پاپ آپ ها و قانون های مهم برای استفاده از آنها (جلسه 24)

پاپ آپ ها و قانون های مهم برای استفاده از آنها (جلسه 24)

آنچه در این مقاله میخوانید

با سلام خدمت شما همراهان گرامی. در این مقاله می خواهم شما را با پاپ آپ و انواع آن, دلایل استفاده از آن, راه های ساخت یک پاپ آپ و استفاده مناسب از آن آشنا کنم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

یادآوری: من چالش 40 روز محتوانویسی راه انداختم تا به تمام کسانی که دوست دارند محتوانویس شوند در این زمینه کمک کنم و نکات کلیدی را به آنها آموزش دهم. پس از این آموزش, افراد می توانند به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت کنند و به درآمد برسند. اگر سایر جلسات را مطالعه نکرده اید, می توانید از طریق آموزش رایگان محتوانویسی به آنها دسترسی داشته باشید.

 

Pop Up چیست؟

Pop Up چیست؟
Pop Up چیست؟

 

پاپ آپ ها خروج پنجره های بازشو می باشد و زمانی به مخاطب شما نشان داده میشوند که کاربران تصمیم میگیرند سایت شما را ترک کنند.

اصلا چرا پاپ آپ به وجود آمد؟

سال‌ها پیش، پاپ آپ به عنوان یک عنصر کاربردی در نمایش محتوا، راه خود را در طراحی سایت باز کرد. هدفی که پنجره‌های پاپ آپ داشتند این بود که بتوانند محتوای مهم و مورد نیاز کاربر را بدون تغییر در ساختار کلی وب‌سایت به نمایش بگذارند.

پس از مدتی، بسیاری از سایت ها از این ویژگی خوب، سوء استفاده کردند و وجهۀ تبلیغاتی به آن دادند. وقتی همه جای اینترنت مملو از پاپ‌آپ‌های تبلیغاتی شد، این شرکت گوگل بود که مانند همیشه به نجات کاربران آمد.

طبق قوانین جدید گوگل، سایت‌هایی که تبلیغات زیادی دارند، با کاهش رتبه در صفحه نتایج گوگل مواجه می‌شوند.

انواع پاپ آپ را بشناسید

Modal

یکی از رایج‌ترین انواع پاپ آپ است که کاربران در فضای وب با آن روبرو می‌شوند. این نوع از پاپ آپ‌ها معمولاً به محض وارد شدن شما به سایت مورد نظرتان، در پایین یا گوشه صفحه ظاهر می‌شوند.

Interstitial

این نوع با ورود شما به وبسایت، تمام صفحه را پوشش می‌دهد و برای مشاهده محتوای صفحه باید ابتدا از شر آن خلاص شوید و آن را ببندید.

Notification Bar

این مدل شبیه به یک نوار اطلاع رسانی، در بالاترین یا پایین‌ترین بخش صفحه قرار می‌گیرد. در واقع مهمترین فاکتوری که بر کیفیت پاپ آپ تاثیر گذار است محتوای قرار گرفته در آن و نحوه دسترسی کاربر به فضای اصلی صفحه است.

نمونه های گفته شده را می توان انتخاب های درست برای استفاده از پاپ آپ دانست.

 

به چند دلیل باید از پاپ‌آپ استفاده کنید

ممکن است گمان گنید گوگل رابطه خوبی با پاپ آپ‌ها (به خصوص پاپ آپ موبایلی) ندارد و شما هم بهتر است که از آن‌ها دوری کنید. اما با دانستن دلایل زیر متوجه می شوید که اگر از شیوه درست وارد شوید، پاپ آپ‌ها نقش بسیار مهم و موثر را ایفا می‌کنند.

1. جلب توجه؛ واقعیت این است که این روزها افراد وقت لازم را برای انجام کارهای خود ندارند. به همین دلیل استفاده از پنجره‌های کوچکی که حاوی پیام‌های مهم هستند، بسیار برای آن ها جلب توجه می‌کند.

2. افکت های جذاب؛ چشم انسان از لحاظ روانشانسی به عناصر و پنجره‌های کوچک و رنگی که دارای افکت‌های زیبا باشند بیشتر جذب می‌شود. پس از آن به طور مناسب در نوشته تان استفاده کنید.

3. انعطاف پذیری بالا؛ کاربرد پاپ آپ‌ها دیگر تنها منتهی به تبلیغات اذیت کننده نمی‌شود. در حال حاضر، می‌توانید از آن‌ها در هنگام ورود به سایت، بعد از اسکرول کردن یا قبل از خروج کاربر استفاده کنید.

4. ظاهر مناسب؛ اگر پیامی دارید که حاوی اطلاعات مهم و مورد نیاز برای کاربر است، می‌توانید با استفاده از پاپ آپ، بدون اشغال کردن فضای صفحه این پیام را در اختیار بازدید کننده سایت خود قرار دهید.

5. افزایش نرخ تبدیل؛ استفاده از پاپ آپ ‌ها نرخ تبدیل مشتری را تا 3 درصد افزایش می‌دهند. اگر در طراحی و کاربردی بودن پاپ‌آپ‌های سایت تان دقت عمل به خرج دهید، این عدد تا 9 درصد افزایش می‌یابد.

چگونه پاپ آپ بسازیم؟

چگونه پاپ آپ بسازیم؟
چگونه پاپ آپ بسازیم؟

1.محتوایی که هدف مخاطبانتان است, قرار دهید

شما می‌توانید پاپ‌آپ خروج را در تمام صفحات سایت قرار دهید. اما بهتر است پاپ‌آپ را در جایی قرار دهید که بازدهی خوبی را برای شما و مخاطبانتان داشته باشد.

بازدیدکنندگان سایت شما، صفحات مختلف سایت را با هدف و دلیل خاصی می‌خوانند. مثلا ممکن است یکی از بازدیدکننده ها صفحه یکی از مقالات وبلاگ شما را از طریق سرچ گوگل پیدا کند و بخواهد به پاسخ پرسش خود برسد یا بازدیدکننده بعدی شما ممکن است از طریق یک پست تبلیغاتی فیس بوک به یکی از صفحات فروش شما هدایت شود و به دنبال خرید محصولی باشد که شما می‌فروشید.

پس شما برای موفقیت در بازاریابی پاپ آپی خود باید دقیقا مناسب نیاز و هدف مخاطبتان برای پاپ آپ خروج تولید محتوا کنید.

2.پاپ‌آپ‌هایی با سبک خودتان طراحی کنید

استفاده از پاپ‌آپ‌ها زمانی بیشترین بازدهی را دارد که بتوانند توجه بازدیدکننده زیادی را به خود جلب کنند و علاوه بر آن با سبک محتوا و سایت شما نیز هم‌خوانی داشته باشند.

بهتر است پاپ‌آپ قصد خروج شما دقیقا با رنگ، محتوا و سبک ارائه محتوای وب سایت تان کاملا هم خوانی داشته باشد.

3.از عکس‌های مناسب و باکیفیت استفاده کنید

یکی از راه های دیگری که می توانید توجه مخاطبتان را به محتوا جلب کنید استفاده از عکس‌های مناسب و باکیفیت است.

با انتخاب تصاویر مناسب می توانید صفحه خروج را برجسته تر کنید تا مخاطب حتما لحظه ای ایست کند و محتوای پاپ آپ را بخواند.

برای این کار می توانید از سایت های دانلود عکس استفاده کنید و یا اگر می خواهید حرفه ای تر عمل کنید, می توانید با یک عکاس حرفه ای قرارداد ببندید تا بتوانید از عکس هایی کاملا منحصر به فرد استفاده کنید.

4.از کلمات جذاب استفاد کنید

کلمات جذاب
کلمات جذاب

این روزها کلمات و داستان های پشت هر محصول هستند که باعث فروش می شوند و نه خود آن محصول. در واقع این کلمات و محتوای جذاب پاپ‌آپ است که می‌تواند منجر به ارتباط بیشتر شود یا باعث شود مخاطب برای همیشه شما را ترک کند.

 

“با ثبت ایمیل تان در 10 ثانیه می توانید همین حالا 200 مقاله و فایل صوتی آموزشی ما را دانلود کنید”

 

قطعا این جمله برای همه ما ترغیب کننده است. چون همه ما دوست داریم هر اقدامی که میکنیم برای ما منفعتی داشته باشد. پس فراموش نکنید که برای تشویق و ترغیب مخاطب مهم ترین چیز استفاده از کلمات قدرتمند در تولید محتوای پاپ آپ است.

5.با تولید پاپ آپ کپی رایتینگ, پول بسازید

یکی از راه های افزایش فروش در هر کسب و کاری استفاده از روانشناسی در تولید محتوا در کنار استفاده از تکنینک های کپی رایتینگ است.

مشخصا برای ساخت پاپ آپ هایی که بازدهی بالایی دارند و مخاطب را به اقدام و انجام عملی ترغیب می کنند، باید از تکنیک های به روز کپی رایتینگ استفاده کنید. جوری که مخاطب نتواند مقاومت کند و وادار شود که حتما کلیک کند یا ایمیلش را ثبت کند.

6. از CTA های قوی استفاده کنید

یکی از تاثیر گذارترین قسمت های یک پاپ آپ در ترغیب مخاطب به انجام کاری, استفاده از CTA های قوی در پاپ آپ است. استفاده از عبارت های کلیشه ای مانند « کلیک کنید » یا « ارسال » و … نمی توانند مخاطب شما را ترغیب به انجام کاری کنند.

مثلا به جای استفاده از این عبارت های کلیشه ای می توانید از عبارتهایی مانند ” می خواهم این فایل آموزشی را دانلود کنم ” یا ” برای من کد تخفیف را بفرست ” استفاده کنید.

7. تصمیم گیری را برای مخاطب راحت تر کنید

شما برای تولید محتوای یک پاپ آپ و ترغیب مخاطب تان باید تا جای ممکن ریسک ها را برای مخاطب کم کنید و به او مستقیم بگویید که نه تنها با این اقدام هیچ چیزی را از دست نمی دهد بلکه چیزهای زیادی هم نصیبش می شود.

علاوه بر آن باید در زمان تولید محتوا هنگام خروج از گزینه های واضح و بدون هیچ گونه ابهامی استفاده کنید و بهترین کار در تولید محتوای پاپ آپ این است که از مخاطب بخواهید فقط یک اقدام را انجام دهد و یک گزینه پیش پای او بگذارید نه بیشتر از آن.

هر چه تعداد گزینه های شما بیشتر شود قطعا چون مخاطب تان در تصمیم گیری گیج می شود برای اینکه خودش را به سختی تصمیم گیری نیندازد زودتر صفحه را می بندد.

8. حس فوریت را در مخاطب ایجاد کنید

یکی از بهترین روش های برای ترغیب مخاطب تان این است که او را از « از دست دادن » و « عقب افتادن از دیگران » یا « تمام شدن فرصت ها » بترسانید و ترغیب کنید که در همین لحظه اقدام کند.

همه ما دوست داریم حتی مهمترین کارها را هم به تعویق بیاندازیم. پس برای اینکه بیشترین نرخ تبدیل را داشته باشید باید حس فوریت برای مخاطب ایجاد کنید.

 • مثلا اگر قرار است هفته بعد یک کارگاه آموزشی برگزار کنید، به مخاطب تان بگویید فقط 5 صندلی برای کارگاه هفته بعد باقی است پس همین حالا تصمیم بگیرید که ثبت نام کنید وگرنه فردا شاید دیگر جایی برای شما باقی نمانده باشد.
 • و یا اگر می خواهید یک کد تخفیف برای یک سری محصولات خاص تان در نظر بگیرید اعلام کنید که مدت استفاده از این کد تخفیف محدود است و فقط تا ساعت 22 امشب وقت دارید که از این کد تخفیف استفاده کنید.

 

قانون های مهم برای استفاده صحیح از پاپ آپ

 

قانون های مهم
قانون های مهم

 

رعایت قوانینی که در ادامه خواهیم گفت, موجب میشود که پاپ آپ شما بازدهی بیشتری داشته باشد و استانداردهای مورد نظر گوگل که بر سئو سایت تاثیر دارند رعایت شود؛

 1.  هیچ گاه بدون هدف از پاپ‌آپ‌هایتان استفاده نکنید. چون اینکار باعث می‌شود وقت کاربران شما گرفته شده و در نتیجه اعتماد آن‌ها را از دست بدهید.
 2.  پاپ آپ را به نحوی طراحی کنید که از لحاظ ظاهری با سایت شما هماهنگی داشته باشد.
 3.  از متن های کوتاه و صریح استفاده کنید.
 4.  از دکمه یا پیام های واضح و در دسترس استفاده کنید.
 5.  در به دست آوردن اطلاعات کاربران خود زیاده‌روی نکنید و تنها آدرس ایمیل آن‌ها را دریافت کنید.
 6.  محتوای پاپ ‌آپ تان باید با محتوای موجود در صفحه مرتبط باشد.
 7.  به کاربران زمان کافی برای بررسی سایت خود را بدهید و تا جای ممکن از پاپ‌ آپ ها در صفحه اول سایت خود استفاده نکنید.
 8.  همسو با قوانین گوگل در پاپ آپ ها حرکت کنید.
 9.  لازم نیست پاپ‌آپ‌ شما در نسخه موبایل و دسکتاپ تان یکسان باشد، برای هر دستگاه یک پاپ آپ اختصاصی طراحی کنید.
 10.  یک راه خروج (دکمه X) برای بستن در اختیار کاربرتان بگذارید.
 11.  پاپ آپ را حداقل 5 ثانیه پس از ورود کاربر به صفحه تان به او نشان دهید.
 12.  از پاپ‌های تکراری در صفحات مختلف سایت تان استفاده نکنید.
 13.  اگر قصد دارید توجه کاربر تنها به یک چیز جلب شود، پنجره پاپ آپ خود را در مرکز صفحه قرار دهید.
 14.  اگر قصد دارید یک پیشنهاد ویژه یا تخفیف ویژه را به کاربرتان اطلاع دهید، به جای پاپ آپ از Sticky Bar استفاده کنید.
 15.  اگر محتوای پاپ آپ شما خیلی مورد نیاز کاربر نیست، آن را در حاشیه صفحه قرار دهید.
 16.  از پاپ‌آپ‌های شخصی سازی شده کاربر بهره ببرید تا مخاطب شما توجه بیشتری به محتوا داشته باشد.
 17.  اگر پاپ آپ یک بار توسط کاربر بسته شد در صفحات دیگر سایت یا مراجعات بعدی نباید نمایش داده شود

 

اگر در مورد پاپ‌آپ ها سوال و یا نظری دارید می توانید با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
 • برچسب ها:

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.