بازاریابی وابستگی چه نوع بازاریابی است؟

بازاریابی وابستگی چه نوع بازاریابی است؟

آنچه در این مقاله میخوانید

بازاریابی وابستگی

بازاریابی وابستگی

شما می توانید از طریق بازاریابی وابستگی با یافتن شریک های دیگر در کسب و کارهای مختلف دامنه کاریتان را توسعه دهید. به عبارت دیگر شما با شرکت هایی که برنامه هایشان با شما متفاوت است اما هدف شان با شما یکی است قرارداد بسته و به نوعی آنها را در کار خود شریک می کنید.

لزومی ندارد که شرکتی و یا کسب و کاری را انتخاب کنید که هدف و برنامه اش با شما یکی است. باید دنبال یک شریکی باشید که مکمل باشد. این کار هزینه های شما را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد. مثلا: می توانید هزینه های تبلیغاتی خود را با شریک تان تقسیم کنید . این تکنیک ها هم کم هزینه هستند و هم موثر.

اگر در کسب و کار های کوچک فعالیت می کنید و شرایط همکاری با سایر کسب و کارها برای شما مهیاست، هر چه سریع تر دست به کار شوید؛ چرا که پیوستن به کسب و کارهای بزرگتر و استفاده از اعتبار آنها می تواند مسیر پیش روی شما را هموارتر کند.

بازاریابی وابستگی در گروه های تجاری

در سازمان تجاری نیز می توانند شرکای وابستگی یافت. مانند همکاری بین یک بانک با یک فروشگاه. در همکاری بین یک فروشگاه مواد غذایی و یک بانک، خریداران ممکن است پیشنهادات برای باز کردن یک کارت اعتباری در فروشگاه دریافت کنند.و یا هتل ها و خطوط هوایی اغلب مشارکت های مشابهی با موسسات مالی ایجاد می کنند. و با این کار فروش دو طرف افزایش پیدا می کند.

برای اطمینان از مشارکت مؤثر، تیم های بازاریابی باید بر روی پیدا کردن شریک مناسب با ارائه مکمل، اما غیر رقابتی تمرکز کنند.

بازاریابی وابستگی در گروه های خدماتی

اتحادیه ها، تیم های ورزشی، غیرانتفاعی و موسسات خیریه و شرکت هایی هستند که بر جمعیت های خاص تمرکز می کنند. گروه ها معمولا با تعداد زیادی از مصرف کنندگان ارتباط قوی دارند که به طور بالقوه می توانند به راحتی از طریق یک فرایند بازاریابی سنتی هدف قرار گیرند.

 

نمونه کمپین هایی که در بازاریابی از بازاریابی وابستگی استفاده می کنند.

  • خطوط هوایی
  • هتل ها
  • بانک ها
  • سوپر مارکت ها
  • رسانه های بزرگ لباس
  • شرکت های املاک و مستغلات
  • ایستگاه های گاز

نکاتی که در بازاریابی وابستگی باید آنها را بدانید

-هیچ دلیلی ندارد که به تنهایی به دنبال مشتری و سود باشید.

-شما می توانید کسب و کار دیگری را پیدا کنید که هدفشان با شما کاملا متفاوت باشد و خدمات متفاوتی را ارائه می دهد شما می توانید با وصل شدن به این کسب وکار ها کار خود را ارتقا دهید.

-به دنبال برند هایی بروید که مکمل کار شما باشند

-و از شرکت های بزرگ طلب همکاری کنید زیرا که با آنها زودتر به هدفتان می رسید.

امتیاز شما به این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.