مفهوم “متوسط بهای فروش” در فروشگاه اینترنتی ووکامرس چیست؟

مفهوم “متوسط بهای فروش” در فروشگاه اینترنتی ووکامرس چیست؟

آنچه در این مقاله میخوانید

این روزها و با افزایش روزافزون فروشگاه ها و کسب و کارهای اینترنتی حتما فروشگاه های آنلاین بسیاری را دیده اید که در تجارت خود بسیار موفق عمل کرده اند. در مقابل فروشگاه های آنلاین بسیاری نیز وجود دارند که موفقیت چشمگیری به دست نیاورده اند و به دنبال پاسخی برای این پرسش هستند که رمز موفقیت سایر فروشگاه های اینترنتی چیست؟اگر این سوال را از صاحبان این فروشگاه های بپرسید قطعا در جواب به دو عامل نرخ تبدیل فروشگاه و متوسط بهای فروش اشاره خواهند کرد. اما این دو عامل چیست و چگونه میتوان آنها را محاسبه کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی این دو مفهموم بپردازیم.

نرخ تبدیل فروشگاه یا متوسط بهای فروش؟

مفهوم "متوسط بهای فروش" در فروشگاه اینترنتی ووکامرس چیست؟
متوسط بهای فروش

نرخ تبدیل فروشگاه یک معیار و امر بسیار مهم است ولی همیشه نمی توان روی این عامل به عنوان مهم ترین تمرکز کرد. آن چیزی که مهم تر است متوسط بهای فروش در ووکامرس است .

متوسط بهای فروش

برای داشتن یک فروشگاه آنلاین لازم است مواردی را در نظر بگیریم. موارد مهمی که سبب میشود بازده ی فروشگاه ما بیشتر باشد و در نتیجه به هدفی که در نظر داریم نزدیک تر شویم.
اولین نکته در این زمینه ظاهر فروشگاه است که به طور مفصل در تمامی وب سایت ها از جمله ی وب سایت خودمان درباره ی آن صحبت شده است. اما مطلبی که ما قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم ساختار فروشگاه است. برای ساختار یک فروشگاه آنلاین ما از ووکامرس یا هر نرم افزار دیگری استفاده می کنیم. این سیستم ها به صورت پیش فرض دارای یک سیستم گزارش دهی از فروش بر اساس فاکتورهای مختلف می باشند.

آنچه که اهمیت دارد این است که شما به عنوان یک صاحب فروشگاه باید همواره آنالیز دقیقی از فروشگاه خود داشته باشید. بررسی رفتار کاربران ، گزارش فروش و عملکرد وب سایت ، آمار بازدیدکنندگان و … از جمله ی این موارد می باشند که باید به صورت دقیق تحلیل و بررسی شوند.

مفهوم نرخ تبدیل

نرخ تبدیل را میتوان به صورت زیر محاسبه کرد؛

نرخ تبدیل = ( تعدادفروش / تعداد کل بازدید ) × ۱۰۰

نرخ تبدیل را برای فروشگاه خود طبق فرمول بالا محاسبه کنید. در صورتی که عدد به دست آمده بالای 3 درصد بود, نشان دهنده ی این نکته است که فروشگاه شما جزو فروشگاه های آنلاین موفق به حساب می آید.

مفهوم متوسط بهای فروش

مفهوم "متوسط بهای فروش" در فروشگاه اینترنتی ووکامرس چیست؟
مفهوم متوسط بهای فروش

متوسط بهای فروش در ووکامرس یکی از بهترین معیارها برای کنترل و مراقبت از کسب و کار آنلاین شماست. البته متوسط بهای فروش تنها معیار برای ارزیابی موفقیت یک فروشگاه آنلاین نیست و الگوهای دیگری نیز وجود دارد.

متوسط بهای فروش در ووکامرس را میتوان به صورت زیر محاسبه کرد:

(AOV (Average Order Value = کل درآمد فروشگاه / کل سفارشات فروشگاه

بهای متوسط سفارش یک معیار بسیار مفید است که می توان از آن در فروشگاه های کوچک و بزرگ استفاده کرد. چرا که با استفاده از یک استراتژی ثابت می توان به راحتی وضعیت فروشگاه را بهبود بخشید و آن را به راحتی تحلیل کرد.

چگونه متوسط بهای فروش را به دست آوریم؟

ابزارهای مختلفی برای محاسبه ی متوسط بهای فروش وجود دارد که طبق تجربه ی ما بهترین آن استفاده از Google Analytics می باشد.
با استفاده از این سایت ها ، فروشگاه اینترنتی خود را آنالیز و بررسی کنید در نتیجه به راحتی به بهای متوسط فروش خود دست پیدا خواهید کرد. تنها نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که باید به طور منظم و در یک دوره ی خاص این تجزیه و تحلیل را بر روی فروشگاه خود داشته باشید.
توصیه می کنیم که برای این کار به قدر کافی وقت بگذارید تا به راحتی بتوانید میزان فروش خود را در سایت افزایش دهید و به موفقیتی که آرزوی آن را دارید دست پیدا کنید.

استفاده از گوگل آنالیز در ایران

استفاده از گوگل آنالیز به دلیل تحریم هایی که برای کشور ما وجود دارد نیازمند استفاده از VPN است. در هر صورت پس از ورود به سایت (google.com/about/analytics) ثبت نام خود را انجام دهید و با انجام مراحل لازم شروع به استفاده از این سیستم کنید.

در پایان

در همه ی فروشگاه های آنلاین موضوع متوسط بهای فروش دارای اهمیت است. چه فروشگاه های عرضه ی کننده ی محصولات دانلودی و چه فروشگاه های فروش اجناس مختلف. در هر صورت لازم است که بدانید که فروشگاه شما در چه حد موفق بوده است و یا دلیل عدم موفقیت چیست.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.