چگونه فروش اینترنتی خود را بیشتر کنیم؟

آگوست 26, 2017

63 بازدید

فروش اینترنتی مانند شماره ی هفت رقمی یک تلفن است که اگر بخواهید از آن شماره استفاده کنید باید هفت عدد را پشت سرهم و بی غلط وارد کنید.بدون این ۷ قانونی که ما برای شما بازگو می کنیم دست به کار نشوید.و یا این نکاتی که گفتیم باهم مخلوط نکنید. زیرا بازهم به فروش نمی رسید.  پس برای فروش اینترنتی بیشتر باید این موارد را رعایت کنید.

۷ قانون برای فروش بیشتر

موفقیت اصلی فروش; حافظه ی مشتریان است. به دست آوردن مشتریانی یک بار خرید می کنند بسیار سخت است ولی هدف شما باید بیشتر برای معامله دوم و سوم باشد; به عبارت دیگر; با یک مشتری چندین بار معامله کنید. موفقیت اصلی فروش; حافظه ی مشتریان است. به دست آوردن مشتریانی یک بار خرید می کنند بسیار سخت است ولی هدف شما باید بیشتر برای معامله دوم و سوم باشد به عبارت دیگر با یک مشتری چندین بار معامله کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

تشخیص مشتری واقعی از مشتری غیر واقعی

اولین قانون این است که شما وقتتان را صرف مشتری بهتر کنید. وظیفه ی شما این است که مشتری را از غیر مشتری جدا کنید. زمانی را برای این کار اختصاص دهید و از خودتان سوال کنید و بدانید که منابع شما محدود است; نباید آن را صرف افرادی کنید که نمی خواهند چیزی از شما بخرند.

ویژگی مشتری خوب

زمان ; مشتری در همان لحظه به محصول یا خدمات شما نیاز دارد.
مشکل; مشتری یک مشکلی دارد که فقط با خدمات و یا محصول شما مشکلش رفع می شود.
قیمت: برای مشتری کاملا مشخص است که محصول خدمت شما قیمت مناسبی برای وارد معامله شدن دارد.
عدم رضایت; مشتری از چیزی یا موقعیتی ناراضی است و فقط محصول و خدمات شما می تواند آن را راضی کند.
نتیجه; مشتری می خواهد که به یک نتیجه ی برسد و فقط محصول یا خدمات شما می تواند نارضایتی آن را کم کند.

احساس خوب و علاقه را در خریداران ایجاد کنید

علی رغم تمام اطلاعات و مهارت هایی که در روند فروش وجود دارد. بیشتر تصمیم گیری در خرید بیشتر احساسی است. بهترین فروش اینترنتی که می توانید داشته باشید این است که; مسایل و مشکلات پیش روی خریدار و با جزییات کامل توضیح دهید; و مزایای محصول خود را بازگو کنید.
قانونی هست به نام قانون تلاش غیر مستقیم در فروش; که به موجب این قانون هرچه بیشتر یر رابطه تمرکز کنید (غیر مستقیم) فروش کمتر صدمه خواهد دید. و اگر برفروش تمرکز کنید و رابطه نادید گرفته شود. بعید است که فروش خوبی را داشته باشید و همچنین بتوانید رابطه خوبی با مشتری برقرار کنید.

آیا مشتری واقعا به محصول یا خدمات شما نیازدارد؟

ارتباط مستقیمی بین تعداد سوالاتی که درباره ی نیاز مشتری می پرسید; و قدرت رابطه که برقرار می کنید وجود دارد. این که می گویند گوش دادن اعتماد می آورد درست است.
موثرترین راه اعتماد این است که; فروشنده سوالاهای زیادی بپرسد و به دقت به پاسخ مشتری گوش کند.به این صورت مشتری بیشتر اعتماد کرده و محصول را خریداری می کند.

سوال کلید است و اعتماد ضرورت

بسیاری از مشتریان وقتی برای اولین بار با شما صحبت می کنند. نمی دانند که محصول یا خدمات شما به دردشان می خورد یا نه; یعنی مشتریان به دنبال اطلاعات می گردند; در بسیاری از موارد مشتریان احساس می کنند که به محصول شما نیاز دارند ولی در واقع او به محصول شما نیازی ندارد ; و این وظیفه شماست که به مشتری خود این را بازگو کنید.
روش درستی که بتوانید تشخیص دهید که آیا مشتری به این محصول نیاز دارد این است که پرسش سوال از کل به جز و گوش دادن به جواب آنهاست.
پر درآمدترین فروشندگان اول سوالات خود را می نویسند و با آگاهی قبلی آن را از مشتری می پرسند.
بدترین فروشندگان کسانی هستند که در معامله هر سوالی که به ذهنشان می آید بازگو می کنند; و مانند آدم مستی هستند که به اطراف تلو تلو می خورد. پرسش های آنها اعتماد را از بین می برد و فروش را کاهش می دهد.

بهترین روش فروش اینترنتی چه روشی است؟

ممکن است شما در جریان فروش دچار اشتباهاتی بشوید.اما کیفیت عرضه تعیین می کند که آیا مشتری آن را می خرد یا نه; بهترین روش فروش نشان دادن; گفتن و پرسیدن سوال است . برای مثال; برای فروش یک برنامه نرم افزاری شما ممکن است بگویید.” این برنامه شمارشگری تجاری است. شما با این برنامه می توانید با تمام اعداد کار کنید. به دردتان می خورد؟
این سوال بسته ای است و ممکن است خیلی راحت مشتری پاسخ نه دهد.
اما با بیان دیگر می توان گفت به طور مثال; فروشنده آیا می خواهید این نرم افزار را برروی رایانه ی اتاق کارتان نصب کنید؟
در یک عرضه خوب از مشتریان سابق خود صحبت کنید; که از محصول شما راضی بوده اند و موقعیت آنها با موقعیت مشتری فعلی شما یکسان بوده است.

پاسخ گوی ایرادها باشید

هیچ فروشی بدون ایراد نیست. مشتری هر چه بیشتر از محصول یا کار شما سوال بپرسد; و ایراد ها رو بازگوکند بیشتر علاقه مند می شود; که علاقمند به خرید می شود. یک قانون شش هست که این قانون به ایرادها اختصاص دارد که می گوید;” به هر محصول یا خدمات بیش از شش ایراد وارد نیست;” حتی اگر در طول هفته چندین و چند ایراد به شما وارد شد آنها را به شش دسته تقسیم نمی شود. شما یاید مهم ترین ایراد ها را دریافت کنید و به آنها پاسخ دهید تا فروش شما متوقف نشوید.

مهم ترین لغت در فروش اینترنتی “درخواست” است

بیشتر مردم از اینکه توسط مشتری رد شوند می ترسند و برای آنکه نه نشوند منفعل می نشینند; و صبر می کنند تا مشتری خود آنها را پیدا و محصول آنها را خریداری کنند;چنین چیزی به ندرت اتفاق می افتد. حتی اگر مشتری آن محصول را احتیاج داشته باشد; و بتواند ازآن استفاده کنند باز هم وظیفه ی شماست تا آن را بفروشید.

قطعی کردن فروش ” دعوت” است

خیلی از مشتری برای خرید نهایی تنها به یک تشویق احتیاج دارند; اگر شما علاقه و اعتماد را به وجود اورده; و نیازمشتری را شناخته باشیدو مزایای و معایب محصول خدمات خود را بازگو کرده باشید; قطعی کردن فروش به صورت عادی صورت می گیرد.

 

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

1 دیدگاه “چگونه فروش اینترنتی خود را بیشتر کنیم؟

  1. Ahmad Mortaza گفت:

    Internet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *