۱۰ حکم که برای موفقیت سایت تان واجب است

۱۰ حکم که برای موفقیت سایت تان واجب است

آنچه در این مقاله میخوانید

تصور ما این است که شما وبسایتی را راه اندازی کرده اید و می خواهید برای موفقیت سایت خود اطلاعاتی را کسب کنید و به دنبال روش ها و قوانین محکم و معقولی هستید که نتیجه بگیرید. ما در این مبحث می خواهیم مراحل و حکم هایی را  که نتیجه سالها تجربه خود در حوزه طراحی سایت برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

موفقیت سایت

راهکارهای که موفقیت سایت شما را تضمین می کند

سرعت بارگزاری وبسایت

اولین و مهم ترین قسمتی که موفقیت سایت شما را تضمین می کند سرعت بالای وبسایت شما است. این قسمت سرعت بارگزاری هم برای گوگل خوشایند است هم برای کاربرانتان. پس خواهش میکنیم از این قسمت به راحتی عبور نکنید و به شدت این بخش را مدنظر داشته باشید.

امنیت سایت

امنیت بحث خیلی مهمی در موفقیت سایت است. شاید زمانی که سخن از امنیت به میان بیایید کمی ترسان از کنار این موضوع بگذرید. ولی باید بدانیدکه بالابردن امنیت سایت وردپرسی کار نه چندان سختی است.

اگر سایت هک شود و از آن نسخه پشتیبان نداشته باشید، آن را از دست خواهید داد. به همین علت همیشه برای خلق یک وبسایت موفق از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

به شما پیشنهاد می‏‌کنیم که مقاله ۱۲ نشانه هک شدن یک سایت وردپرسی و همچنین بالا بردن امنیت وردپرس را حتما مطالعه کنید.

داشتن رقیب

زمانی که دو بازار به یک اندازه جذاب هستند، شما باید وارد بازاری شوید که رقیب دارید! مزیت پنهان وجود رقیب این است که از همان ابتدا می‌دانید، بازاری از خریداران وجود دارد. این یعنی قانون آهنین بازار، در کنار شماست.
مشتری رقیبتان شوید تا از آنها یاد بگیرید.

لینک های شکسته و معیوب

لینک سازی یکی از بخش های مهم هر وبسایتی است و همچنین این مسئله برای سئو سایت نیز اهمیت فراوانی دارد. پس در نتیجه هر از چند گاهی باید لینک های کهنه و شکسته خراب خود را احیا و بازسازی نمایید. مثلاً بدون دلیل صفحه‌ای اجرا نمی‏‌شود یا لینکی که در سایت قرار داده شده است، کار نمی‏‌کند.

گاهی این اتفاق ناشی از ناسازگاری یکی از پلاگین‏‌هایی است که استفاده کردید. شما می توانید از افزونه های  مانند افزونه Check My Links کمک گرفته و به ترمیم لینک های خود بپردازید.

استفاده از شبکه های اجتماعی

اینستاگرام، توییتر و پینترست مهم‌‏ترین شبکه‏‌های اجتماعی هستند. یکی از آنها را انتخاب کرده و روی آنها متمرکز شوید. توصیه می شود فقط از یکی از این شبکه ها استفاده کنید تا به صورت متمرکز و تخصصی وارد عمل شوید. می توانید شخصی را استخدام کرده و شبکه اجتماعی خود را به دست آن بسپارید و یا خود این کار انجام دهید.

به شما پیشنهاد میکنم که مقاله چگونه از توییتر ترافیک بگیریم و نمایش خودکار تصاویر اینستاگرام در وردپرس را حتما مطالعه کنید. 

ترافیک سایت

برای افزایش بازدید سایت راه های زیادی وجود دارد. هر چه بازدید کنندگان شما زیاد باشد و ترافیک سایتتان بالا رود در رتبه شما تاثیر خواهد داشت.و در سئو سازی موفق خواهید بود.  گوگل، شبکه‏‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی پورسانتی، پادکست، ویدئوها، لینک بیت (Linkbait) و اینفوگرافیک، مهم‌‏ترین موارد برای افزایش بازدید و ترافیک سایت هستند و در نتیجه به خلق یک وبسایت موفق کمک می‌کنند.

منظم بودن برنامه های سایت

نظم چیست؟ به معنای ترتیب ،آراستگی ،سامان ،پیوستگی است. اگر کسی در راستای امور خویش استوار نباشد ،گفته می شود :امورش نظام ندارد. در وبسایت خود نیز نظم را رعایت کرده و محتوای سایت را با برنامه‌‏ای مشخص و ثابت، بارگذاری کنید. تمایل دارید که هر هفته و یا هر ماه تغییزات و یا محتوای را در وبسایت تان قرار دهید این کار را به صورت منظم و با یک قاون خاص اجرا کنید.

داشتن اهداف بلند مدت

شما به عنوان مدیر یک وبسایت باید از خود همیشه سوال کنید که چه اهدافی را در سر دارید و به دنبال چه چیزی هستید. اهداف تان را دسته بندی کنید و بعد از گذشته زمان ببینید که آیا به آنها را رسیده اید یا خیر. با این کار ضعف هایتان را پیدا کرده و به درست شدن آنها خواهید پرداخت. مشخص کردن اهداف  دیدگاه شما را به آینده و هدف‏تان و همچنین خلق یک وبسایت موفق تاثیر بسیار مثبتی خواهند داشت.

کسب مهارت

سعی کنید مهارت‏‌هایی که باعث افزایش بازدید از سایت می‌‏شوند را کسب کنید. خرید ترافیک، یکی از روش‏‌های افزایش بازدید کنندگان است. همچنین شما می‌‏توانید با استفاده از تبلیغات CPA میزان بازیدها را افزایش دهید.

توصیه می کنیم که مقاله مهارت های بازاریابی را یاد بگیریم را حتما مطالعه بفرمایید. 

داشتن خلاقیت

همیشه نوآوری و خلاقیت داشته باشید و در حال یادگیری باشید. هیچ چیز در زندگی یا کسب و کار، کاملاً قطعی و مطمئن نیست. این طرز فکر که راهکارهای مفید امروز، ممکن است در آینده کارایی نداشته باشند را در بازاریابی، فروش، افزایش ترافیک سایت و تبلیغات در نظر داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.