7 روش برای جذب مشتریان جدید در فروشگاه ووکامرس

7 روش برای جذب مشتریان جدید در فروشگاه ووکامرس

آنچه در این مقاله میخوانید

تعداد بازدیدکنندگان و مشتریان در واقع خون موجود در رگ های یک فروشگاه اینترنتی به حساب می آیند. در صورتی که فروشگاه اینترنتی راه اندازی شده تمامی معیارهای لازم برای فعالیت را داشته باشد اما دارای حداقل میزان مشتری باشد قطعا با شکست روبه رو خواهد شد و نتیجه ای که مورد انتظار است را به دست نخواهد آورد. لذا یک فروشگاه اینترنتی نباید به تعداد محدود  مشتری قناعت کند و باید همواره برای جذب مشتریان جدید و بالا بردن تعداد آنها تلاش کند.

در ادامه راهکارهای جذب مشتری را بررسی خواهیم کرد که به کار گرفتن هر کدام از این راه ها می تواند شما را برای رسیدن به موفقیت هر چه بیشتر در فروشگاه اینترنتی ووکامرسی تان یاری کند. لذا ما را تا پایان همراهی کنید.

1 . برای جذب مشتریان جدید باید هزینه کنید

در ابتدا لازم است بدانید که برای جذب مشتریان جدید باید هزینه هایی را در نظر بگیرید. این هزینه ها قطعا در یک بازه ی زمانی برگشت پذیر است اما شرط آن این است که در جای درست خرج شوند. یعنی بتواند بازدید کننده ی معمولی را به یک مشتری واقعی و وفادار تبدیل کند.

2 . تبلیغات کلیکی

7 روش برای جذب مشتریان جدید در فروشگاه ووکامرسی
تبلیغات کلیکی

یکی از جدید ترین و البته موثر ترین روش های جذب مشتری, تبلیغات کلیکی است. یعنی شما با استفاده از Google Ads یا هر محیط تبلیغاتی دیگر به تبلیغ فروشگاه و یا محصولات خود می پردازید. نکته ی مثبت این نوع تبلیغات این است که به جذب مشتریان واقعی منجر میشود. یعنی افرادی که روی تبلیغ شما کلیک می کنند آگاهانه این کار را انجام میدهند زیرا قصد خرید و کسب اطلاعات بیشتر را دارند.

هزینه های پرداختی در این روش بر اساس تعداد کلیک های دریافتی محاسبه خواهد شد که تا حد قابل توجهی منصفانه است.

3 . شناسایی بازار هدف

شاید این مورد کمی دور از ذهن باشد که در لیست روش های جذب مشتری قرار بگیرد اما تاثیر قابل توجهی که شناسایی بازار هدف در جذب مشتری های بالقوه دارد غیر قابل انکار است.

در ابتدای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود لازم نیست یک گام بزرگ بردارید و برای بازاری بزرگ و گسترده محصولات خود را ارائه دهید روی یک بازار کوچک و مخاطبان ی خاص تمرکز کنید و پس از کسب موفقیت در این بازار, ان را گسترده تر کنید و مخاطبان بیشتری را هدف قرار دهید.

4 . استفاده ی درست از کلمات کلیدی

پس از اینکه مشتریان هدف خود را شناسایی کردید لازم است که بر روی کلمات کلیدی تمرکز کنید. استفاده ی درست از کلمات کلیدی و شناسایی کلماتی که مشتریان برای جستجوی محصول یا خدمت مورد نظر خود در موتورهای جستجو سرچ میکنند از اهمیت بالایی برخوردار است.
استفاده از کلمات کلیدی درست میتواند موفقیت کسب و کارتان را چند برابر کند پس از آن غافل نشوید.

5 . فعالیت در شبکه های اجتماعی

این روزها استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار رواج پیدا کرده است. لذا فعالیت و تبلیغ در این شبکه ها در جذب مشتری بسیار تاثیر گذار است. مخاطبان بسیار این شبکه ها را میتوان با تبلیغات به سایت فروشگاهی هدایت و آنها را به مشتریان وفادار و دائمی تبدیل کرد.

راه دیگر استفاده ی حداکثری از شبکه های اجتماعی, درخواست از مشتریان برای به اشتراک گذاشتن تجربه ی خریدشان می باشد. معمولا مشتریان راحت تر به مردم دیگر و توصیه های آنها اعتماد می کنند تا خرید از یک فروشگاه تازه کار و برندی ناشناخته.

6 . جذب مشتریان جدید با حفظ مشتری های قدیمی

7 روش برای جذب مشتریان جدید در فروشگاه ووکامرسی
حفظ مشتری های قدیمی

یکی از توصیه های همیشگی بازاریاب ها به صاحبان کسب و کارهای اینترنتی این است که مشتریان قدیمی خود را حفظ کنند. راه های زیادی برای حفظ مشتریان وفادار و حتی افرادی که یک بار از فروشگاه خرید کرده اند وجود دارد .اما یکی از دلایلی که سبب اصرار بر این موضوع است, جذب مشتریان جدید توسط این افراد است.

در واقع وقتی یک مشتری وفادار رضایت خود را از خرید اعلام می دارد تمام افرادی که شنونده ی صحبت های او هستند برای خرید از فروشگاه مد نظر ترغیب میشوند و این همان تبلیغ دهان به دهان است.

7 . تبلیغات

تاثیر تبلیغات برای افزایش مشتریان یک فروشگاه اینترنتی را نمی توان نادیده گرفت. شاید تا همین چند سال پیش که استفاده از اینترنت در حد این روزها نبود با آوردن نام تبلیغات یاد بیلبوردهای سطح شهر و تبلیغات رادیو و تلویزیون می افتادیم.

البته این روش ها هنوز هم تاثیر خود را دارند اما تبلیغات را نمی توان به این موارد محدود کرد. در واقع تبلیغ در فضای مجازی و سایت های پر بازدید, چندین برابر موثرتر از تبلیغات محیطی خواهد بود و این موضوعی است که نمی توان آن را انکار کرد.

مقاله ی پیشنهادی؛ ۲۹ روش حرفه ای برای تبلیغ فروشگاه آنلاین

در نهایت

7 روش برای جذب مشتریان جدید در فروشگاه ووکامرسی

 

روش های بسیاری برای جذب مشتریان جدید برای یک فروشگاه اینترنتی در ووکامرس وجود دارد که ما تنها به چند مورد آن اشاره کردیم. پیشنهاد می کنیم که برای دستیابی به موفقیت های بیشتر و جذب حداکثری مشتریان تحقیقات خود را در این زمینه افزایش دهید و روش های پیشنهادی را امتحان کنید.

چه روش های دیگری وجود دارد که میتواند سبب رونق کسب و کارهای اینترنتی شود؟ کدام یک از روش های گفته شده در این مقاله را امتحان کرده اید و تاثیر آن چگونه بوده است؟ نظرات و تجربه های خود را با ما و سایر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

 

امتیاز شما به این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.