بازاریابی درونگرا (جاذبه ای یا ربایشی) چه نوع بازاریابی است؟

بازاریابی درونگرا (جاذبه ای یا ربایشی) چه نوع بازاریابی است؟

آنچه در این مقاله میخوانید

بازاریابی درونگرا روشی است شما می توانید از طریق محتوا و شبکه های اجتماعی محصول یا خدمات خود را گسترش دهید. شما می توانید با این روش به راحتی مشتریان زیادی را وارد سایت خود کرده و برخلاف بازاریابی برونگرا دیگر نیازی نیست که با رقبای خود در جنگ و رقابت باشید و هزینه های زیادی را در بازاریابی پرداخت نمایید. بازاریابی درونگرا بهترین روش برای تبدیل کاربران به مشتریان است.

از کی و کجا شروع شد

بازاریابی درونگرا

از سال 2006 بازاریابی درونگرا وارد بازار شد و در مدت کوتاهی محبوبیت زیادی را بدست آورد. بازاریابی درون گرا برخلاف روش های بازاریابی برونگرا مانند خرید تبلیغات، خرید لیست های ایمیل و دعا و جادو برای جلب مخاطبان با ایجاد محتوای باکیفیت سعی دارد مردم را به سمت کسب و کار و محصول شما، جایی که واقعا دوست دارند باشند، بکشاند.

یک بازاریابی خوب بازاریابی که است که مرحله به مرحله در مشتریان اثر گذاشته و در انتها مشتری را ترغیب به خرید کند. در زیر مراحل روش بازاریابی درونگرا را کاملا توضیح داده ایم با ما همراه باشید.

مراحل بازاریابی درونگرا

شما باید بدانید که عموم مشتریان شما چه کسانی هستند و با توجه به علاقه آنها راه های را بیابید که جذب کار شما شوند و در نهایت از شما خرید کنند نمونه ابزاری که می توانید از ان برای جذب مشتریان خود استفاده کنید عبارتند از:

بازاریابی درونگرا

شما می توانید از طریق وبلاگ نویسی؛ سئو سازی صفحات و فعالیت در شبکه های اجتماعی و … هزاران کار دیگر مشتریان زیادی را جذب کسب و کارتان کنید و کافیست کمی از هوش و خلاقیت خود استفاده کرده و طوری سایت خود را طراحی کنید که مشتریان در نگاه اول جذب شما شوند.

  • وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی به تنهایی بهترین راه برای جذب مشتریان شماست. شما می توانید در وبلاگ خود هر آنچه که دوست دارید را بنویسید و یا ویدیو آموزشی و یا به صورت یک تصویر آن را در وبلاگ خود قرار دهید. می توانید یک پرسش و پاسخ راه بیندازید و در مورد نیازهای مشتریان خود بیشتر بدانید.

  • سئو سازی صفحات

صفحات وبسایتتان ویترین دیجیتالی شما هستند. پس بهترین محصول خود را به نمایش بگذارید! وبسایت خود را سئو نمایید تا به خریداران ایده آل خود نزدیک شوید و وب سایت خود را به مجموعه ای از محتواهای مفید برای ترغیب کاربرانبه بازدید صفحات خود تبدیل کنید. شما باید صفحات فرود خود را به خوبی سئو کنید زیرا که این صفحه از مهم ترین صفحه های است که گوگل به ان اهمیت می دهد.

  • استفاده شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی جز جدایی ناپذیری از زندگی ما شده است مردم دیگر به سراغ روزنامه ها نمی روند و از شبکه های اجتماعی اخبار روز را می بینند و شما باید از بخش نیز استفاده کامل را برده و برای خود یک کانال ارتباطی را درست کرده و گسترش دهید.

بازاریابی درونگرا

با جلب توجه و جذب بازدیدکنندگان وب سایت گام بعدی تبدیل آن بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه از طریق جمع آوری اطلاعات تماس آنها است. آدرس ایمیل آنها حداقل اطلاعاتی است که به آن احتیاج دارید. اطلاعات تماس ارزشمندترین دارایی بازاریابان اینترنتی، به خصوص در بازاریابی درونگرای، است. شما می توانید از طریق فرم های تماس؛ فراخوان ها و برگزاری مسابقه و .. آنها را تبدیل به مشتریان خود کنید.

بازاریابی درونگرا

شما مسیر درستی را در بازاریابی درونگرا پیش گرفته اید. تا به حال بازدیدکنندگان خوبی را جذب کرده و آنان را به مشتریان بالقوه تبدیل نموده اید ولی حال نیاز دارید که این مشتریان بالقوه را به مشتریان خود تبدیل نمایید. چگونه می توان این مشتریان خود را حفظ کرد و آنها را تبدیل به مشتریان دائمی خود کنیم؟

پاسخ روشن است و چندین راهکار هم وجود دارد: شما باید اطلاعات خود را بالا ببرید و بدانید که با مشتری باید چگونه رفتار کنید بهتر است چند کتاب و فیلم آموزشی در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری را مطالعه بفرمایید. شما به عنوان یک مدیر کسب و کار اینترنتی باید بدانید که داشتن یک تیم متخصص نیز می تواند برای شما مشتریان زیادی را جذب و تبدیل به مشتریان دائمی کنند از این موضوع نیز غافل نشوید.

بازاریابی درونگرا

رضایت مشتری اولین و مهم ترین بخش هر کسب و کار است. و برای آنکه شما بتوانید مشتری زیادی را جذب خودتان کنید; باید خدمات خوبی را ارائه دهید.تا مشتریان دوباره از شما خرید کنند. اگر به دنبال این هستید که فقط یکبار محصول خود را به فروش برسانید تبلیغات کنید و قیمت مناسبی را برای محصول خود انتخاب کنید و آن را فقط یکبار بفروشید. اما اگر می خواهید که مشتریان مجددا به شما رجوع کرده و با رضایت کامل از شما خرید کنند به کیفیت خدمات یا محصولاتتان توجه کنید و آن را بالا ببرید.

پیشنهاد می کنیم مقاله ای با نام چگونه در کسب و کار های اینترنتی رضایت مشتری را جلب کنیم؟ را مطالعه کنید راه کارهای خوبی را در این نوشته بیان کرده ایم.

امتیاز شما به این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.