نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

آگوست 13, 2017

24 بازدید

نماد اعتماد الکترونیکی نشانهای نمادین است که منحصرا توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران صادر شده و به کسب و کارهای مجازی کسب و کار اینترنتی و موبایل مجاز با هدف ساماندهی; احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا میگردد. در واقع نماد اعتماد الکترونیکی به عنوان تاییدیه به فروشگاههای اینترنتی داده میشود.

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی

براساس مصوبه جلسه مورخ ۱۲ / ۰۴ / ۱۳۹۱ شورای امنیت کشور; نماد اعتماد الکترونیکی با هدف ساماندهی فعالیت سایت های فروش اینترنتی ایجاد ; مسئولیت اعطاء نماد الکترونیکی به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تفویض شد.

چه کسانی می توانند متقاضی دریافت نماد الکترونیک باشند؟

مالک و یا مسئول کسب و کار اینترنتی اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی می توانند; متقاضی دریافت نماد الکترونیکی باشند. مالک یا مسئول کسب و کار اینترنتی کیست؟ هویت متقاضی  شخص حقیقی یا حقوقی دریافت نماد الکترونیک باید با هویت مالک دامنه مطابقت داشته باشد.

 

شرایط شخص حقیقی متقاضی دریافت نماد

۱ . سن شخص حقیقی; حداقل سن متقاضی دریافت نماد الکترونیکی ۱۸ سال تمام می باشد.

۲ . شرایط جنسیتی: متقاضیان ذکور پسر برای دریافت نماد الکترونیکی باید کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت سربازی یا گواهی اشتغال به تحصیل معتبر داشته باشند.

گواهی اشتغال به تحصیل معتبر; یعنی گواهی اشتغال به تحصیلی که در زمان ارائه ، مدت اعتبار آن منقضی نشده باشد و توسط دانشگاه های معتبر داخل صادر شده باشد.

۳ . صلاحیت شخص حقیقی; شخص حقیقی متقاضی دریافت نماد الکترونیک باید صلاحیتش توسط اداره نظارت بر اماکن عمومی ناجا مورد استعلام قرار گیرد.

نکاتی در مورد تعهدات دارنده نماد اعتماد

دارنده نماد اعتماد باید هرگونه تغییر در عنوان ، موضوع و محل کسب و کار در خصوص شاخص های اعطای نماد اعتماد را در اسرع وقت به مرکز اعلام نمایند.

دارنده نماد اعتماد باید تجهیزات استاندارد مورد تایید مرکز را به کار گیرد.

دارنده نماد اعتماد باید به مکاتبات اعم از الکترونیکی و فیزیکی و اخطار های صادره از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و دستگاه های نظارتی; حداکثر طی دو روز کاری پاسخ دهد; و اطلاعات و گزارشات را در زمان های ابلاغ شده ارائه نماید.

دارنده نماد اعتماد باید شرایط و مقدمات حضور بازرسین را فراهم و اطلاعات و تجهیزات مورد نیاز آنها را جهت انجام وظایف نظارتی فراهم نماید.

 

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *