نمایش مطالب محبوب در وردپرس با افزونه WordPress Popular Posts

نمایش مطالب محبوب در وردپرس با افزونه WordPress Popular Posts

آنچه در این مقاله میخوانید

نمایش مطالب محبوب در وردپرس

قبلا مقالات مختلفی در مورد اینکه افزونه چیست و بهترین افزونه های وردپرس برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس کدامند منتشر کرده ایم و شما را با آنها آشنا نموده ایم. اکنون قصد داریم به شما آموزش بدهیم که چطور با استفاده از افزونه WordPress Popular Posts میتوان مطالب محبوب را نمایش داد.

یکی از راه های افزایش بازدید وبسایت و بالا رفتن سئو سایت از طریق افزایش نرخ پرش ایجاد لینک های داخلی و قرار دادن قابلیت های ویژه ای مانند ابزارک های نمایش مطالب محبوب و لینک های تصادفی در وب سایت است. این کار باعث میشود که مطالب قبلی شما همچنان در صدر نمایش داده شوند و کاربران بتوانند به راحتی در میان آرشیو صدها مطالب وبسایتتان گردش کنند و آنها را نیز ببیند.

برای انجام این کار در سیستم مدیریت محتوای وردپرس, راه بسیار ساده ای وجود دارد. برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس میتوانید از افزونه های مختلفی استفاده کنید که در مقاله ای 5 افزونه برتر برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس را معرفی کرده ایم. حال قصد داریم که به آموزش یکی از این افزونه ها بپردازیم.

آموزش نحوه نصب افزونه WordPress Popular Posts

برای نصب افزونه WordPress popular Posts دو راه وجود دارد. که میتوانید بسته به شرایط و دلخواه خودتان از یکی از این دو روش استفاده کنید. راه اول نصب به صورت دستی و راه دوم نصب به صورت اتوماتیک از طریق قسمت افزونه های وردپرس است. اگر برای نصب افزونه مشکل دارید میتوانید ویدیوی آموزشی نحوه نصب افزونه در وردپرس را مشاهده کنید.

 

آموزش نحوه کار با افزونه WordPress Popular Posts

در ابتدا بعد از نصب افزونه منوی به پیشخوان وردپرس ما اضافه میشود با نام ” مطالب محبوب وردپرس” . در این قسمت میتوانید تمامی تنظیمات مربوط به این افزونه را از طریق این بخش انجام دهید که به زودی آموزش ویدیویی نحوه تنظیم این افزونه در دسترس شما قرار خواهد گرفت. در ادامه به صورت خلاصه به برخی از تنظیمات این افزونه اشاره میکنیم.

 

نمایش مطالب محبوب در وردپرس با افزونه WordPress Popular Posts

با مراجعه به تنظیمات و انتخاب گزینه مطالب محبوب وردپرس میتوانید به تنظیمات این افزونه دسترسی داشته باشید.

نمایش مطالب محبوب در وردپرس با افزونه WordPress Popular Posts

کادر سبز رنگ  در صفحه ابزار ها مربوط به درج یک تصویر پیشفرض برای مطالبی است که تصویری را به عنوان عکس شاخص انتخاب نکرده اید. به این صورت که اگر تصویر شاخصی برای مطالب خود انتخاب نکرده باشید, عکسی که در این قسمت قرار میدهید به صورت پیشفرض قرار میگیرد و نمایش داده میشود.

کادر قرمز رنگ مربوط به نحوه انتخاب تصویر است. شما میتوانید انتخاب کنید که تصویر مد نظرتان از کدام بخش از نوشته تان در بخش مطالب محبوب نمایش داده شود.

کادر زرد رنگ نیز مربوط به واکنشگرا کردن تصاویر سایت شماست. این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید انتخاب کنید که تصاویر سایتتان آیا به صورت واکنشگرا نمایش داده شوند یا خیر.

 

در بخش Data اطلاعات مربوط به نمایش مطالب محبوب و چگونگی نمایش آن وجود دارد.

  • Log Views from :  بررسی بازدید صفحات و رتبه دادن به آنها از چه کسانی » همه
  • Log Limit : محدودیت لاگ ها » به صورت پیشفرض غیر فعال شده اند
  • Ajaxify Widget: به صورت آیجکس درآوردن ابزارک مربوط به این افزونه » به صورت پیشفرض غیرفعال است
  • WPP Cache Expire Policy : قوانین مربوط به مدت زمان نگهداری فایل کش از این افزونه » به صورت پیشفرض هیچگاه کش ذخیره نمیشود

 

حال به بخش نمایش » ابزارک ها میرویم تا ابزارک خودمان را در سایت درج کنیم و مطالب محبوب را نمایش دهیم. میتوانید یک عنوان مناسب برای این افزونه وارد کنید. در مرحله بعدی تعداد مطالبی که قصد دارید در سایت نمایش داده شود را وارد کنید. سپس مشخص کنید که بر چه اساسی مطالب در سایت نمایش داده بشوند.

در مراحل بعدی مانند Filters میتوانید فیلتر گذاری حرفه ای تری برای افزونه مشخص کنید تا مطالب محبوب یا پر بازدید را با دقت بیشتری انتخاب کند.

 

در قسمت Post Setting میتوانید مشخص کنید که چه اطلاعاتی در ابزارک نمایش داده بشوند. در زیر توضیحاتی از پنل تنظیمات این افزونه را برای شما آماده کرده ایم.

  • shorten Title: کوتاه سازی عنوان مطلب
  • Display post excerpt: نمایش خلاصه مطلب
  • Display post thumbnail: نمایش تصویر شاخص مطلب

 

در بخش user predefined size میتوانید مشخص کنید که چه اندازه ای برای تصاویر میخواهید در نظر بگیرید. میزان برش تصویر را میتوانید در این بخش مشخص کنید.در قسمت  Stats tag setting میتوانید مشخص کنید که تعداد دیدگاه ها ، بازدید ها, نویسنده مطلب و تاریخ انتشار آیا نمایش داده شود یا خیر.

 

این افزونه یکی از بهترین افزونه های موجود برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس میباشد. برای آشنایی با افزونه های بیشتر در این زمینه مقاله معرفی 5 افزونه برتر برای نمایش مطالب محبوب در وردپرس را مطالعه بفرمایید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.