در ایران بیشتر در طراحی سایت های بازی و فیلم سازان و یا شرکت های انیمیشن ساز و .. استفاده می کنند. حتی شرکت های بزرگ از جمله سونی نیز از این تم ها استفاده کرده اند.
از جمله بازی هایی که با این روش ساخته شده اند بازی angry birds است.

مزایای قالب های پارالاکس

-استفاده از این نوع تم باعث متمایز شدن و قدرت بیشتر شما نسبت به رقبایتان خواهد شد; با کاربران راحتتر ارتباط برقرار قرار خواهید. زیرا که جلوه های بصری تاثیر گذار تر از متن و یا تصاویر ثابت است.

-استفاده از این نوع قالب ها باعث می شود که کاربر بیشتر جذب سایت شما شود.
-باعث افزایش کنجکاوی و تشویق کاربران به اسکرول کردن تمامی صفحات و در نتیجه افزایش زمان بازدید از وب سایت می‌شود. می توانید اطلاعات خود را به صورت سه بعدی در سایت قرار دهید.

معایب قالب های پارالاکس

-قرار دادن تمام حجم اطلاعات و تصاویر تنها در یک صفحه، باعث کم شدن سرعت سایت می شود; و ممکن است کاربران شما قبل از باز شدن سایت آن را ببندند.
-پارالاکس ها آنچنان نمی توانند در تلفن های هوشمند به خوبی نمایش داده شوند; و این در ریسپانسیو بودن سایت ممکن است مشکل ایجادنماید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.