الگوریتم گوگل پاندا چیست؟ نکاتی که باید در این الگوریتم رعایت کرد

جولای 15, 2017

57 بازدید

گوگل پاندا بر کیفیت محتوا نظارت می کنند. الگوریتم پاندا یکی از الگوریتم های جدید گوگل می باشد .گوگل برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ راه اندازی شد، این شرکت به طور مداوم الگوریتم جستجوی خود را بهبود می بخشد تا کاربران را با محتوای آنلاین سازگار سازد.

به روز رسانی های گوگل بر روی سایت های متعدد تاثیر گذاشته است.به این صورت که بازاریابان مجبورشدند; یاد بگیرند که چگونه صفحات با کیفیت را تولید نمایند; و آن را به روز رسانی نمایند. در اینجا مروری بر به روز رسانی الگوریتم های مهم گوگل مانند پاندا می نمایم.

آشنایی با مفهوم گوگل پاندا

گوگل پاندا

به روز رسانی پاندا برای اولین بار در ماه فوریه ۲۰۱۱ آغاز شد; اما از آن به بعد چندین بار به روز شده است. این به روز رسانی طوری طراحی شده است; تا سایت هایی با محتوا کیفیت پایین را هدف قرار دهد; و مانع از رتبه بندی این صفحات در نتایج موتور جستجو شوند.

به عنوان مثال; سایتهایی که دارای صفحات محتوای هرزنامه هستند.یا تبلیغات زیادی دارند; و یا محتوای تکراری بیش از حد; اغلب مجازاتهای پاندا را تجربه میکنند.

به یاد داشته باشید که “کیفیت محتوا” در اندازه آن نیست، بنابراین شما با اضافه کردن متن بیشتر به صفحات  ان مطلب با کیفیت نخواهدشد. محتوا می تواند کوتاه یا طولانی باشد – مهم این است که آن اطلاعاتی را که کاربر می خواهد را جستجو کند.

توجه داشته باشیم که پاندا محتوای خاص تولید شده را هدف قرار نمی دهد، Panda میتواند محتوای تولید شده توسط کاربر را هدف قرار دهد، به این معنی است که سایتهایی که محتوای بسیار کم کیفیت را تولید میکنند را هدف قرار می دهد.

نکته; محتوای تولید شده خود را از بین نبرید. بلکه آن را هدفمند و مفید کنید. با حذف کل مطالب ممکن است که رتبه بندی و ترافیک سایتتان را از دست بدهید.

گوگل پاندا رتبه سایتهایی که کاربران آنها را خیلی زود ترک می کنند کاهش می دهد و به نسبت سایتهای مفیدی که کاربران در آن مدتی را صرف میکنند را به نتایج بالاتر گوگل هدایت می کند.

گوگل پاندا

چند نکته که برای گوگل پاندا مهم است

تعداد کلمه

شمارش کلمات جنبه دیگری از گوگل پاندا است که اغلب توسط SEO کاران اشتباه گرفته شده است. بسیاری از سایت ها هرگونه محتوایی را منتشر می کنند; و تصور می کنند که اگر تعداد کلمات بالا باشد محتوا خوبی خواهد بود. این یک تصور اشتباه است.

به عنوان مثال; صفحات زیادی وجود دارد که محتوای بسیار کمی دارندو ۳۰۰ کلمه را رعایت کرده اند; و از نظر گوگل هم سایت به محتوا با کیفیت است.و این امکان هم وجود دارد که شما مطلبی با ۲۰۰ کلمه را در سایت خود قرار دهید اما از نظر گوگل و کاربران مفید نباشند. پس در نتیجه تعداد کلمات ضامن محتوا مفید با کیفیت نیست.

محتوای تولید کنید جوابگوی همه سوالات کاربران باشد

اگر می بینید گوگل در حال ارسال ترافیک به صفحه شما برای نمایش های خاص است; اطمینان داشته باشید که بازدید کنندگان شما سوالات خود را از صفحه شما دریافت کرده اند.

جستجوگر فنی

سئو فنی هیچ نقش در پاندا بازی نمی کند. پاندا فقط در محتوا چیزهایی مانند اینکه شما چند بار از تگ h1 استفاده کرده اید یا اینکه صفحه برای بازدید کنندگان بارگذاری می شود یانه دخالت دارد. اما برای رتبه بندی در گوگل بهتر است این مورد را رعایت فرمایید وگرنه هیچ نقشی در پاندا ندارد.

گوگل پاندا

پیشگیری از حملات گوگل پاندا

نحوه جلوگیری از تاثیرگذاری Google Panda از سایت شما بسیار ساده است. ایجاد محتوای با کیفیت منحصر به فرد که به پرسشگران پاسخ می دهد; از شما درخواست می کنند.

خواندن محتوای با صدای بلند; راهی عالی برای تشخیص اینکه آیا محتوای با کیفیت بالا است یا نه; هنگامی که محتوا با صدای بلند خوانده می شود; به طور ناگهانی چیزهایی مانند استفاده از کلمات کلیدی تکراری، اشتباهات دستوری و سایر سیگنال هایی که بفهمید آن محتوا چه کیفیتی دارد;مشخص می شود.

با تشکر از همراهی شما عزیزان با تیم افق وب

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *