چگونه یک وب سایت موفق و درآمد زا داشته باشیم؟

چگونه یک وب سایت موفق و درآمد زا داشته باشیم؟

آنچه در این مقاله میخوانید

امروزه تمامی کسب و کارها به دنبال حضور در فضای آنلاین هستند. برای این هدف اولین قدم طراحی سایت است. اما پس از طراحی و راه اندازی سایت چگونه میتوان آن را به یک وب سایت موفق و درآمدزا تبدیل کرد؟ برای داشتن یک سایت موفق عواملی زیادی وجود دارد که در این مقاله ما به چند مورد مهم  اشاره می کنیم،پس ما را تا پایان همراهی کنید.

سایت موفق
سایت موفق

7 نکته طلایی برای داشتن یک سایت موفق

1 .خودتان را بشناسید

يكي از مهمترين عوامل مؤثر در موفقيـت وبسـايت ها كـه كمتـر بـه آن اشاره شده، ارتباط موضوع وبسايت با شخصيت مديران آن وبسايت مي باشـد . مـديران وب سايت هاي موفق خودشان را شناخته اند و ميدانند به چه چيزهـايي علاقـه دارنـد، ظرفيتشان چقدر است، حوصله چه چيزهايي را دارند و چه چيزهايي را ندارند. نقاط مثبت و منفي را خود را ميداننـد و بـر اسـاس آن كسـب وكـار اينترنتـي و وبسـايت خـود را راه اندازي كرده اند.

بسياري از وبسايتها با انگيزه بسيار بالائي راه اندازي ميشـوند امـا در ادامـه در مـدت كوتاهي به دليل عدم نتيجه و يا از همه مهمتر عدم صبر كافي براي مشاهده نتيجه كنار گذاشته و نابود ميشوند. پس براي شروع و ادامه حيات يك سايت موفق نياز است كه اول يـك قلـم و كاغـذ برداشته، ليستي از تمام ويژگيهاي شخصـيتي، ويژگـيهـاي مثبـت و کارهایی که قصد انجام آن را دارید, تهیه کنید.

2 .در زمان مناسبی سایت خود راه اندازی کنید

 اينكه يك ضرب المثل قـديمي میگوید: ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است در وب و اينترنت كاربرد زيادي ندارد. فقط ایده خوب باعث موفقیت نمی شود بلکه نیاز بازار را نیز باید در نظر گرفته است. پس ايده هايي كه براي وب سايتها اجرا ميشوند نيز بايد در زمان مناسب اجرا شـوند يـا حداقل بهتر و مناسبتر اجرا شوند.

3 .جمع آوري اطلاعات مخاطبان

چگونه یک وب سایت موفق و درآمد زا داشته باشیم؟
جمع آوري اطلاعات مخاطبان

یک وب سايت موفق اطلاعات بازديدكنندگانش را جمع آوري, تحليـل و فرصـت هـاي مناسب ايجاد ميكند. شايد برایتان جالب باشد که بدانيد ٩٠ % خريـدهاي اينترنتـي در بازديـد اول صـورت نميگيرد. حتي بازديدكننده نام وب سايت را نيز فراموش ميكند. در نتیجه شانس مـا بـراي اينكـه موضوع انتخابی ما براي بازديدكننده جذاب باشد و یا اینکه صفحه ي در حال مطالعه را بـه بوكمارك مرورگر خود اضافه كند كم است.

پس بايد اطلاعات بازديدكننـدگان در وهلـه اول دريافت و با ايجاد يك كانال مانند ايميل, ارتباطشان را بـا وبسـايت حفـظ نمـود و مجدداً با پيشنهادهاي جذاب, آنها را دعوت به وبسايت کرد.

4 .سئو سازی مناسب

وب سایت موفق شما باید از هر لحاظی برای مخاطب آماده شده باشد. طراحی سایت, استفاده از المان های بصری و محتوا و … باید کاربر پسند باشد. چه بسا محتوایی که ممکن است از دید مدیر سایت مطلب خوبی باشد اما با استقبال مخاطب روبه رو نشود.

یک سئوی خوب برگرفته از یک  محتوای خوب است. یعنی نباید محتوا را برای موتورهای جستجو و کسب رتبه ی خوب در سئو نوشت. بلکه محتوا باید به قدری خوب باشد که مخاطب را جذب کند, به اشتراک گذاشته شود و بازدید بالای کاربران را دریافت کند. تنها در این صورت است که میتوان مجموعه ی این فعالیت ها را یک سئو سازی مناسب نام گذاری کرد.

5 .تولید محتوای مفید

چگونه یک وب سایت موفق و درآمد زا داشته باشیم؟
محتوا

محتواي باارزش ميزان تخصص و مهارت ما را را به کاربران و مشترهای احتمالی نشان ميدهـد و قـدرت تصميم گيري او را براي خريد بالا ميبرد. به طوركلي بازاريابي محتوا ميتواند یک جنبه ی خوب از بازاریابی, برای جذب حداکثری کاربران و تبدیل کردن آنها به مشتریان وفادار و دائمی کرد.

محتوای تولیدی باید منحصر به فرد, کامل و مرتب با موضوع سایت باشد. استفاده از محتواهای طولانی, عدم استفاده از تیتر های جذاب, پاراگراف های کوتاه با فونتی نامناسب و فاقد المان های بصری کاربر را خسته کرده و سبب میشود که آن را نیمه کاره رها کند و این چیزی نیست که ما از تولید محتوا به دنبال آن هستیم.

6 .خلاقیت در تبلیغات برای داشتن یک سایت موفق

شايد ديده باشيد هنگام مشاهده محصول يك فروشگاه اينترنتي كل چيزي كه در صفحه مي بينيد عنوان محصول، قيمت و لينك افزودن به سبد خريد است!!!

نگاهی به صفحات فروشگاه های آنلاین مطرح بیندازید. چه چیزی سبب شده این فروشگاه ها در بین کاربران مطرح شوند؟ به طوری که حتی قبل از خرید حضوری, کاربران نگاهی به محصول مشابه در این فروشگاه ها میندازند.

توضیحات کامل و کوتاه, نقد و بررسی افراد مختلف, جزئیات محصول, نظرات مثبت و منفی مصرف کنندگان و… عواملی هستند که سبب میشود بتوان به این فروشگاه ها به عنوان یک منبع قابل اطمینان, نه تنها با هدف خرید بلکه برای کسب اطلاعات نیز تکیه کرد.

چگونه یک وب سایت موفق و درآمد زا داشته باشیم؟
سایت موفق

یک سایت موفق براي محصول و خدماتش وقت صرف ميكنند. خلاقيت به كـار ميبرند, از كلمات و عناوين قدرتمند و تصاوير جذاب استفاده ميكنند و توضيحات مناسبي را براي محصول به كار ميبرند. علاوه بر همه ی این عوامل نباید نقش تبلیغات را نادیده گرفت. تا زمانی که فروشگاه مورد نظر شناخته نشود نمی توان برای موفقیت و پیشرفت آن برنامه ریزی کرد. لذا از روش هایی مانند تبلیغات محیطی, تبلیغات آنلاین, تشویق مشتریان به دعوت از دوستانشان, ارائه ی تخفیفات و… باید به معرفی وب سایت خود بپردازید.

7 .نیاز کاربران خود را شناسایی کنید

در بسياري از وب سايت ها ميبينيم براي پيدا كردن و خريـد يـك محصـول بايـد وقـت زيادي را صرف كنيم. در واقع باید از منوهاي نامرتب و دسته بندي هاي نامشخص بگذریم تا بتوانیم آن محصول را سفارش دهیم. مراحل سفارش هم بسیار پیچیده, خسته کننده و پر از فیلدهای غیر ضروری برای پر کردن است.

همیشه و در هر زمینه ی کاری, حفظ مشتري از جذب مشتري اهمیت بیشتری دارد. لذا لازم است برای مشتریان وفادار و ثابت مزایای ویژه ای در نظر گرفت که آنها را به ماندن و ادامه ی خرید تشویق کرد.

حتي مواقعي هست كه مشتري سفارش ثبت ميكند اما در مرحله ی پرداخت از ادامه خريد منصرف مي شود و آن را نیمه کاره رها می کند.  در اينگونه مواقع وبسايت هاي موفق با تماس تلفني یا ايميل دليل انصراف از سفارش را از مشتري جويا ميشوند یا اینکه با ارائه ی تخفیفی او را به تکمیل خرید تشویق می کنند.

4.3/5 - (3 امتیاز)

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.