چگونه فروش اینترنتی خود را بیشتر کنیم؟

چگونه فروش اینترنتی خود را بیشتر کنیم؟

آنچه در این مقاله میخوانید

فروش اینترنتی مانند شماره ی هفت رقمی یک تلفن است که اگر بخواهید از آن شماره استفاده کنید باید هفت عدد را پشت سرهم و بی غلط وارد کنید. بدون این 7 قانون طلایی که ما برای شما بیان می کنیم دست به کار نشوید زیرا به نتیجه ی مطلوب خود نخواهید رسید. با ما همراه باشید.

7 قانون طلایی برای فروش بیشتر

چگونه فروش اینترنتی خود را بیشتر کنیم؟
7 قانون طلایی برای فروش اینترنتی بیشتر

موفقیت اصلی فروش اینترنتی وابسته به حافظه ی مشتریان است. به دست آوردن مشتریانی که یک بار از وب سایت شما خرید کنند بسیار سخت است ولی هدف شما باید متمرکز معامله ی دوم و سوم باشد. به عبارت دیگر با یک مشتری چندین بار معامله کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

راه کارهای مختلفی برای حفظ کردن مشتریان وجود دارد مانند ارائه ی تخفیف های مناسبتی, ارسال ایمیل و خبرنامه ی محصولات و خدمات جدید و … در واقع باید به هر نحوی که به ذهنتان میرسد آنها را به عنوان خریدار و مشتری دائمی حفظ کنید.

1. تشخیص مشتری واقعی از مشتری غیر واقعی

اولین قانون این است که شما وقتتان را صرف مشتری واقعی کنید. وظیفه ی شما این است که مشتری واقعی را از یک بازدید کننده ساده جدا کنید. زمانی را برای این کار اختصاص دهید و از خودتان سوال کنید و بدانید که منابع شما محدود است و نباید آن را صرف افرادی کنید که نمی خواهند چیزی از شما بخرند.

ویژگی مشتری خوب

مجموعه ویژگی هایی وجود دارد که به شما برای شناسایی مشتری واقعی کمک خواهد کرد.برخی از این ویژگی ها در ادامه آمده است؛

  • زمان; مشتری در همان لحظه به محصول یا خدمات شما نیاز دارد.
  • مشکل; مشتری یک مشکلی دارد که فقط با خدمات و یا محصول شما مشکلش رفع می شود.
  • قیمت; برای مشتری کاملا مشخص است که محصول خدمت شما قیمت مناسبی برای وارد معامله شدن دارد.
  • عدم رضایت; مشتری از چیزی یا موقعیتی ناراضی است و فقط محصول و خدمات شما می تواند آن را راضی کند.
  • نتیجه; مشتری می خواهد که به یک نتیجه‌ی مطلوب برسد و فقط محصول یا خدمات شما می تواند نارضایتی آن را کم کند.

2. ایجاد حس خوب و علاقه در خریداران

علی رغم تمام اطلاعات و مهارت هایی که در روند فروش وجود دارد. تصمیم گیری نهایی در خرید بیشتر احساسی است. بهترین فروش اینترنتی شما زمانی اتفاق می افتد که مسایل و مشکلات پیش روی خریدار و مزایای محصول خود را با جزییات کامل بازگو کنید.
قانونی هست به نام قانون تلاش غیر مستقیم در فروش که به موجب این قانون هرچه بیشتر یر رابطه تمرکز کنید (غیر مستقیم) فروش کمتر صدمه خواهد دید و اگر بر فروش تمرکز کنید و رابطه نادید گرفته شود, بعید است که فروش خوبی را داشته باشید و همچنین بتوانید رابطه خوبی با مشتری برقرار کنید.

3. آیا مشتری واقعا به محصول یا خدمات شما نیاز دارد؟

چگونه فروش اینترنتی خود را بیشتر کنیم؟
آیا مشتری واقعا به محصول یا خدمات شما نیازدارد؟

ارتباط مستقیمی بین تعداد سوالاتی که درباره ی نیاز مشتری می پرسید و قدرت رابطه ای که برقرار می کنید وجود دارد. این که می گویند گوش دادن اعتماد می آورد درست است.
موثرترین راه اعتماد این است که فروشنده سوالاهای زیادی بپرسد و به دقت به پاسخ مشتری گوش کند. به این صورت مشتری بیشتر اعتماد کرده و محصول را خریداری می کند.

سوال کلید است و اعتماد ضرورت

بسیاری از مشتریان وقتی برای اولین بار با شما صحبت می کنند. نمی دانند که محصول یا خدمات شما به دردشان می خورد یا نه. یعنی آنها به دنبال اطلاعات می گردند. در بسیاری از موارد مشتریان احساس می کنند که به محصول شما نیاز دارند در این مواقع شما باید با ذکر مزیت ها و ویژگی ها آنها را در انتخابشان مطمئن کنید.
روش درستی که کمک می کند بتوانید تشخیص دهید  آیا مشتری به این محصول نیاز دارد یا نه  این است که سوال های خود را از جز به کل از آنها بپرسید و به جواب های آنها پاسخ دهید.

بدترین فروشندگان کسانی هستند که بدون هیچ تجربه ای هر سوالی که به ذهنشان می آید مطرح می کنند. این افراد مانند آدم مستی هستند که به اطراف تلو تلو می خورند. پرسش های آنها اعتماد را از بین می برد و فروش را کاهش می دهد.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی  این 5 کار را در فروشگاه اینترنتی خود انجام ندهید!! نگاهی بیندازید.

4. بهترین روش فروش اینترنتی چه روشی است؟

ممکن است شما در جریان فروش دچار اشتباهاتی شوید. اما کیفیت عرضه تعیین می کند که آیا مشتری آن را می خرد یا نه.

بهترین روش فروش نشان دادن, ارائه ی توضیحات و پرسیدن سوال است. برای مثال: برای فروش یک برنامه نرم افزاری ممکن است بگویید.” این برنامه شمارشگری تجاری است. آیا به دردتان می خورد؟ ” .
این سوال مطرح شده سوال کاملی نیست و ممکن است مشتری به آن پاسخ ندهد.
همین سوال را با بیان دیگری می توان گفت. مثلا; ” آیا قصد نصب همچین برنامه ای را روی رایانه ی اتاق کارتان دارید؟ ”
حتی میتوانید برای تشویق مشتری به خرید این محصول, از مشتریان سابق خود صحبت کنید و این که از محصول شما راضی بوده اند و موقعیت آنها با موقعیت مشتری فعلی یکسان بوده است.

5. پاسخ گوی ایرادها باشید

هیچ فروشی بدون ایراد نیست. مشتری هر چه بیشتر از محصول یا کار شما سوال بپرسد و ایرادها را بازگو کند هم به نفع شماست و هم به نفع خودش. این پرسش ها باعث میشود شما بدانید کجای کارتان ایراد دارد و برای رفع آن تلاش کنید. ضمن اینکه انتقاد پذیری شما و تشکر از مشتری بابت نظرهایش میتوان او را به خرید محصول و تعامل با سایت شما مشتاق تر کند.

6. مهم ترین لغت در فروش اینترنتی “درخواست” است

بسیاریاز فروشندگان از اینکه توسط مشتری رد شوند می ترسند و برای آنکه نه نشوند منفعل می نشینند و صبر می کنند تا مشتری خود آنها را پیدا و محصول آنها را خریداری کند. چنین چیزی به ندرت اتفاق می افتد. باید بگوییم اگر همچین تصوری دارید قطعا با شکست رو به رو خواهید شد. حتی اگر مشتری محصول شما را احتیاج داشته باشد و بتواند ازآن استفاده کند, باز هم وظیفه ی شماست تا آن را بفروشید.

از روش های مختلف تبلیغ و بازاریابی استفاده کنید و به معرفی محصولات و کسب و کار خود بپردازید. هر چه بیشتر شناخته شوید مشتری بیشتری جذب خواهید کرد و فروش اینترنتی شما افزایش خواهد یافت.

7. قطعی کردن فروش نیاز به ” دعوت” دارد

چگونه فروش اینترنتی خود را بیشتر کنیم؟
قطعی کردن فروش نیاز به ” دعوت” دارد

بسیاری از مشتریان برای نهایی کردن خرید خود تنها به یک تشویق احتیاج دارند. اگر شما علاقه و اعتماد لازم را به وجود آورده و نیاز مشتری را شناخته باشید سپس از مزایا و معایب محصول یا خدمات خود اطلاعات لازم را در اختیار مشتری قرار داده باشید قطعی کردن فروش توسط مشتری به صورت عادی صورت می گیرد.

 

امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله توانسته باشد تا حد خوبی شما را برای افزایش فروش اینترنتی محصولاتتان راهنمایی کرده باشد. نظرها و پیشنهادهای خودتان را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.