چرا باید به مشتری خود توجه کنیم؟

دسامبر 3, 2017

14 بازدید

بیشتر مدیران می دانند که ارتباط با مشتری و توجه به آنها برای هر سازمانی مهم است. و بدون مشتری تجارتی وجود نخواهد داشت. اما باید دلیلی وجود داشته باشد که مشتری به کسب و کار شما اعتماد کرده و از شما خرید کند.

مهم ترین و اصلی ترین دلیل برای نگه داری مشتری ؛ تامین نیاز مشتریان است. هنگامی که شما بتوانید نیاز مشتریان خودتان را شناسایی کنید و برای آن برنامه ریزی کنید آنگاه مدیریت موفقی را خواهید داشت.

یافتن نیاز مشتریان

وقتی شما و تیم تان بدانید که بهترین مشتری شما چه کسانی هستند و چه می خواهند می توانید کیفیت محصولات خود را بالا ببرید.هر چه مشتریان به پاسخ خواسته شده خود در سایت شما دست یابند احتمال خرید کردن و حس اعتماد سازی بیشتری اتفاق خواهد افتاد و در نتیجه سود شما افزایش پیدا می کند.

کاهش هزینه ها

وقتی نیاز مشتریان خود را یافتید دیگر مجبور نیستید که برای جذب مشتری و بازاریابی پول زیادی خرج کنید. و می توانید هزینه های خود را در زمینه بازاریابی هدف دار کنید و اتلاف پول و وقت خودتان جلوگیری کنید کاهش هزینه ها برای شما افزایش سرمایه و سود را به دنبال دارد.برای آنکه بتوانیم مشتریان خود را بهتر مدیریت کنیم و مشتریان باوفادارتری داشته باشیم باید این سه عامل زیر را حتما درنظر گرفته و آن را اجرایی نماییم.

سه عامل برای ارتباط با مشتری

ارتباط با مشتری

عامل اول: حفظ مشتری

اولین عامل مهم در وفاداری مشتری حفظ اوست. سعی کنید که یک رابطه مداوم و طولانی را با مشتریان خود برقرار کنید. با ادامه دادن ارتباط این حس به مشتری منتقل خواهد شد که شما برای آن ارزش قائل هستید و هر سوالی را که در رابطه محصولات شما داشته باشد را پاسخگو هستید همین امر باعث می شود که مشتریان در سایت خود ماندگارتر شوند و از شما خرید های متوالی را داشته باشند.

عامل دوم: فروش متوالی

یک مشتری جدید شاید از شما یکبار خرید کنند و سود کمی را برای شما داشته باشد اما با ماندگاری و وفاداری مشتریان قدیمی شما باعث فروش متوالی شما خواهد شد. مشتریان قدیمی برای شما سود آور تر خواهند بود و کسب و کاری موفق است که این تفکر را در ذهن خود بپروراند که به تمام خواسته های مشتریان قدیمی از اولویت های مهم هر شرکتی است به این دلیل که سرمایه اصلی هر کاری مشتریان آنها هستند.

عامل سوم: بازخورد مشتریان

بازخورد مثبت بهترین نوع بازاریابی است. تحقیقات نشان می دهد که مشتریان راضی تجربه ی خوشایند خود را حداقل با ۵ نفر در نظر می گذارند. و در حالی که مشتریان ناراضی برای یازده نفر آن را تعریف می کنند. اگر می خواهید که مشتریان وفادارتری داشته باشید حتما از آنها بخواهید که نظر خود را با شما و در مورد محصول یا خدمات شما در میان بگذارند.

نتیجه گیری

یکی از عواملی که در کسب و کار های اینترنتی خود باید به آن توجه کنیم. ارتباط با مشتری است شما هنگامی می توانید در کار اینترنتی خود موفق شوید که به مشتریان خود توجه کنید و آن هم نه مشتریان جدید بلکه هدف مشتریان قدیمی و وفادار شما هستند که برای شما بیشترین سود را به همراه دارند.

 

 مقالات مرتبط

چگونه در کسب و کار های اینترنتی رضایت مشتری را جلب کنیم؟

راه کارهای طلایی و کاربردی برای تبدیل کاربران به مشتری

۱۲ قانون طلایی برای ارائه خدمات به مشتریان

 

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *