چگونه یک رهگذر را به یک مشتری تبدیل کنیم؟ جذب مشتری

چگونه یک رهگذر را به یک مشتری تبدیل کنیم؟ جذب مشتری

آنچه در این مقاله میخوانید

جذب مشتری

تصور کنید که شما یک سایتی را راه اندازی کرده اید و روزانه تعداد زیادی بازدید کننده هم دارید اما به نسبت بازدید کننده ها مشتری قابل چشمگیری ندارید و نمی توانید جذب مشتری داشته باشید و از این موضوع بسیار ناراحت هستید و دوست دارید که تعداد بازدید کننده های سایت شما با تعداد مشتریان شما برابر شوند اما نمی دانید چگونه و از کجا باید شروع کنید.

ما در این مقاله به شما خواهیم گفت با چند روش ساده کاربرانی که فقط قصد تماشا را دارند را به مشتری تبدیل کنید با ما همراه باشید.

راهکار های برای جذب مشتری

لبخند را به مشتری هدیه دهید

بسیاری از افراد، از فضای حاکم بر کسب و کارهای آنلاین ناراضی هستند.در این فضا معمولاً نوعی جو بی اعتمادی حکمفرماست. بنابراین سعی نکنید در همان اول و با شتاب، یک کالا را به مشتری غریب خود بفروشید.به جای این کار، ایمیل آنها را بگیرید، سپس آنها را به ثبت نام (register) در سایت خود یا برقراری ارتباط با شما در شبکه های اجتماعی ترغیب نمایید.

در ادامه، می توانید با صرف زمان و با استفاده از تکنیک های موجود، آنها را به یک مشتری خوشحال و پول بده تبدیل کنید.

بخشی از خدمات خود را رایگان ارایه دهید

قسمتی از خدماتی که برای شما مقدور است را رایگان به مشتری هدیه دهید .این کار برای شما دو سود را در بدارد یکی اینکه حسن نیت شما به مشتری ثابت می شود و مشتری شما این را درک خواهد کرد که هدف اصلی شما کمکبه آنهاست و سود شما از کار در اولویت های بعدی شماست و دوما اینکه با ارایه بخش کوچکی از کار خود حس کنجکاوی را در مشتری خود بوجود خواهید آورد.

همان در اول کار قیمت دهید

گاهی اوقات تعلل بیش از حد، کارها را خراب می کند. رک و راست، به مشتری قیمت بدهید و سپس از او بپرسید: با توجه به هزینه ای که سرویس ما دارد، آیا مایل به خرید آن هستید؟

اگرقبول نکرد.  بگویید در حال حاضر ما نمی توانیم کالاهای خود را به رایگان عرضه کنیم اما شما در ماه اول، مبلغ اندکی پرداخت خواهید کرد و در صورت تمایل طرفین، داد و ستدمان را ادامه می دهیم. با این کار جذب مشتری راحتتر خواهد یود.

قیمت های متفاوت بدهید

قرار نیست همه کالاهای شما حتی اگر از یک نوع باشند، قیمت یکسانی داشته باشند. افراد بر اساس موجودی جیب خود، ممکن است به سراغ کالاهای درجه یک یا دو بروند.

وقتی هر دو نوع، یک قیمت داشته باشند، انتخاب قدری سخت می شود ولی با ارائه دو قیمت متفاوت، کار را راحت تر می کنید. این نکته خیلی خیلی در جذب مشتری مهم است. از این موضوع به هیچ عنوان غافل نشوید.

به مشتریان خود زمان دهید

همه ی افراد دغدغه های مختلفی را در زندگی شخصی شان دارند و مشتریان نیز از این امر مستثنا نیستند . گاهی اوقات افراد نه برای فرار از پول خرج کردن، بلکه به این دلیل که حواس شان به کالاها و پیشنهادهای شما نیست، آن را رد می کنند. در این مواقع، مقداری زمان در اختیار آنها بگذارید تا به شبکه شما وارد شوند و با نرم افزار یا سرویسی که قصد عرضه و فروش آن را دارید، سر و کله بزنند. آن وقت راحت تر و بهتر می توانند تصمیم بگیرند.

اعتماد مشتریان را بدست بیاورید

اگر طرف شما برای بستن قرارداد سخت جان است، فروش را رها . کنید و قدری اعتماد وی را به خود جلب نمایید. برای آنکه بتوانید اعتماد کسی را بدست آورید باید فن بیان قوی داشته باشید تا بتوانید مشتری را متقاعد کنید که به شما اعتماد کند.معمولاً اگر افراد بدانند فروشنده قصد ندارد با ترفند و چرب زبانی جیب آنها را خالی کند، راحت تر دست به جیب می شوند.

جهت خریداری و دانلود دوره آموزشی مبانی بازاریابی و موفقیت در کسب و کار مخصوص کارآفرین ها، کسب و کارهای خانگی و کوچک، این جا را کلیک نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.