چگونه یک وب سایت موفق و درآمد زایی داشته باشیم

آگوست 1, 2017

57 بازدید

امروزه افراد زیادی هستند که به داشتن یک سایت درآمد زا و پر بازدید علاقه نشان می دهند. برای داشتن یک سایت موفق عواملی زیادی وجود دارد که در این مقاله ما به چند نکته مهم در این زمینه اشاره کرده ایم.

سایت موفق

سایت موفق

۷ نکته طلایی برای داشتن یک سایت موفق

خودتان را بشناسید

یکی از مهمترین عوامل مؤثر در موفقیـت وبسـایت ها کـه کمتـر بـه آن اشاره شده، ارتباط موضوع وبسایت با شخصیت مدیران آن وبسایت می باشـد . مـدیران وبسایت های موفق خودشان را شناخته اند، و میدانند به چه چیزهـایی علاقـه دارنـد، ظرفیتشان چقدر است، حوصله چه چیزهایی را دارند و چه چیزهایی را ندارند، نقاط مثبت و منفی را خود را میداننـد و بـر اسـاس آن کسـب وکـار اینترنتـی و وبسـایت خـود را راه اندازی کرده اند.  بسیاری از وبسایتها با انگیزه بسیار بالائی راه اندازی میشـوند امـا در ادامـه در مـدت کوتاهی به دلیل عدم نتیجه و یا از همه مهمتر عدم صبر کافی برای مشاهده نتیجه کنار گذاشته و نابود میشوند. پس برای شروع و ادامه حیات یک سایت موفق نیاز است که اول یـک قلـم و کاغـذ برداشت، لیستی از تمام ویژگیهای شخصـیتی، ویژگـیهـای مثبـت و کارهایی که قرار انجام دهید تهیه کنید.

در زمان مناسبی سایت خود راه اندازی کنید

سایت موفق ایده خوب را در زمان خوب اجرا میکنند سایت موفق در زمان مناسبی راه اندازی شده اند. اینکه یک ضربال مثل قـدیمی میگوید: ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است در وب و اینترنت کاربرد زیادی ندارد. فقط ایده خوب باعث موفقیت نمی شود بلکه نیاز بازار را نیز باید در نظر گرفته است. پس ایده هایی که برای وبسایتها اجرا میشوند نیز باید در زمان مناسب اجرا شـوند یـا حداقل بهتر و مناسبتر اجرا شوند.

اطلاعات مخاطبان را جمع آوری کنید

وبسایتهای موفق اطلاعات بازدیدکنندگان شان را جمع آوری; تحلیـل و فرصـت هـا ی مناسب ایجاد میکنند. شاید بدانید که ٩٠ %خریـدهای اینتر نتـی در بازدیـد اول صـورت نمیگیرد; حتی بازدیدکننده نام وبسایت را نیز فراموش میکند. شانس مـا بـرای اینکـه موضوع برای بازدیدکننده جذاب باشد و صفحه های کـه در حـال مطالعـه آن اسـت را بـه بوکمارک مرورگر خود اضافه کند کم است.

پس باید اطلاعات بازدیدکننـدگان در وهلـه اول دریافت و با ایجاد یک کانال مانند ایمیل ارتباطشان را بـا وبسـایت حفـظ نمـود و مجدداً با پیشنهادهای جذاب دعوت به مراجعه به وبسایت نماییم.

سایت خود را سئو سازی کنید

به فکر این باشید که وبسایتتان را برای مخاطب آماده کنید و همچنین برای او محتوا تولید کنید نه صرفاً به خاطر موتـور جسـتجو . وبسـایت زمانی که تبدیل به یک منبع در زمینهای خاص باشد کـه بـه آن لینـک می دهنـد و یـا محتوای آن را به اشتراک میگذارند، میتواند درامد کسب کنید.

محتوای مفید تولید کنید

محتوای باارزش میزان تخصص ما را به مشتری نشان میدهـد و قـدرت تصمیم گیری او را برای خرید بالا میبرد. به طورکلی بازاریابی محتوا میتواند یک مخاطب از پیش تعریف شده را جذب و بـا آن در کنار خود حفظ نمود.

خلاقیت در تبلیغات داشته باشید

شاید دیده باشید هنگام مشاهده محصول یک فروشگاه اینترنتی کل چیزی که در صفحه می بینید: عنوان محصول، قیمت، لینک افزودن به سبد خرید; مجدداً عنوان محصـول در جایگاه توضیحات و قسمت نظرات بدون نظر این نوشته را با یک سوال ادامه می دهیم.

چـه چیـزی باعـث میشد ما هنگام خرید یک محصول ابتدا به دیجی کالا رجوع کنیم؟ توضیحات; نقد و بررسی; جزئیات محصول; نظر استفاده کنندگان همه اینها باعث می شود که ما قبل از خرید حتی از بازار سنتی یکبار به دیجـی کـالا مراجعـه کنـیم و کاملاً با محصول آشنا شویم و سپس اقدام به خرید کنیم.

سایت موفق برای محصول و خدماتشان وقت صرف میکنند; خلاقیت به کـار میبرند; از کلمات و عناوین قدرتمند و تصاویر جذاب استفاده میکنند; توضیحات مناسبی را برای محصول به کار میبرند.

نیاز کاربران خود را شناسایی کنید

در بسیاری از وب سایت ها میبینیم برای پیدا کردن و خریـد یـک محصـول بایـد وقـت زیادی را صرف کنیم; از منوهای نامرتب; دسته بندی های نامشخص; بگذریم تا بتوانیم آن محصول را سفارش دهیم. حفظ مشتری از جذب مشتری ارجحیت بیشتری دارد; حتی مواقعی هست که مشتری سفارش ثبت میکند; به مرحله پرداخت کـه می رسـد از ادامه خرید منصرف می شود که در اینگونه مواقع وبسایت های موفق با تماس تلفنی یا ایمیل دلیل انصراف از سفارش را از مشتری جویا میشوند.

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

1 دیدگاه “چگونه یک وب سایت موفق و درآمد زایی داشته باشیم

  1. […] کننده در سایت شما بیشتر بماند نرخ پرش کاهش پیدا می کند. سایتی موفق است که این نرخ را به حداقل مقدار […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *