۱۰ ایده پرطرفدار بازاریابی برای کافه ها در سال ۲۰۲۰

اگر اهل کافه رفتن هستید و قهوه درست کردن یکی از علایق شماست حتما تا به حال این فکر از ذهن تان گذشته که یک کافه راه اندازی کنید.
شاید تا همین چند وقت پیش تنها مشتری کافه ها جوان ها بودند اما این روزها از تمام اقشار و سن ها ترجیح میدهند ساعتی را برای رفع خستگی و استراحت و خوردن یک فنجان قهوه ی خوش طعم, در کافه بگذرانند.

به عنوان کسی که قصد دارد یک کافه راه اندازی کند و یا یک کافه دارد و قصد گسترش کسب وکار خود را دارد باید با اصول بازاریابی آشنا باشید.
این آشنایی به این معنی نیست که فقط چن خطی بخوانید و بعد صفحه را ببندیدو به سراغ روش های بازاریابی قدیدمی بروید. پیشنهاد ما این است که حداقل یکی از روش ها را امتحان کنید و منتظر نتیجه‌ی مثبت آن باشید.

چرا برخی از کافه‌های زنجیره ای موفق عمل نمی کنند؟

کسی که قصد دارد یک کافه راه اندازی کند باید یا به صورت مستقل عمل کند یا بخشی از یک کافی شاپ زنجیره ای شود که ممکن است شعبه های مختلفی در سراسر شهر یا حتی کشور داشته باشد.

در حالتی که شما فعالیت مستقل را انتخاب کردید همه چیزدر اختیار شماست.از انتخاب محیط کافی شاپ تا تهیه‌ی مواد اولیه و بازاریابی و هر فعالیت دیگر مرتبط.اما در صورتی که قصد همکاری با یک برند زنجیره ای دارید شما فقط مدیریت کافه را به عهده خواهید داشت و موارد دیگر برعهده ی شما نیست.

اما شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا برخی از کافه های زنجیره ای شکست خوردند و پس از مدتی بعضی از آنها ورشکست شدند؟

برخی از دلایل کنار گذاشته شدن کافی شاپ های بزرگ زنجیره ای؛

 •  قیمت های بالا
 •  دکور و طراحی یکسان و خسته کننده
 •  کیفیت پایین قهوه و سایر محصولات
 •  عدم حس آرامش به دلیل شلوغی بیش از حد
 •  مکان یابی بسیار بد.کافه ها باید در محیط های آرام و دنج باشند نه در مراکط خرید شلوغ و پر رفت و آمد.
 •  برخورد بد کارکنان

مواردی که گفته شد تنها بخشی از دلیل هایی است که میتواند یک کافه را به تعطیلی بکشاند. پس باید دقت کنید تا در کافه‌ی شما این اتفاق ها تکرار نشود.

نکاتی برای بازاریابی کافه

10 ایده پرطرفدار بازاریابی برای کافه ها در سال 2020

نکاتی برای بازاریابی کافه

فرقی نمیکند که کافه ی شما کوچک است و فضای آن محدود یا یک کافی شاپ چند صد متری دارید. در هر صورت ایده های بازاریابی زیر باعث می شود کار شما گسترش پیدا کند و مشتریان بیشتری را جذب کنید.

برای جذب واقعی مشتریان جدید ، باید برای برخی از فعالیتهای تبلیغاتی هزینه کنید؛

 1.  در سایتهای معرفی مشاغل ثبت نام کنید و از آنها بخواهید برای شما تبلیغ کنند.
 2.  در هر کدام از شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید و از افرادی که دنبال کننده های بسیاری دارند بخواهید که کافه ی شما را معرفی کنند.
 3.  تبلیغات دهان به دهان یک روش سنتی تبلیغ, اما موثر و تاثیر گذار است. به این صورت که مشتریان شما در صورتی که از کیفیت قهوه یا سایر محصولات شما راضی بوند آن را به سایرین نیز پیشنهاد دهند.
 4.  یک سایت راه اندازی کنید و با تصاویر و ویدیو ها ی کافه ی خود و استفاده از سئوی مناسب به تبلیغ و جذب کاربر بپردازید.

در ابتدا باید از این روش های تبلیغاتی استفاده کنید تا بتوانید کافه ی خود را معرفی کنید. پس از مدتی که مشتریان خود را جذب کردید میتوانید تبلیغات را محدودتر کنید و فقط به فعالیت در سایت خود محدود شوید.

استقبال از پیشنهادها

از مشتریان خود به طور مداوم نظرشان را جویا شوید. شنیدن انتقادها و پیشنهادها میتواند تاثیر زیادی در کار شما داشته باشد. اما این را هم در نظر بگیرید که ممکن است با انتقادهایی تند هم رو به رو شوید. در این مواقع سعی کنید شنونده ای خوب باشید و از منتقد علاوه بر نقد راه حل را هم جویا شوید.

چند ایده برای دریافت نظرات مثبت و منفی؛

 •  در صورتی که مشتری نظر مثبت یا منفی خود را با شما در میان میگذارد به خوبی با او برخورد کنید. اگر این انتقاد در وب سایت شما و در بخش نظرات است باید به آن پاسخ دهید حتی در حد یک جمله ی کوتاه .
 •  هنگام تسویه از مشتری نظر خواهی کنید. بهتر است این نظرسنجی کمی خلاقانه باشد. مثلا روی مانیتور چند ایموجی تعریف کنید تا مشتری متناسب با رضایتش ایموجی مورد نظر را لمس کند.
 •  راه دیگر نظرسنجی قرار دادن برگه هایی روی هر میز است تا مشتریان بدون رو به رو شدن با شما بتوانند نظرات خود را یادداشت کنند.

کمی بیشتر از یک کافه راه اندازی کنید!!

10 ایده پرطرفدار بازاریابی برای کافه ها در سال 2020

کمی بیشتر از یک کافه راه اندازی کنید!!

فراموش نکنید که شما به عنوان یک کافه دار میزبان مشتری های خود هستید پس بهتر است اصول مهمان نوازی را به خوبی یاد بگیرید و مهمان را با رضایت کامل از کافه بدرقه کنید.

افراد با ورود به کافه چیزی فراتر از سفارش یک قهوه را انتظار دارند و آن کسب آرامش است. هر کاری که میتوانید انجام دهید تا مشتری احساس آرامش و رضایت از خدمات شما را در کنار هم تجربه کند و لبخند رضایت بر لبانش بنشیند.

 

۱۰ ایده پرطرفدار بازاریابی برای کافه ها در سال ۲۰۲۰

این ۱۰ ایده را برای افزایش سود خود و جذب بیشتر مشتری انجام دهید و منتظر نتایج شگفت انگیز آن باشید؛

۱٫ به مشتریان قدیمی متعهد باشید

جذب مشتری جدید بسیار هزینه بر تر از نگه داشتن مشتریان قدیمی و همیشگی است. پس برای مشتریان ثابت خود تخفیف ها و برنامه های خاصی در نظر بگیرید تا آنها را برای حضور دوباره در کافه مشتاق نگه دارید.

۲٫ در محله‌ی خود تبلیغ کنید تا دیده شوید

اولین مشتریان شما مردم همان محله ای هستند که هر روز از کنار کافه ی شما میگذرند.
از هر فرصتی استفاده کنید تا دیده شوید.
میتوانید در جشنواره ها و مناسبت های مختلف با سایر مشاغل همکاری کنید.

۳٫ بر روی وب سایت خود سرمایه گذاری کنید

طراحی و راه اندازی یک وب سایت به نوعی سرمایه گذاری برای آینده است پس به هیچ عنوان فعالیت خود را در دنیای آنلاین کم نکنید. به این فکر کنید که سایر رقبای شما همزمان با فعالیت فیزیکی در کافه برای وب سایت خود نیز وقت و هزینه ی بسیاری را پرداخت میکنند.

۴٫ تحویل درب منزل

تحویل محصولات در درب منزل فقط مختص رستوران ها و فست فودی ها نیست. شما باید این سیستم را برای کافه ی خود نیز در نظر بگیرید تا افرادی که دلتنگ طعم و عطر قهوه های کافه‌ی شما هستند ولی امکان خروج از منزل یا محل کار خود را ندارند هم بتوانند از این سرویس استفاده کنند.

۵٫ تبلیغات آنلاین

دنیای آنلاین فرصت های بسیاری را برای کسب و کارها فراهم کرده است تا با کمترین هزینه به تبلیغ کار خود بپردازند.از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنید و با خلاقیتی خاص به تبلیغ کافه‌ی خود بپردازید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی آیا قرار دادن تبلیغات در سایت مناسب است ؟ مراجعه کنید.

۶٫ فیلم ها و عکسها

در وب سایت خود از فیلم ها و عکس های واقعی محصولات خود استفاده کنید. گاهی بهتر است از کارکنان در حال سرویس دادن به مشتری و یا گپ های خودمانی پشت صحنه هم فیلم بگیرید و با مشتریان خود به اشتراک بگذارید تا آنها بدانند که شما با تمام علاقه و تعهد مشغول به انجام وظایف خود هستید.

۷٫ سایت شما باید واکنشگرا باشد

اگر هدفتان از راه اندازی وب سایت این است که مشتریان مجازی شما را پیدا کنند, پس باید یک وب سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا داشته باشید. تا افرادی که با تلفن همراه خود وارد سایت مشا میشند به راحتی بتوانند از بخش های مختلف آن دیدن کنند.
واکنشگرا بودن وب سایت ها یکی از ضروری ترین امکانات سایت برای هر تجارتی است.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی سایت ریسپانسیو  مراجعه کنید.

 

۸٫ از مواد اولیه‌ی مرغوب استفاده کنید

برای کافه ی خود از بهترین عمده فروشی خرید کنید و مرغوب ترین مواد اولیه را انتخاب کنید. استفاده از مواد اولیه‌ی خوب و مرغوب دلیلی خواهد بود برای کیفیت بالای محصولات کافه ی شما.

10 ایده پرطرفدار بازاریابی برای کافه ها در سال 2020

مواد اولیه‌ی مرغوب

مشتریان واقعی ترجیح میدهند پول بیشتری پرداخت کنند اما محصولی سالم و مرغوب را میل کنند.
بهتر است برای گروه های خاص نیز منویی جدا در نظر بگیرید. مثلا برای افرادی که حساسیت به موادی خاص دارند یا حتی برای گیاه خواران.

۹٫ بیلبوردهای محله را از تبلیغات خود پر کنید

اگر در محله ی خود به خوبی شناخته شوید و حسن شهرت داشته باشید مطمئن باشید به سرعت در سراسر شهر معروف خواهید شد و مشتریان شما افزایش پیدا میکنند.
پس برای تبلیغات محلی ارزش قائل شوید و هزینه کنید.

با استفاده از نکاتی که در این مقاله به آن پرداختیم و اصول بازاریابی مدرن, کافه ای مستقل و متفاوت را مدیریت کنید.

 

منبع: www.beambox.com

www.blog.print-print.co.uk

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *