3 نکته مهم در مورد اشتباهات بازاریابی محتوا

امروزه اغلب شرکت‌ها سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی  را بر روی بازاریابی محتوا انجام میدهند ولی از اشتباهات بازاریابی محتوا اطلاعی ندارند. بازاریابی محتوا می تواند در دیده شدن سایت شما، افزایش ترافیک سایت و رسیدن به اهداف کسب و کار بسیار تاثیرگذار باشد. بعضی از افراد معتقد هستند که بازاریابی محتوا برای کسب و کار انها موثر نبوده است. به همین منظور  در این مقاله به 3 نکته مهم در مورد اشتباهات رایج در بازاریابی محتوا اشاره می کنیم که می تواند از شکست استراتژی و تلف شدن وقت و سرمایه شما جلوگیری کند.

اشتباهات بازاریابی محتوا

نداشتن برنامه ریزی

متاسفانه، شما نمی توانید یک محتوا با کیفیت را بدون یک برنامه شروع کنید. اگر می خواهید محتوای شما موثر باشد، به یک استراتژی خوب فکر کنید تا همه اعمالتان را هدایت کنید. برای شروع، شما باید برخی تحقیقات را انجام دهید. در مورد اهداف جمعیتی خود و اطلاعات مربوط به نیاز واقعی آنها اطلاعاتی کسب کنید.

از یک رسانه استفاده کردن

باید همیشه این را در نظر بگیرید که هر کس روش یادگیری خود را دارد بعضی از مردم با خواندن، دیگری با گوش دادن، بهتر می آموزند، بعضی ها با فیلم دیدن می اموزند. تنوع مطالب شما اجازه می دهد تا شما به انواع مختلف زبان آموزان دسترسی پیدا کنید. در اینجا برخی از رسانه های مختلفی وجود دارند که می توانید از انها در محتوا خود از ان استفاده کنید.

Infographics

فیلم های

ایمیل ها

PDF های قابل دانلود

اسلایدها

پادکست ها

وبینارها

دوره های آنلاین

کتابها

نفهمیدن اینکه چه محتوایی در حال حاضر در سایت وجود دارد

یکی از بزر گترین مشکلاتی که بازاریابان محتوا مرتکب آن میشوند این است که زمان کافی و لازم را برای پی بردن به اینکه در حال حاضر چه محتوایی در شرکتشان موجود است، صرف نمیکنند. شما میتوانید با افراد دیگر تیم به گفتگو بنشینید و از آنها درباره سابقه نوشتاریشان پرس و جو نمایید. در این حالت شما میتوانید با پیدا کردن محتواهایی بسیار ارزشمند، هم در زمان و هم در منابع شرکت خود، صرفه جویی نمایید.

پیشنهاد حامد نجفی  آشنایی با گوگل وبمستر برای افزایش رتبه گوگل

ازهمراهی شما عزیزان سپاسگزاریم امیدواریم که در این مقاله پاسخ سوال خود را گرفته باشید. تیم طراحی افق وب 

درباره سرپرست تیم تامین محتوا-محمد پور

تامین و تولید محتوا برای وبسایت های خودتان را به ما بسپارید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *