چگونه محصولات یا خدمات خود را به فروش برسانیم؟

آگوست 20, 2017

52 بازدید

نقطه ی آغازین در بازاریابی فروش درک و به خاطر داشتن این مطلب است که همیشه می بایست به نظر مشتری اهمیت داد. در این جا ما ۷ عامل مهم را به شما معرفی  می کنیم که موفقیت بازار را تضمین می کنند. تغییر در هر یک از این هفت عامل نتایج فروش شما را به طرز شگرفی تحت تاثیر قرار می دهد.

۷ نکته در بازاریابی فروش

محصولی که عرضه می کنید دقیقا چیست؟

کالا یا خدماتی که شما عرضه می کنید دقیقا چیست؟ نقش آن در بالا بردن سطح زندگی یا کار مصرف کننده ی شما چگونه است؟ در چه کاری به آنها کمک می کند؟

حقیقت این است که کسی به این که کالای شما چیست کاری ندارد بلکه چگونگی عملکرد ان مهم است و شما هستید که باید شناسایی کنید نتیجه نهایی و تغییری که این کالا در زندگی یا کار مشتریان شما ایفا می کند, به چه صورت است.

آیا قیمت محصول شما با کیفیت آن هم خوانی دارد؟

آیا قیمت پیشنهادی شما, در بازار رقابتی امروز و براساس شرایط موجود, معقول, منصفانه و به اندازه‌ ی کافی سود آور است؟ قیمت گذاری مساله ی بسیار حساسی است: زیرا تغییرات ناچیز در قیمت های شما, تغییرات عمده در نتیجه کارتان به همراه دارد.

اگر می خواهید هم چنان در کار تجارت بمانید چاره ای جز پایین نگه داشتن قیمت ها ندارید; بعضی شرکت ها با افزایش ۱۰ درصدی قیمت کالاهای بسیار مرغوب خود; شماری از مصرف کنندگان خود را از دست می دهند; اما در عوض سود کلانی به دست می آورند. شما نیز باید قیمت گذاری ساده; حجم قیمت گذاری; تخفیف دهی; متغیرهای قسمت میزان فروش; فروش جانبی; و فروش زیر قیمت را در نظر داشته باشید. همواره قیمت های خود را در نظر بگیرید: تا بتوانید جریان نهایی فروش و سوداوری را بسنجید.

از چه ابزار هایی برای ارتقا محصولاتمان استفاده کنیم؟

شما از چه راه هایی تبلیغات می کنید و محصول خود را در بازار به فروش می رسانید؟ آیا راه هایی وجود دارند که براساس آن بتوانید محصول یا خدمت خود را در بازارهای مختلف و به افراد گوناگون عرضه کنید؟

بیش از بیست راه مختلف برای فروش یک محصول یا سرویس وجود دارد; بیشتر شرکت ها از یک یا دو شیوه استفاده می کنند و به سایر روش ها چندان توجه نمی کنند.گاهی اوقات; شما می توانید با استفاده از شبکه های توزیعی دیگر یا تغییر شیوه ی بازاریابی; فروش خود را بالا برید.

پس گاهی اوقات ایجاد تغییرات جزئی در شیوه ی فروش نیز تاثیر شایانی در میزان فروش دارد.

مکان ارائه محصولات نیز مهم است

شما محصولات و سرویس های خود را دقیقا کجا عرضه می کنید؟ آیا جاهای دیگر برای عرضه کالا یا خدمات خود دارید؟

بسیاری از شرکت ها غیر از فروش مستقیم تا خرده فروشی; و فروش اینترنتی نیز پیش می روند و در همین خرده فروشی ها; خدمات آنلاین ارائه می دهند; آن ها با پیوند چندین استراتژی و همکاری با شرکتها که مشتریان دائم دارند; به پیش می روند و با ارائه محصولات شرکا به مشتریان آن ها نیز دست می یابند.بنابراین این دو شریک تجاری با گسترش دادن کار خود از اعتبار و روابط یک دیگر نفع می برند.

موقیت فعلی شما در بازار چگونه است؟

این مساله نیز برای موفق شدن در بازار کسب و کار اهمیت زیادی دارد; موقعیت کار شما و محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکتتان; در ذهن و قلب مصرف کنندگان به چه صورت است؟ افراد برای توضیح شرکت و اجناس فروخته شده از سوی شما; از چه کلمات و عبارتی استفاده می کنند؟ فرض کنید قرار است گمانه زنی کنید; سعی کنید همان کلماتی را به کار ببریدکه مصرف کنندگان کالاهای شما ذکر می کنند.

به خاطر داشته باشید اعتبارشما: یعنی طریقی که شما به مشتریان خود شناسانده شده اید: بزرگترین سرمایه ای است که در دست دارید. باید تصمیم بگیرید.می خواهید مشتریان قبل و بعد از تجارت با شما در موردتان چه فکری داشته باشند؟ و مطمئن باشید که هر نوع تعاملی با مشتری, آن کلمه یا عبارت را تحت تاثیر قرار می دهد.

ظاهر محصولات هر چه شیک تر بهتر

شکل ظاهری بسته های محصولات شما چگونه است؟ آیا راهی برای تغییر نوع بسته بندی آن وجود دارد: تا ظاهر آن را جذاب تر کند و برای مشتری ایده ال مطلوب تر باشد؟ به یاد داشته باشید که مصرف کنندگان بسیار ظاهر نگرند;مگر آنکه قبلا از آن کالا استفاده کرده باشند; و یا تعریف آن را از کسی شنیده باشند. بنابراین تنها راهی که برای انتخاب کالا برای مشتری می ماند; شیوه ی بسته بندی آن است. با بهبود وضعیت ظاهری محصول ارزش آن نیز بیشتر می شود;و استفاده از آن برای مشتریان دلپذیرتر از دیگرکالاها می گردد.

کارکنان خودتان را فراموش نکنید

این بخش ساده و مهم نیز با بازاریابی آمیخته شده است; چه کسی مسئول هر بخش از استراتژی بازاریابی شماست؟ آیا افراد شما محصولات و خدمات شرکت را با بهترین و کامل ترین شیوه به مردم ارائه می دهند؟ اعضای شرکت خود را راضی و خشنود نگه دارید; یک بازاریابی موفق بازاریابی است; اول از همه بتواند افراد و زیر دستان خود را راضی و خشنود نگه دارد; زیرا مشتریان با اولین نگاه متوجه خواهند شد که کارمندان ان اداره آیا از کار و محصولات خودشان راضی هستند یا خیر.

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *