افزایش کیفیت بازاریابی اینترنتی با استفاده از Google AdWords

افزایش کیفیت بازاریابی اینترنتی با استفاده از Google AdWords

آنچه در این مقاله میخوانید

بسیاری از افرادی که برای خرید های اینترنتی اقدام می کنند در ابتدا برای کسب اطلاعات در مورد کالا و آیتم های مورد نظر در اینترنت جستجو می کنند. این کار سبب میشود که آنها اطلاعات بیشتری به دست بیاورند و بر بازار تسلط خوبی داشته باشند. این امکان, فرصت خوبی برای فروشگاه های آنلاین است تا با بهره مندی از بازاریابی اینترنتی برای افزایش فروش خود اقدام کنند.کیفیت بازاریابی اینترنتی ارتباط مستقیمی با افزایش فروش خواهد داشت و یکی از ابزارهای مناسب برای این کار Google AdWords است. اما Google AdWords چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟

Google AdWords چیست؟

بزرگ ترین و پرکاربردترین بستر تبلیغاتی آنلاین در دنیا Google AdWords است که توسط شرکت گوگل اداره میشود.
اساس کار Google Ads استفاده از کلمات کلیدی و تبلیغ بر اساس کلمات جستجو شده از طرف کاربران است. صاحبان وب سایت ها که از Google Ads برای تبلیغات آنلاین استفاده می کنند, بابت هر کلیک دریافتی مبلغی را به گوگل پرداخت می کنند. اما واقعا Google AdWords در افزایش تعداد مشتریان تاثیر گذار است؟

برای پاسخ دادن به این سوال لازم است تا با بازدید کنندگان وب سایت ها و اهداف آنها کمی آشنا شویم.
بازدیدکنندگانی که وب سایت مورد نظر را در نتایج گوگل پیدا می کنند به مراتب رفتار و هدف متفاوت تری نسبت به بازدید کنندگانی دارند که از طریق تبلیغات گوگل ادوردز از سایت بازدید می کنند.

گروه اول معمولا به دنبال کسب اطلاعات هستند و به نوعی مشتری بالقوه محسوب میشوند. اما بازدید کنندگانی که آگاهانه روی یک تبلیغ کلیک می کنند و از سایت مورد نظر دیدن می کنند قطعا قصد خرید کالا یا خدمت معرفی شده را دارند. در نتیجه منطقی است که به فکر جذب بازدید کنندگان هدفمند باشیم نه بازدید کنندگان عبوری.

با Google AdWords یک شبه ره صد ساله بروید!!!

از آنجایی که بازاریابی اینترنتی برای جذب کاربران هدف بسیار اهمیت دارد, در سال های اخیر ابزارهای مختلفی نیز برای کمک به توسعه ی این نوع بازاریابی راه اندازی شده اند. همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم Google AdWords یکی از این ابزارهاست که به دلیل مزایای بسیاری که دارد میتواند یک شبه ما را به اهدافمان برای این نوع از بازاریابی برساند. در ادامه شما را با برخی از مزیت های Google Ads آشنا خواهیم کرد.

1 . افزایش کیفیت بازاریابی اینترنتی با برند سازی

کیفیت بازاریابی اینترنتی با استفاده از Google AdWords
برند سازی

از آنجایی که Google Ads یک تبلیغ جهانی است لذا تبلیغات شما در سطح گسترده و در سراسر دنیا مورد بازدید واقع خواهد شد. این کار علاوه بر پیدا کردن مشتری برای فروش محصول یا خدمت مورد نظر, به شما کمک میکند تا آگاهی از برندتان را در سراسر جهان گسترش دهید و با استمرار این کار به یک برند جهانی تبدیل می شوید و حتی پس از مدتی با پیدا کردن مشتریان ثابت نیاز به تبلیغ نخواهید داشت.

2 . برتری Google AdWords در برابر سئو

به دست آوردن رنک مناسب در موتورهای جستجو با توجه به افزایش وب سایت های اینترنتی و گسترش رقبای هر تجارت, کار زمان بر و بسیار دشواری است. در کنار این موضوع عملا وب سایت هایی که رتبه ی خوبی دریافت نکنند بازدید کننده ای نخواهند داشت و فروشی حداقلی را تجربه می کنند.
از این رو Google Ads به مراتب سریع تر از یک سئوی مناسب عمل می کند و نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت.

3 . استراتژی کمپین

کیفیت بازاریابی اینترنتی با استفاده از Google AdWords
استراتژی کمپین

در این استراتژی که یکی از جدید ترین امکانات گوگل ادز است, شما می توانید جمعیتی را که هدف شما نیستند مستثنا کنید تا بازده ی بیشتری داشته باشید.
تصور کنید شما برای طراحی منازل یک تبلیغ را در Google AdWords منتشر کرده اید, قطعا گروه های سنی 15 تا 25 سال جامعه ی هدف شما نیستند چون محصولات یا خدمات شما مورد نیاز آنها نیست لذا میتوانید با این امکان جدید Google AdWords این افراد را مستثنا کنید تا نتیجه ی بهتری از تبلیغات خود را دریافت کنید.

4 . امکان برنامه ریزی زمانی برای افزایش کیفیت بازاریابی اینترنتی

برای اینکه زمان مناسب برای تبلیغات خود در Google AdWords را شناسایی کنید کافی است چند ماه به صورت 24 ساعته تبلیغات را انجام داده و سپس داده های دریافتی در این مدت را تحلیل کنید. ببینید در چه زمان هایی بیشترین کلیک را دریافت کرده اید. پس از تحلیل مناسب این داده ها در زمان مورد نظر تبلیغات را مجدد انجام دهید, قطعا نتیجه ای که انتظار دارید را دریافت خواهید کرد.

5 . قابلیت سنجش و اندازه گیری

کیفیت بازاریابی اینترنتی با استفاده از Google AdWords
سنجش و اندازه گیری

یکی از بهترین ویژگی های گوگل ادز این است که به راحتی امکان سنجش و بررسی تمامی زوایای تبلیغ برای بررسی کیفیت بازاریابی اینترنتی را برای شما فراهم کرده است چیزی که در تبلیغات سنتی کار دشواری محسوب میشود و عملا اندازه های واقعی در آن ارائه نخواهد شد.

در سنجش Google AdWords میتوانید به نتایج زیر دسترسی داشته باشید؛

  •  اینکه چه کسانی بر روی تبلیغات شما کلیک کرده اند.
  •  چه تعداد از کاربران به وب سایت شما رسیده اند
  •  کدام یک از کلمات کلیدی بیشترین کلیک را دریافت کرده است
  •  هزینه های شما دقیقا چه میزان است
  •  و…

همانطور که از این مقاله پیداست این روزها Google AdWords نقش موثری در کیفیت بازاریابی اینترنتی برعهده دارد و نمیتوان آن را نادیده گرفت. ضمن اینکه مزایای استفاده از Google AdWords به موارد گفته شده در این مقاله خلاصه نمی شود و گوگل برای رسیدن به بهترین نتیجه همواره در حال تغییر استراتژی ها و امکانات Google AdWords است. لذا توصیه می کنیم حداقل یکبار از Google Ads استفاده کنید و نظرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

مقاله ی پیشنهادی؛بازاریابی محتوایی چیست؟ عوامل افزایش بازاریابی محتوایی

امتیاز شما به این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.