چگونه زمان ماندن کاربر در سایت را افزایش دهیم؟ معرفی افزونه Inline Related Posts

چگونه زمان ماندن کاربر در سایت را افزایش دهیم؟ معرفی افزونه Inline Related Posts

آنچه در این مقاله میخوانید

هر مدیر وبسایتی آرزو و هدفش این است که کاربران سایت خود را در وب سایت نگه دارد و کاربران تمام صفحات آن را بررسی کنند و زمان بیشتری را در سایت آنان سپری کنند. آیا می دانید که اگر کاربران در سایت شما بیشتر بمانند و از مطالب و خدمات شما استفاده کند چه مزیت هایی را برای کسب و کار شما خواهند داشت؟ در این مقاله قصد داریم به دو مزیت و فایده ای که این کار برای شما دارد بپردازیم و در آخر یک راه ساده و مناسب برای افزایش زمان حضور و ماندن کاربران در سایت را به شما معرفی کنیم.

افزونه Inline related Posts

مزیت اول: افزایش میزان فروش

هرچه کاربران شما در سایت شما بیشتر باشند و با کار شما بیشتر اشنا شوند احتمال اینکه از شما خرید کنند خیلی زیاد است. زیرا که در فرد نوعی وابستگی و یا علاقه بوجود آمده است و این باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

مزیت دوم : افزایش رتبه در گوگل

گوگل به سایت هایی که  کاربران زمان بیشتری را در آن سپری کنند; و همچنین صفحات بیشتری از آن سایت را مشاهده کنند ; ارزش بیشتری قائل می شود. و رتبه بهتری به آنها میدهد; گوگل همیشه به سایت هایی رتبه خوب و با ارزشی می دهد که محتوای مناسب و مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهند. زیرا که هر چه مطالب و اموزشی که در سایت خود قرار دهید یعنی خدمات شما دارای هدف است و کاربران سایت در اولویت اول شماست.

میزان ماندگاری افراد (Daily Time on Site) و میزان گشت و گذار (Daily Page views per Visitor) افراد برای گوگل بسیار مورد اهمیت است.

برای آنکه که بدانید این ماندگاری افراد چقدر است؟ و یا در کدام صفحه بیشتر کاربران در آن سیر می کنند می توانید از ابزار مانند: الکسا و گوگل آنالیتیک استفاده کنید.

یک پیشنهاد برای افزایش زمان حضور کاربران در سایت

راه کارهای مختلفی برای تعامل با کاربران و همچنین افزایش ماندگاری و گشت و گذار بازدیدکنندگان در سایت وجود دارد که در این مطلب می خواهیم به شما افزونه ای را معرفی کنیم که بتوانید از طریق آن کاربران خود را در سایتتان نگه دارید.

به طور حتم در سایت های بسیاری این مورد را مشاهده کردید که در کنار مطالب خود یا در انتها سایت مطالب مرتبط با آن نوشته را نیز معرفی می کنند. در سایت های که تعداد مقالات کمی دارند شاید این راهکار موثر باشد و نیازی به این افزونه نباشد; اما در وب سایت هایی که دارای بیش از 100 یا بیشتر مقاله دارند قرار دادن هر پست مرتبط و لینک سازی به هم کار دشواری است; با استفاده از افزونه Inline Related Posts می توانیم کمتر از ۵ دقیقه هرچندتا مقاله که در سایت داشته باشیم به هم لینک کنیم.

معرفی افزونه Inline Related Posts برای درج مطالب پیشنهادی در مطالب سایت وردپرسی

افزونه Inline Related Posts به شما امکان درج قابلیت مقالات مرتبط را میدهد. شما میتوانید به صورت جعبه ها و کادر های زیبا در بخش های مختلف سایت خودتان و یا مطالبتان, مقالاتی مرتبط با آن پست را نمایش دهید. این کار باعث حضور بیشتر کاربر در وبسایت شما میشود و به کاربر مقالات قدیمی و پیشین سایت شما را نمایش میدهد.

افزونه Inline Related Posts را میتوانید به صورت مستقیم از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید و یا از طریق دانلود از سایت افق وب آن را بر روی سایت وردپرسی خودتان نصب کنید. اگر در نصب افزونه مشکل دارید آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید.

بعد از نصب افزونه, به صفحه تنظیمات آن میرویم. برای مراجعه به بخش تنظیمات افزونه Inline Related Posts طبق تصویر زیر به تنظیمات وردپرس بروید.در زیر منوی تنظیمات وردپرس باید به دنبال گزینه Inline Related Posts بگردید و روی آن کلیک کنید.

 

صفحه تنظیمات افزونه Inline Related Posts

 

بعد از وارد شدن به صفحه تنظیمات افزونه دو سربرگ خواهید دید.

 

سربرگ های افزونه Inline Related Posts

سربرگ اول : Setting

صفحه تنظیمات افزونه Inline Related Posts

ابتدا باید تیک گزینه  Active؟ را بزنید. با زدن این تیک افزونه فعال خواهد شد; و تنظیماتی که در این صفحه انجام دهید بر روی سایت اعمال خواهد شد; سپس در قسمت Related text or Call-To-Action باید متنی را که میخواهید به عنوان معرفی درج شود را وارد کنید; ما در اینجا متن خودمان را ” پیشنهاد حامد نجفی” درج کرده ایم. سپس میتوانید از بخش Theme پوسته دلخواه خودتان را انتخاب کنید. در ادامه برخی از پوسته های این افزونه را معرفی میکنیم.

پوسته Ruby

افزونه Inline Related Posts

پوسته Minimalist

افزونه Inline Related Posts

پوسته Shock

افزونه Inline Related Posts

 

در سایر تنظیمات این افزونه میتوانید رنگ بندی ها و کادر بندی های این افزونه را مشخص کنید.

سایر تنظیمات افزونه Inline Related Posts

 • : میزان شفافیت اولیه
 • : حاشیه از بالا
 • : رنگ متن پیشنهادی
 • : رنگ عنوان مطالب معرفی شده
 • : رنگ پس زمینه
 • : رنگ پس زمینه فلش
 • Display border shadow: نمایش سایه برای حاشیه کادر
 • Display “Powered by” text : نمایش بک لینک به سایت مرجع افزونه
 • Real time preview : پیش نمایش لحظه ای

 

افزونه وردپرس

تنظیمات مربوط به عملکرد افزونه Inline Related Posts

 • Insert in already Existing Posts: در مطالب قبلی هم جعبه های معرفی مطالب پیشنهادی درج شود
 • How Many boxed Per Single Posts: چه تعداد جعبه در هر مقاله درج شود.
 • Only No. Of Last N. Days : فقط مطالب برای چند روز گذشته
 • Interval Between Boxes: تعداد حداقل کلمات برای فاصله میان دو کادر
 • Insert a box at the end of the Posts: درج یک کادر در انتهای مطالب
 • use on Pages: استفاده در صفحات
 • Use On Posts: استفاده در مطالب

 

قسمت مهم برای تنظیم مطالب مرتبط بخش Search Similar Posts میباشد. در این جا باید نحوه مشخص کردن و یافتن مطالب مرتبط برای این افزونه را مشخص کنید. شاید شما بخواهید بر اساس دسته بندی باشد که در این صورت باید فقط Categories را انتخاب کنید و یا ممکن است بخواهید بر اساس برچسب ها و تگ های مطالبتان باشد که باید بر اساس Tags را انتخاب کنید.

نکته مهم در مورد سئو : اگر میخواهید لینک های قرار گرفته این قسمت; به صورت No Follow باشند باید attribute یا ویژگی rel ; در این افزونه را بر روی مقدار دلخواه خودتان قرار دهید; انتخاب گزینه Nofollow باعث میشود که شما صرفا به آن مطلب لینک داده باشید; و ارزش خاصی را برای آن در نظر نگرفته اید; وقتی شما مقدار را بر روی DoFollow قرار دهید باعث میشود که گوگل فرض کند شما در حال دادن اعتبار و ارزش به لینک مقصد هستید. مطمئنا انجام این کار برای لینک های خروجی باعث کاهش رتبه سایت شما خواهد شد.

سربرگ دوم که Docs and Faq نام دارد مربوط به پشتیبانی و سوالات متداول افزونه است که با کلیک بر روی آن به وبسایت نویسنده افزونه هدایت خواهید شد.

 

نتیجه گیری:

در این مقاله گفتیم که یکی از راه های افزایش ترافیک سایت و بالا بردن سئو , از طریق جذب کاربر و نگه داشتن بیشتر کاربران در سایت است. شما برای اینکار باید مقالات قدیمی خودتان را به کاربران نشان دهید. باید مطالب مرتبط با مطلبی که کاربر در حال مشاهده آن است را به اون پیشنهاد دهید. در این مسیر استفاده از افزونه های رایگان وردپرس مانند افزونه Inline Related Posts کار شما را بسیار ساده و آسان خواهد کرد.

 

4.7/5 - (3 امتیاز)

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.