این 5 کار را در فروشگاه اینترنتی خود انجام ندهید!!

این 5 کار را در فروشگاه اینترنتی خود انجام ندهید!!

آنچه در این مقاله میخوانید

راه اندازی یک کسب و کار و تجارت در اینترنت بسیار راحت است ولی باقی ماندن در این زمینه و افزایش فروش فروشگاه مورد نظر شاید کمی سخت باشد. در واقع ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم و بازاریابی و روند تغییرات آن با هر وزش بادی تغییر می کند.

به همین دلیل شما به عنوان یک مدیر وب سایت باید با انواع روش های بازاریابی و تبلیغ  آشنا باشید و  اشتباهات خود را در این زمینه به حداقل برسانید. در ادامه قصد داریم به چند اشتباه رایج در این زمینه بپردازیم که با دانستن و عدم تکرار آنها می توانید انتظار رشد چشمگیر سایت فروشگاهی خود را داشته باشید. با ما همراه باشید.

مهم ترین دلایل پایین بودن فروش فروشگاه اینترنتی

5 موردی که در ادامه به آن می پردازیم از جمله مهم ترین و شایع ترین مواردی هستند که باعث پایین نگه داشتن فروش در فروشگاه های اینترنتی میشوند؛

  • قرار ندادن شبکه های اجتماعی در سایت یا عدم استفاده از آنها
  • عدم پشتیبانی
  • مراحل پیچیده خرید و ثبت نام
  • حاشیه سازی بیش از حد صفحه
  • هزینه ارسال بالا
این 5 کار را در فروشگاه اینترنتی خود انجام ندهید!!
مهم ترین دلایل پایین بودن فروش فروشگاه اینترنتی

1. قرارندادن شبکه های اجتماعی در سایت

از شبکه های اجتماعی پرطرفدار برای رونق سایت خود و جذب حداکثری کاربران و خریداران بالقوه استفاده کنید. چون این شبکه ها مخاطب بسیاری دارند استفاده از آنها میتواند رشد چشمگیر سایت شما را به همراه داشته باشد. کافی است در این شبکه ها فعالیت کنید و با مخاطبان در ارتباط باشید. نظرها و پیشنهادهای آنها را دریافت کنید و آنها را به اشتراک بگذارید.

اگر در صفحه سایت فروشگاهی خود نظرات و پیشنهادات کاربران را قرار ندهید, ممکن است مردم نتوانند به سایت شما اعتماد کنند. حتما تصاویر, فیلم ها, نظرات و یا هر نکته ای را که کاربران دیگر در سایتتان قرار دادند در معرض دید سایر کاربران قرار دهید. این کار هم تعامل شما با کاربران را افزایش می دهد و هم سبب اعتماد سازی بیشتر خواهد شد.

2. عدم پشتیبانی

کاربران و یا مشتریانی که وارد یک سایت فروشگاهی می شوند, انتظار دارند که خیلی سریع بفهمند این فروشگاه چه محصولاتی را به فروش می رساند تا بتوانند آن را مشاهده, مقایسه و در نهایت خرید کنند. همچنین ممکن است مشتریان در مورد محصول مورد نظرشان سوالی از شما بپرسند یا نظری را به ثبت برسانند یا حتی ممکن است بعد از انجام خرید سوالی را مطرح کنند. در این مواقع سایتی موفق است که در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات باشد. اگر پاسخگویی به سوالات و یا نظرات ( فرقی نمی کند مثبت یا منفی) در سریع ترین زمان ممکن صورت بگیرد سبب افزایش اعتماد کاربران خواهد شد و آنها را به خرید تشویق می کند.

تمام موارد گفته شده را ” پشتیبانی ” می نامند که این پشتیبانی هر چه سریع تر و بهتر صورت بگیرد میتواند یک سایت فروشگاهی را به موفقیت نزدیک تر کند.

برای مطالعه ی بیشتر یشنهاد می کنیم به مقاله ی چگونه سایت خود را مدیریت کنیم؟ ده نکته برای مدیریت سایت  نگاهی بیندازید.

فروشگاه اینترنتی

3. مراحل پیچیده خرید

یکی از دلایلی که ممکن است که مشتری از خرید خود منصرف شده و سبد خرید را رها کند همین مراحل پیچیده ثبت سفارش و خرید است.

برخی از سایت ها گمان می کنند که اگر ثبت نام پیش از خرید را اجباری کنند, موفق تر خواهند بود ولی در حال حاضر این کار کاملا رد شده است. شما به عنوان مدیر وب سایت باید بدانید که برای حفظ کردن مشتریان لازم است ساده ترین روند خرید و ثبت سفارش را برای سایت خود طراحی کنید. استفاده از فیلدهای اضافه و غیر ضروری برای ثبت خرید, روند ثبت نام طولانی و خسته کننده و البته درگاه های پرداخت محدود و… همه از عواملی هستند که کاربر را خسته کرده و او را از ادامه ی روند خرید پشیمان می کند.

به طور مثال: برای ساده سازی فرآیند خرید ، امکان خرید به صورت مهمان را در سایت خود بگنجانید و از دکمه های ثبت نام و ورود از طریق رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

4. حاشیه سازی بیش از حد صفحه

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که گمان می کنید هر چه صفحه محصولات شما پرزرق و برق تر باشد, افراد زیادی را جذب خود خواهید کرد باید بگویم که سخت در اشتباه هستید. کاربر صفحه ای را دوست خواهد داشت که بتواند با یک نگاه محصول مورد نظر خود را بیابد.

در واقع برای موفقیت بیشتر لازم است از طراحی سایت فروشگاهی خود شروع کنید. یعنی سایت شما باید مطابق با نظر و سلیقه ی کاربران و مشتریان بالقوه ی شما طراحی شود. برای این کار لازم است ابتدا مشتریان هدف خود را شناسایی کنید و در مورد سلیقه و نظر آنها تحقیق کنید.

سایتی موفق خواهد بود که سلیقه و نظر کاربران در هر زمینه ای  اولویت آن باشد.

5. هزینه ارسال بالا

این 5 کار را در فروشگاه اینترنتی خود انجام ندهید!!
هزینه ارسال بالا

اگر در فروشگاه اینترنتی خود گزینه  “ارسال رایگان محصولات” را فعال کنید, مطمئن باشید که فروش بیشتری را تجربه می کنید و کاربران بیشتری ترغیب خواهند شد که از شما خرید کنند.

نکته: اگر ارسال رایگان برای کسب و کار اینترنتی شما به صرفه نیست می توانید با رسیدن حجم سفارش به میزان معینی آن را به صورت رایگان ارسال کنید. با این کار هم شما به سود خود خواهید رسید و هم خریدار از خرید خود راضی خواهد بود.

 

امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما و رونق وب سایت فروشگاهی شما مفید بوده باشد. نظرات و پیشنهادهای شما ما را در ادامه ی این راه امیدوار خواهد کرد.

4.3/5 - (3 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.