آموزش ایجاد گالری تصاویر در المنتور (جلسه 15)

آموزش ایجاد گالری تصاویر در المنتور (جلسه 15)

آنچه در این مقاله میخوانید

سلام به همه ی دوستداران المنتور

ابزارک گالری یکی از مهم ترین قسمت های یک سایت است که به زیبایی آن جلوه خاصی می دهد، اهمیت گالری به خاطر معرفی محصولات شما ، تخفیفات تان و … است، که با این روش ها می توانید به خوبی محصولات خودتان را معرفی کنید.

گالری تصاویر با فروش محصولات و کلیک کاربران، بر روی سایت شما ارتباط مستقیمی دارد.

گالری تصاویر در سایت باید زیبا ، کاربر پسند، معرف سایت شما باشد، ساختن گالری اصلا سخت نیست ولی مدیریت آن ها در هر جای سایت بسیار مهم است تا در نظر کاربر بهتر جلوه کند.

 

به راحتی گالری بسازید

 

برای ساخت گالری می توانید از دو طریق زیر عکس های خود را اضافه کنید :

کتابخانه رسانه ها

در این روش می توانید عکس های مورد نظر خود را به صورت دستی در وردپرس خود  دانلود کنید یا عکس هایی را که از قبل دارید را در سایت خود قرار بدهید.

لینک خارجی

در روش دوم می توانید لینک عکس های مورد نظرخودتان را در کادر لینک خارجی وارد کنید، به شما پیشنهاد می کنم روش کتابخانه رسانه را به کارببرید . چون در لینک خارجی ممکن است عکس در هاست خارجی شما حذف شود یا تغییر نام داده شود. این مشکل باعث می شود کل گالری شما با مشکل روبرو شود. با این روش ها گالری های حرفه ای و یک محیط زیبا برای سایت خود می توانید ایجاد کنید.

 

نحوه ساخت گالری

در ابتدا یک بخش ایجاد می کنید در قسمت تنظیمات ابزارک گالری را در بخش مورد نظر می اندازید حالا دو در اسن بخش دو دسته تنظیمات دارید :

تنظیمات محتوا

در این بخش در تنظیمات پیکر بندی گالری خودتان را روی چند گانه قرار می دهید، افزودن آیتم را ایجاد می کنید و گالری مورد نظر را می سازید، در عنوان نام گالری را مشخص می کنید.

سپس در قسمت آیتم کلیک می کنید چند تصویر را به دلخواه از کتاب خانه خود انتخاب می کنید گزینه درج گالری را می زنید،  توجه داشته باشید که بهتر است برای نظم گالری به هرکدام از تصاویر نام مشخصی بدهید.

حالا که گالری خود را ساختید دوباره به قسمت تنظیمات آن می روید می توانید طرح، بار تنبل آن را تنظیم کنید یعنی همه تصاویر را به یکباره ایجاد کند یا خیر، طرح،ستون ها، فاصله، پیوند و حتی اندازه عکس را نیز می توانید تغییر دهید.

در تنظیمات بار فیلتر می توانید همه فیلتر ها را غیر فعال کنید یا اسم آن را تغییر دهید قسمت اشاره گر و نوع انیمیشن را نیز می توانید تغییر دهید
در تنظیمات پوشش می توانید حالت پس زمینه،عنوان و توضیح را تغییر دهید و سایر تنظیمات را نیز می توانید به دلخواه تغییر دهید.

تنظیمات استایل

در این بخش می توانید تنظیمات عکس را تغییر دهید حالت عادی و هاور آن را که رنگ، متن و بقیه تغییرات را در این دو بخش می توانید ایجاد کنید
در تنظمات پوشش تنظیمات نیز می توانید بک گراند خود را به روش تنظیمات عکس تغییر دهید.

در تنظیمات محتوا می توانید تغییراتی را در متن خود ایجاد کنید، در تنظیمات بار فیلتر هم می توانید افکت ها و استایلی هایی را نیز برای آن ایجاد کنید یعنی رنگ ، تایپوگرافی و تنظیمات دیگر را تغییر دهید و سایر تنظیمات را نیز می توانید به دلخواه تغییر دهید.

 

4.5/5 - (2 امتیاز)

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.