نحوه تغییر ایمیل در وردپرس

بازگشت به بلاگ

نحوه تغییر ایمیل در وردپرس

این مطلب رو دوست داشتید؟

در این مقاله قصد داریم که نحوه تغییر ایمیل در وردپرس را برای شما عزیزان توضیح دهیم. و در ادامه دو روش بسیار ساده را برای این کار برای شما بازگو کنیم پس با ما همراه باشید.

تغییر ایمیل در وردپرس این امکان را به شما میدهد تا اقدام به تغییر متن ایمیل های وردپرس کنید. همانطور که می‌دانید بعد از هر بار تغییراتی مثل ارسال دیدگاه در وردپرس، ثبت نام کاربر جدید و… ایمیل‌هایی بر اساس تنظیمات انتخاب شده برای اطلاع رسانی به ادمین سایت و حتی خود کاربران ارسال میشود.

ایمیل‌های ارسال به گونه‌ای هستند که از کلمه وردپرس هم برای نام ارسال کننده ایمیل و هم برای اکانت ایمیل ارسال کننده استفاده شده است، این اتفاق زیاد جالب نیست و ما میخواهیم اقدام به تغییر نام ارسال کننده ایمیل و تغییر ایمیل ارسال کننده در وردپرس بکنیم و تا بتوانیم با استفاده از برندینگ خودمان و شخصی سازی که روی آن اعمال می‌کنیم.

چگونه ایمیل خود را در وردپرس تغییر دهیم؟

برای انجام این کار شما باید کدنویس های انجام دهید ولی ما در این متن به شما آموزش میدهیم که چطور بدون نیاز به کد نویسی ایمیل ورد پرستان را تغییر دهید.

تغییر نام ایمیل ارسال کننده در وردپرس

برای این منظور میتونید از افزونه تغییر نام ارسال کننده ایمیل در وردپرس و افزونه تغییر ایمیل ارسال کننده وردپرس استفاده کنید

برای این منظور میتوانید از افزونه WP Change Default From Email استفاده کنید که از کارایی های این افزونه میتوان به تغییر نام ارسال کننده ایمیل وتغییر ایمیل نام برد.

پیشنهاد حامد نجفی
آموزش غیرفعال سازی افزونه های وردپرس

حال در ابتدا افزونه WP Change Default From Email را نصب و فعال کنید.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Change From Email در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و از نام دلخواه برای ایمیل وردپرس و اکانت ایمیل دلخواه برای ارسال کننده ایمیل وردپرس استفاده کنید.

در زیر به توضیح برخی گزینه های افزونه میپردازیم:

  1. Enable/Disable: با استفاده از این گزینه میتوانید کارکرد افزونه برای ارسال کننده ایمیل در وردپرس را فعال یا غیرفعال کنید. در صورت غیرفعال بودن این گزینه ایمیل‌ها با همان ساختار پیشفرض در وردپرس ارسال خواهند شد.
  2. From Name: در این فیلد نام دلخواه خودتان را برای ارسال کننده ایمیل در وردپرس وارد کنید.
  3. From Email: در این فیلد هم آدرس اکانت ایمیل ارسال کننده در وردپرس را برای ارسال ایمیل‌های وردپرس وارد کرده و در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. حالا از این پس ایمیل‌های ارسالی در وردپرس با نام دلخواه و ایمیل دلخواه ارسال خواهند شد.

تغییر ایمیل در وردپرس از طریق کدنویسی

در صورتی که مایل به استفاده از افزونه برای تغییر نام فرستنده در ایمیل وردپرس نیستید، میتوانید با استفاده از کدنویسی و اضافه کردن چند خط کد ساده این قابلیت رو در سایت فعال کنید. برای این منظور وارد هاست خودتان شده و روی گزینه File Manager کلیک کنید.

سپس به مسیر public_html/wp-content/themes مراجعه کرده و وارد پوشه قالبی که در حال حاضر روی سایت فعال است و از آن استفاده کنید. به دنبال فایل فانکشن قالب(functions.php) بگردید و کدهای زیر را در انتهای این فایل و قبل از خط <? قرار بدید.

پیشنهاد حامد نجفی
در طراحی سایت تصاویر چه اهمیتی دارند؟ سئو تصاویر سایت
۱

۲

۳

۴

۵

۶

۷

۸

۹

۱۰

۱۱

// Function to change email address

function mizbanfa_sender_email( $original_email_address ) {

return ‘admin@mizbanfa.net’;

}

// Function to change sender name

function mizbanfa_sender_name( $original_email_from ) {

return ‘MIZBANFA BLOG’;

}

// Hooking up our functions to WordPress filters

add_filter( ‘wp_mail_from’, ‘mizbanfa_sender_email’ );

add_filter( ‘wp_mail_from_name’, ‘mizbanfa_sender_name’ );

حالا همونطور که در قطعه کد بالا میبینید در خط سوم به جای ایمیل admin@mizbanfa.net آدرس ایمیل دلخواه خودتان را قرار بدید و در خط هفتم هم به جای MIZBANFA BLOG نام دلخواه برای فرستنده ایمیل را انتخاب کرده و فایل را ذخیره کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ