8 ویژگی حیاتی برای تصاویر محصولات ووکامرس

8 ویژگی حیاتی برای تصاویر محصولات ووکامرس

آنچه در این مقاله میخوانید

در سال های اخیر و با توجه به گسترش فروشگاه های اینترنتی رقابت در بین این فروشگاه ها برای جذب بیشتر مشتری بسیار جدی است. به طوری که هر چند وقت یک بار یک فروشگاه با ایده ای جدید و نو نظر مشتریان را به فروشگاه خود جلب می کند. یکی از مهم ترین چالش هایی که این فروشگاه ها با آن رو به رو هستند به نمایش گذاشتن تصاویر محصولات است.
اما چرا تصاویر تا این حد مهم هستند که آنها را یک چالش برای فروشگاه های آنلاین مینامیم؟ و اینکه این تصاویر باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟ به عبارت دیگر بازدید کننده ها و خریداران چه تصاویری را می پسندند؟

در ادامه ی این مقاله با ما باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم و اطلاعاتی مفید برای داشتن بهترین تصاویر در فروشگاه ووکامرس را با شما در میان بگذاریم.

اهمیت تصاویر محصولات برای فروشگاه ووکامرسی

8 ویژگی حیاتی برای تصاویر محصولات ووکامرس
تصاویر محصولات

یکی از ایرادهایی که در ابتدای شروع به کار فروشگاه های آنلاین مطرح می شد این بود که امکان بررسی محصول مورد نظر و لمس آن وجود ندارد. چیزی که یک اصل جدا نشدنی در خرید های سنتی است.

اما بازهم تکنولوژی تا حد قابل توجه ای این مشکل را حل کرد. استفاده از تصایر محصول راه حلی بود که به ذهن صاحبان فروشگاه های آنلاین رسید.

استفاده از تصاویر اصلی کالاهای مورد نظر تا حد زیادی خیال مشتری را برای خرید راحت خواهد کرد. اما با وجود استفاده از تصاویر خوب باز هم برخی فروشگاه های آنلاین نتوانستند آن طور که انتظار داشتند مشتری جذب کنند و فروش خود را افزایش دهند.

دلیل این عدم موفقیت استفاده نکردن از تصاویر اصلی کالا و استفاده از تصویر کالاهای مشابه بود. به طوری که وقتی محصول خریداری شده به دست مشتری می رسید با تصویر موجود در فروشگاه تفاوت های بسیاری داشت.
اما تصاویر تهیه شده از محصولات باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ در ادامه به برخی از این ویژگی ها می پردازیم.

ویژگی های یک تصویر مخاطب پسند

اگر نمونه عکس منتشر شده از محصول دارای کیفیت خوبی باشد به مشتری یک دید واقع بینانه نسبت به محصول می دهد و در تصمیم گیری به او کمک می کند که کیفیت محصول همان چیزی است که انتظار دارد.

در موارد زیادی ملاحظه شده، سرعت فروش محصولات با کیفیت تصاویر خوب بیشتر از محصولات با کیفیت تصاویر پایین است. لذا با لحاظ کردن ویژگی هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم فروش خود را چند برابر کنید.

1 . معجزه ی نورپردازی

توصیف این که عکاسی, نقاشی با نور است یکی از زیبا ترین توصیف هایی است که شاید تا به حالا در مورد عکاسی شنیده باشید. نورپردازی بیشترین تاثیر را در ثبت یک تصویر عالی بر عهده دارد پس نباید آن را دست کم گرفت.

نورپردازی مناسب فضا, روح و حالت تصویر را به خوبی به نمایش می گذارد به همین دلیل است که همیشه عکاسهای حرفه ای بهترین تصاویر را به ثبت می رسانند. زیرا به خوبی نور و نوع بازتاباندن آن به سوژه را میشناسند.
یکی دیگر از کاربردهای نورپردازی خوب برای ثبت تصویر محصولات فروشگاهی این است که نوع بافت, رنگ و سایر جزییات محصول به خوبی نشان داده شود.

2 . استفاده از دوربین گران قیمت؟؟؟؟

8 ویژگی حیاتی برای تصاویر محصولات ووکامرس
استفاده از دوربین برای ثبت بهترین تصاویر محصولات

در اولین قدم لازم است که از یک تیم عکاسی حرفه ای کمک بگیرید. محصولات خود را در اختیار آنها قرار دهید و تصاویر ثبت شده را در وب سایت خود بارگذاری کنید. اما در بسیاری از موارد فروشگاه های آنلاینی که تازه شروع به کار کرده اند بودجه ی محدودی دارند تا بتوانند یک تیم عکاسی استخدام کنند. اصلا جای نگرانی نیست.

در واقع برای داشتن تصاویر خوب ضرورتی به استخدام عکاس حرفه ای یا خرید یک دوربین گران قیمت نیست. به لطف پیشرفت تکنولوژی و تلفن های هوشمند همه یک دوربین با رزولوشن خوب در دستان خود دارند که همین کفایت می کند و میتواند شما را برای ثبت تصاویر مورد نظر یاری کند.

3 . ویرایش تصاویر

بر خلاف مخالفت هایی که برای ویرایش تصاویر وجود دارد, ما معتقدیم که ویرایش اصلا هم بد نیست. البته که استفاده ی بی رویه و افراطی از ویرایشگرهایی مانند فتوشاپ تصویر را از حالت طبیعی خارج می کند و آنچه به دست مشتری میرسد با تصویر ارائه شده در فروشگاه تفاوت های چشمگیری خواهد داشت.

اما گاهی خلاص شدن از یک سایه ی اضافه و یا اصلاح رنگ و نزدیک کردن آن به آنچه واقعیت محصول است استفاده از این ویرایشگرها را می طلبد.
البته به شدت توصیه می کنیم که از ویرایش بیش از اندازه ی تصاویر خودداری کنید. زیرا مشتریان به قدر کافی هوشیار هستند و متوجه تصاویر غیر واقعی خواهند شد.

4 . رنگ های واقعی در تصاویر محصولات

در حین عکاسی یا ویرایش تصاویر تا حد امکان از رنگ های واقعی محصول استفاده کنید و در سعی در اغراق آن نداشته باشید. مشتری پس از خرید مشتاق دیدن همان چیزی است که در تصاویر دیده است.

5 . نمای نزدیک

تا حد امکان به محصول نزدیک شوید و سپس تصویر را به ثبت برسانید. ثبت تصویر از نزدیک جزییات را به خوبی به نمایش خواهد گذاشت.

6 . بهینه سازی تصاویر محصولات

بهینه سازی موتورهای جستجو فقط در کلمات کلیدی خلاصه نمی شود بلکه میتوان تصاویر را نیز بهینه سازی کرد. تا پس از هر جستجو, مخاطب به تصویر محصول فروشگاه شما برسد و از این طریق وارد سایت شده و خرید کند.

7 . خلاقیت خود را رها کنید!!!!

8 ویژگی حیاتی برای تصاویر محصولات ووکامرس
تصاویر محصولات و خلاقیت

استفاده از ایده ها و خلاقیت های جدید و تازه در هر زمینه ای سبب پیشرفت خواهد شد. حتی اگر این خلاقیت در یک عکاسی ساده از محصولات فروشگاهی باشد. این خلاقیت ها میتواند زاویه ای متفاوت از محصول, استفاده از المان های طبیعی مناسب با فصل مانند برگ درختان یا هر چیز دیگری باشد.

حتما از تصاویر سایر فروشگاه های اینترنتی دیدن کنید. از خلاقیت های آنها ایده بگیرید و تصاویر خوبی را به ثبت برسانید.

8 . از دید مشتری عکاسی کنید

آخرین و شاید مهم ترین نکته در عکاسی از محصولات این است که حتما محصول را از زاویه ی دید مشتری بررسی کنید و تصاویرش را به ثبت برسانید. تصاویر شما باید مشتری پسند باشد. چه بسا تصاویری که از دید شما به عنوان یک صاحب فروشگاه ووکامرسی مناسب و زیبا باشد اما برای مشتری جذابیتی نداشته باشد.

 

مقاله ی پیشنهادی؛ در طراحی سایت تصاویر چه اهمیتی دارند؟ سئو تصاویر سایت

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.