چرا دریافت نظرات بیشتر در مورد محصولات ووکامرس مهم است؟

چرا دریافت نظرات بیشتر در مورد محصولات ووکامرس مهم است؟

آنچه در این مقاله میخوانید

برای یک فروشگاه ووکامرس دریافت نظرات کاربران در ارتباط و تعامل هر بیشتر نقش بسیار موثری خواهد داشت. از آنجایی که نظرات میتوانند تا حد غیر قابل باوری در پیشرفت و موفقیت یک فروشگاه اینترنتی تاثیر گذار باشند لذا باید برای دریافت نظرات بیشتر فعالیت هایی را انجام داد.

اما چگونه میتوان کاربران بازدید کننده یا مشتریان را به ارسال نظر در فروشگاه جذب کرد؟ آیا باید از نظرات منفی هم به اندازه ی نظرات مثبت استقبال کرد.

اهمیت دریافت نظرات بیشتر در فروشگاه ووکامرس

دریافت بازخورد از سوی کاربران و مشتریان در مورد محصولات و دریافت خدمات و… از طرفی مدیران سایت را با میزان رضایت و یا عدم رضایت مشتریان آشنا می کند و از طرف دیگر بازدید کننده هایی که تا به حال برای خرید از وب سایت اقدام نکرده اند را برای فعالیت در این زمینه تشویق می کند.

برخی از بازدید کننده ها در اولین قدم نظرات سایر کاربران را بررسی می کنند و سپس برای خرید تصمیم می گیرند.

از این رو مدیران فروشگاه ها باید روش های مفیدی را برای دریافت نظرات بیشتر در ووکامرس پیرامون محصولاتشان بکار گیرند تا بتوانند فروشگاهی پویا داشته باشند و کسب درآمد کنند اما چطور میتوان چنین فروشگاهی ایجاد کرد؟!؟ در ادامه قصد داریم شما را در این زمینه راهنمایی کنیم پس با ما همراه باشید.

1 . از خریداران نظر بخواهید

چرا دریافت نظرات بیشتر در مورد محصولات در ووکامرس مهم است؟
از خریداران نظر بخواهید

یکی از اولین و ساده ترین راه های دریافت نظرات و پیشنهادها این است که مشتریان فروشگاه خود را پس از خرید رها نکنید.
پس از اینکه مشتری از فروشگاه شما خرید کرد از طریق ارسال ایمیل یا پیامک از وی بخواهید که نظر خود را در مورد محصولات و نحوه ی دریافت خدمات فروشگاه ارسال کند. متن و محتوایی که با این هدف ارسال میشود باید آنقدر جذاب باشد تا خریدار را برای وقت گذاشتن و ارسال نظر واقعی ترغیب کند.

پس از اینکه مشتری برای ارسال نظر مجدد وارد سایت شد دو حالت اتفاق می افتد. یکی اینکه از خرید و یا نحوه ی دریافت خدمات راضی نیست, در این صورت نمی توان از مشتری انتظار بازخورد مثبت و یا نظری سازنده داشت. اما باید پاسخگوی او بود.

در حالت دوم مشتری از خرید و دریافت خدمات راضی است و نظرات مثبتی را برای سایت ارسال خواهد کرد. در این مواقع بهتر است با ارسال یک ایمیل یا پیامک با محتوایی مناسب از او و ثبت نظرش تشکر کرد و او را برای خرید دوباره تشویق نمود.

2 . تشویق و هدیه را فراموش نکنید

همانطور که در مورد قبل گفتیم, برای اینکه مشتری را برای ارسال نظر تشویق کنیم باید محتوایی مناسب را برای او ارسال کرد, اما درصد بسیار کمی از خریداران جذب محتوا خواهند شد و برای ارسال نظر خود وارد سایت میشوند.

لذا لازم است از تکنیک های تشویقی برای خیل بیشتر خریداران استفاده کرد. به این صورت که در محتوای ایمیلی یا پیامکی ارسالی به مشتری, پیشنهاد دریافت تخفیف یا مثلا دریافت محصولات مشابه را مطرح کنید. در دنیای امروز کمتر افرادی وجود دارند که از پیشنهاد دریافت تخفیف و یا هدیه در برابر ارسال تنها یک نظر بگذرند!!!

چرا دریافت نظرات بیشتر در مورد محصولات در ووکامرس مهم است؟
تشویق و هدیه

لازم است پس از دریافت نظر از طرف مشتری ایمیل حاوی کد تخفیف برای آنها ارسال شود. پیشنهاد ما این است که این تخفیف ها را هم برای مشتریان راضی ارسال کنید و هم برای مشتریان ناراضی.

مشتریانی که از خرید خود راضی هستند و نظر مثبت خود را ارسال کرده اند با این کار به خرید دوباره تشویق خواهند شد. اما در مورد مشتریان ناراضی میتوان گفت که با این کار میتوان کمی از آنها دلجویی کرد و برای بازگشت دوباره ی آنها به فروشگاه امیدوار بود.

3 . کمی خلاقیت به خرج دهید!!

یکی از راه های دریافت نظرات استفاده از خلاقیت و نوآوری است. همیشه سعی کنید متفاوت از بقیه ی فروشگاه ها عمل کنید.

پاسخگویی به نظرات و سوال های مشتریان, حفظ مشتری و ارتباط با او حتی پس از تکمیل فرآیند خرید, ارسال پیام های تبریک تولد در روز تولد مشتری, استفاده از بسته بندی های متفاوت و خاص, ارسال هدیه و دست نویس های همراه با تشکر با هر بسته ی سفارشی از جمله ایده هایی است که به ذهن ما میرسد.

شما میتوانید با ایده ها و خلاقیت های خود سعی در جذب حداکثری مشتری و تشویق وی برای ارسال نظرات داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله ی  ۱۳ روش هوشمند برای افزایش نظرات کاربران  بیندازید.

4 . تسهیل در ارسال نظرات

چرا دریافت نظرات بیشتر در مورد محصولات در ووکامرس مهم است؟
تسهیل در ارسال نظرات

حتما برای شما نیز پیش آمده, برای ارسال نظر وارد بخش نظرات یک سایت میشوید اما با مراحل پیچیده و خسته کننده ای رو به رو میشوید که شما را از این کار پشیمان خواهد کرد.
لذا سعی کنید تا حد امکان ارسال نظر از طرف مشتریان را به ساده ترین شکل ممکن در وب سایت خود طراحی کنید تا مشتری به راحتی و بدون مشکل بتواند نظر خود را به ثبت برساند.

 

در پایان

در پایان باید گفت که شما به عنوان مدیر یک فروشگاه اینترنتی باید تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مشتری انجام دهید. مشتریان راضی سرمایه های شما به حساب خواهند آمد که میتوانند در جذب سایر افراد و تبدیل آنها به مشتریان بالقوه نقش پر رنگی داشته باشند.

 

امتیاز شما به این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.