۵ نکته کلیدی که در فروشگاه اینترنتی خود باید آن را انجام ندهید

بازگشت به بلاگ

۵ نکته کلیدی که در فروشگاه اینترنتی خود باید آن را انجام ندهید

این مطلب رو دوست داشتید؟

در اینترنت تجارت کردن و راه اندازی یک کسب و کار در ابتدا راحت است ولی ماندن در کسب و کار و فروش کردن شاید کمی سخت باشد. امروزه ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم، و بازاریابی و روند تغییرات آن با هر وزش بادی تغییر می کند.

به همین دلیل شما کاربران و یا مدیران وب سایت باید مراقب نوع بازاریابی و تبلیغ کردن خود باشید و در این راستا اشتباهاتی را انجام ندهید. در زیر به چند نوع از اشتباهاتی که ممکن است در فروش اینترنتی افراد مرتکب شوند را بازگو می نمایم.

اگر شما یک فروشگاه اینترنتی را دارید و یا در حال طراحی یک سایت فروشگاهی هستید. و نمی توانید و یا نمی دانید که چگونه فروش اینترنتی خود را افزایش دهید. این مطلب را از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید.

مهم ترین دلایل پایین بودن فروش فروشگاه اینترنتی

  • قرارندادن شبکه های اجتماعی در سایت
  • عدم پشتیبانی
  • مراحل پیچیده خرید
  • حاشیه سازی بیش از حد صفحه
  • هزینه ارسال بالا

 

قرارندادن شبکه های اجتماعی در سایت

اگر در صفحه سایت فروشگاهی خود شبکه های اجتماعی و یا نظرات و پیشنهادات کاربران خود را قرار ندهید ممکن است مردم اعتماد لازم را نتوانند به سایت شما را داشته باشند. حتما تصاویر و یا فیلم و یا یا هر نکته ای را که کاربران دیگر در سایتتان قرار دادند را درج کنید.

عدم پشتیبانی

کاربران و یا مشتریانی که وارد یک سایت فروشگاهی می شوند; این انتظار را دارند که خیلی سریع بفهمند که محصول شما چیست و محصول را راحت مشاهده و خریداری کنند; و همچنین یک پاسخ سریع از شما بابت محصولاتتان خواهند پرسید; و یا ممکن است بعد از خرید دوباره با شما تماس بگیرد; سایتی موفق است که یک پشتیبانی سریع و خوبی را داشته باشد.

پیشنهاد حامد نجفی
برای راه اندازی سایت چه مراحلی را باید انجام داد؟

فروشگاه اینترنتی

مراحل پیچیده خرید

یکی از دلایلی که ممکن است که مشتری از خرید خود منصرف شده و سبد خرید خود را خالی بگذارد همین مراحل پیچیده خرید است که برخی از سایت ها گمان می کنند که اگر ثبت نام پیش خرید را اجباری کنند موفق تر خواهند بود ولی این کاملا رد شده است شما به عنوان یک مدیر وب سایت باید بدانید که باید گزینه های بیشتری را قرار دهید.
به طور مثال: برای ساده سازی فرآیند خرید ، امکان خرید به صورت مهمان را در سایت خود بگنجانید و از دکمه های ثبت نام و ورود از طریق رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

حاشیه سازی بیش از حد صفحه

اگر شما هم از کسانی هستید که گمان می کنید; که هر چه صفحه محصولات شما پرزرق و برق تر افراد زیادی را جذب خود خواهید کرد; باید بگویم که سخت در اشتباه هستید; کاربر صفحه ای را دوست خواهد داشت که بایک نگاه محصول مورد نظر خود را بیابد; و شما هر چه صفحه خود را اینگونه طراحی کنید موفق تر خواهید بود.

هزینه ارسال بالا

اگر شما در فروشگاه اینترنتی خود گزینه رایگان ارسال محصول را قرار دهید;مطمئن باشید که فروش بیشتری را خواهید داشت و مردم بیشتر ترغیب خواهند شد که از شما خرید کنند.
نکته: اگر ارسال رایگان برای شرکت و یا کسب و کار اینترنتی شما به صرفه نیست می توانید با رسیدن حجم سفارش به میزان معینی آن را به صورت رایگان ارسال کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ