آموزش ستاره دار کردن مطالب با المنتور (جلسه 14)

آموزش ستاره دار کردن مطالب با المنتور (جلسه 14)

آنچه در این مقاله میخوانید

سلام به همه ی دوستداران المنتور

همه ما می دانیم هر آیتمی که مشخصه های ظاهری منحصربه فردی در سایت داشته باشد، بیشتر مورد توجه و کلیک قرار می گیرد، ستاره دهی یکی دیگر از این ویژگی های منحصر به فرد است. به طور معمول ستاره دهی یا اسکیما یکسری کدهایی است ، که گوگل برای شناسایی اطلاعات وب سایت ها برای موتور های جست و جو قرار میدهد. موتورهای جست و جو از این نشانه گذاری ها برای درک بهتر اطلاعات سایت شما و رتبه بندی آن استفاده میکنند تا ببینند براساس آن اطلاعات چه رتبه ای به سایت شما بدهند.

ستاره دهی چه مزیتی برای مطالب شما داره؟

اگر سایتتان را با اسکیما یا ستاره دهی نشانه گذاری کنید در موتورهای گوگل ستاره هایی ظاهر میشود که براساس آن ها گوگل به سایت شما رتبه یا امتیاز میدهد.

نشان دادن این ستاره ها موجب افزایش کلیک سایت شما شود تا کاربران تمایل بیشتری برای بازدید و کلیک سایت شما داشته باشند.

اضافه کردن ستاره دهی به سایت می تواند کاربرد های مختلفی داشته باشد : مثل کاربرد آن در سایت فروشگاه محصولاتی که دارید،ستاره دهی به وب سایت هایی که برای فیلم ها و موزیک است و… دارید تا سایت جذاب تری داشته باشید.

حالا که با مفهوم نشانه گذاری ستاره دهی یا اسکیما Schema آشنا شدید، حتما برای شما سوال پیش آمده که چطور می توانید بر روی یک سایت وردپرسی از نشانه گذاری اسکیما استفاده کنید ؛ یا شاید از خود بپرسید که چگونه می توانید این ستاره ها را در موتور های جستجو برای وب سایت خود ایجاد کنید در ادامه با نحوه ساخت آن آشنا میشوید.

چطور با اضافه کردن ستاره بندی مطالب تون را جذاب تر کنید؟

اولین کاری که برای ستاره دهی یا  اسکیما باید انجام دهید یک ستون درست می کنید سپس در قسمت تنظیمات ستاره امتیاز دهی را جست و جو می کنید و در ستون آن را قرار می دهید.

تنظیمات این ستون به سه دسته تقسیم می شود :

  • تنظیمات محتوا
  • تنظیمات استایل
  • تنظیمات پیشرفته

تنظیمات محتوا

برای شروع کار در تنظیمات امتیاز دهی مقیاس امتیاز دهی را مشخص می کنید، از 0 تا 5 ف یا از 0 تا 10 ،حتی از اعشار هم می توانید استفاده کنید.تنظیمات آیکن را انتخاب می کنید که باید به صورت یونی کد باشد یا هر چیز دیگه ای که دوست دارید  ، در ادامه تنظیمات استای های بدون مارک را می توانید به صورت خط بیرونی یا یکپارچه قرار بدهید. در تنظیمات این بخش عنوانی را می توانید به این بخش اضافه کنید،یا چیدمان آن را در هر قسمتی از صفحه که می خواهید قرار بدهید.

تنظیمات استایل

در بخش بعد در تنظیمات رنگ متن را تغییر می دهید ، در تایپو گرافی می توانید نوع فونت ،سایز فونت،وزن فونت و … را تغییر بدهید.در تنظیمات فاصله می توانید فاصله آن را تغییر بدهید.

درادامه به تنظمات عنوان می روید ، که می توانید تنظیمات اندازه ستاره ها را تغییر دهید،فاصله بین ستاره ها را تغییر دهید کم و زیاد کنید،رنگ ستاره ها را به دلخواه خود تغییر دهید،و سایر تغییرات خودتان را اعمال کنید.

تنظیمات پیشرفته

در بخش آخر می توانید تنظیمات فاصله و پدینگ را تغییر بدید تا این ستاره ها به دلخواه تان در هر جای صفحه که می خواهید قرار بگیرد،در تنظیمات پس زمینه هم می توانید رنگ پس زمینه را تغییر دهید، در پایان کار حتی می توانید در قسمت حاشیه نیز شعاع کادر و قسمت های دیگر را تغییر دهید.

3.6/5 - (19 امتیاز)

4 نظر

  • ممنون از آموزش شما ولی ببخشید خب این حالتِ ستاره‌دار کردنِ مطلب ، به صورت پیش‌فرض هست (یعنی ستاره‌ها به صورت استاتیک و بدون تغییر هستند)
    یعنی اگر بخواییم کاربر ، امتیاز بده (ستاره‌ها پویا بشن) چکار باید بکنیم
    با تشکر از شما

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.