7 نکته کلیدی برای سئو فروشگاه ووکامرسی

7 نکته کلیدی برای سئو فروشگاه ووکامرسی

آنچه در این مقاله میخوانید

برای موفقیت یک فروشگاه آنلاین راهکارهای بسیاری وجود دارد که یکی از مهم ترین این راهکارها افزایش سئو ووکامرس و ارتقا آن است. بهینه سازی یک وب سایت بهره بردن از یکسری قوانین و الگوریتم ها برای بهبود رتبه سایت یا فروشگاه مورد نظر در موتورهای جستجو است. در ادامه  این مقاله قصد داریم شما را با سئو فروشگاه ووکامرسی آشنا کنیم لذا با ما تا پایان همراه باشید.

مفهوم سئو و کلمات کلیدی

سئو یا بهینه سازی به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که هدف از آن برجسته کردن وب سایت مورد نظر از دید موتورهای جستجو است. وقتی موتورهای جستجو وب سایتی را مفید ارزیابی کنند آن را در صدر سایت های پیشنهادی قرار خواهند داد. این موضوع سبب میشود تا کاربران سایت مورد نظر بیشتر شده و کسب و کار آن رونق بگیرد.

کلمات کلیدی در واقع همان عباراتی هستند که کاربران آنها را در موتورهای جستجو وارد می کنند تا به محتوای مد نظر خود دست پیدا کنند. در واقع کلمه‌ کلیدی همان خواسته و علاقه‌مندی‌ کاربران است که در موتورهای جستجو search می شود. لذا لازم است برای هر صفحه ی محصول یا مقالات با توجه به موضوع و ایده ی اصلی کلمه ی کلیدی پیدا کرد و از این طریق کاربران را برای بازدید از سایت سوق داد.

اهمیت سئو فروشگاه ووکامرسی

7 نکته ی کلیدی برای سئوی فروشگاه ووکامرسی
اهمیت سئوی فروشگاه ووکامرسی

به کار بردن تمام اصول و قواعد توسط یک سئو کار روی محتوای یک سایت فروشگاهی, برای این است که سایت مورد نظر به کاربری که در حال جستجو در مرورگرها است, نشان داده شود. فروشگاهی که تمام معیارهای یک سایت موفق را دارد مانند زیبایی بصری, محتوای عالی, تصاویر با کیفیت و… اما در صفحات اولیه‌ی مرورگر قرار ندارد تا کاربر از آن بازدید کنند عملا نتیجه ای برای صاحب خود به همراه نخواهد داشت. لذا اهمیت سئو اگر بیشتر از طراحی سایت نباشد کمتر نیز نخواهد بود.

مهم ترین نکات برای سئو فروشگاه ووکامرسی

1 . انتشار محتوای مناسب و غیر تکراری محصولات

یکی از اصلی ترین نکات برای توصیف محصولات استفاده از محتوای مناسب است. به جای استفاده از محتوای تکراری, خسته کننده و رسمی که سایر فروشگاه ها ارائه میدهند از محتوایی منحصر به فرد استفاده کنید. سعی کنید با بیانی متفاوت همراه با کلمات کلیدی به توصیف محصول مورد نظر بپردازید. بیان شما باید مورد پسند کاربر باشد. پس بهتر است کاربران خود را شناسایی کنید و در مورد سلیقه ی آنها اطلاعاتی به دست بیاورید.

2 . استفاده از عنوان و برچسب های مناسب

در بحث سئوی یک سایت انتخاب یک عنوان مناسب بسیار مهم است. در واقع اولین موردی که کاربر با آن روبه رو میشود عنوان است. پس لازم است عنوان مورد استفاده ی شما دارای کلمه ی کلیدی مد نظر باشد. این کار سبب میشود که رتبه ی صفحه بالا بیاید و بازدید کننده ها به راحتی بتوانند آن را جستجو کنند.

برای اینکه صفحات محصولات مشابه در فروشگاه ووکامرسی با یکدیگر برای به دست آوردن رتبه ی بهتر رقابت نکنند استفاده از دسته بندی ها و برچسب ها توصیه شده است.

در واقع دسته بندی ها صفحاتی هستند که تمامی محصولات مشابه را در خود جای داده اند و به کاربر این امکان را می دهد تا تمامی محصولات مشابه را به صورت یکجا مشاهده کند. برچسب ها نیز مانند دسته بندی ها عمل میکنند و به کاربران کمک می کنند تا دیگر محصولات با همان برچسب را یکجا مشاهده کنند.

3 . تکمیل بخش متا

7 نکته ی کلیدی برای سئوی فروشگاه ووکامرسی
بخش متا

توضیحات متای یک محصول یا یک مقاله در وبلاگ دقیقا همان چیزی است که کاربران در هنگام جستجو در مرورگر مشاهده میکنند. اهمیت این بخش در این است که اگر متای شما برای کاربر جذاب باشد وارد وب سایت شما شده و از محصول یا مقاله ی شما بازدید می کند و این یعنی بالا بردن میزان بازدید وب سایت شما که بسیار اهمیت دارد.

4 . متن جایگزین تصاویر

با توجه به اینکه موتورهای جستجو برای بررسی های رتبه بندی به متن های تگ شده روی تصاویر اهمیت می دهند لذا باید برای هر تصویر به طور مستقل از متنی جایگزین که شامل کلمات کلیدی است, استفاده شود. این کار قطعا می تواند در استفاده از سایت شما و رنکینگ آن تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

مقاله ی پیشنهادی؛ سئو داخلی چه اهمیتی در رتبه بندی در گوگل دارد؟

5 . استفاده از تحلیلگر گوگل

7 نکته ی کلیدی برای سئوی فروشگاه ووکامرسی
استفاده از تحلیلگر گوگل

استفاده از Google Analytics نمی تواند سبب افزایش رتبه ی وب سایت فروشگاهی شما شود اما استفاده از داده ها و ارزیابی هایی که ارائه میدهد, میتواند به شما برای بهینه سازی وب سایتتان کمک کند.

Google Analytics اطلاعاتی از قبیل کلمات کلیدی , صفحات فرود، مشاهده وضعیت کلی سئو سایت، چک کردن سرعت بارگذاری سایت, پر بازدید ترین صفحات، محبوب ترین آنها و منابع ورودی ترافیک را در اختیار شما قرار میدهد. مجموعه ی همه ی این اطلاعات آگاهی شما را نسبت به تغییرات فروشگاه افزایش خواهد داد و در نتیجه منجر به یک بهینه سازی مناسب خواهد شد.

 

6 . افزایش سرعت وب سایت

میزان سرعت بارگذاری یک سایت تاثیر مستقیمی روی رتبه ی آن خواهد داشت. در واقع یکی از الگوریتم های موتورهای جستجو برای ارتقای رتبه ی یک سایت کوتاه بودن زمان بارگذاری آن است. از طرف دیگر اگر زمان بارگذاری فروشگاه مورد نظر زیاد باشد, کاربر خسته شده و از بازدید منصرف میشود و این یعنی کاهش چشمگیر بازدید کننده ها و به حداقل رسیدن فروش.

از جمله روش های مورد استفاده برای کاهش زمان بارگذاری میتوان به فشرده سازی تصاویر, فعالسازی کش و استفاده از CDNها اشاره کرد. مزیت اصلی استفاده از CDها بارگذاری وب سایت از نزدیک ترین موقعیت جغرافیایی به کاربر است که سبب افزایش سرعت خواهد شد.
توصیه می کنیم برای تست سرعت وب سایت فروشگاهی خود از ابزارهایی مانند  PageSpeed Insights، Google Pingdom و Load Impact یا هر ابزار دیگر استفاده کنید.

7 . تاثیر نظرات کاربران در سئوی فروشگاه ووکامرسی

فعال کردن بخش نظرات مشتریان دو مزیت اساسی برای سئوی فروشگاه ووکامرسی دارد . اول اینکه با ثبت نظر, محتوای محصول اختصاصی خواهد شد این یعنی دیدگاه هر فرد به صورت ویژه برای آن محصول ثبت میشود. افرادی که قصد خرید یک محصول را دارند زمان بسیار زیادی را صرف خواندن نظرات میکنند. این همان تبلیغ دهان به دهان است که تاثیر بسیار مثبتی نیز خواهد داشت.

تنها در صورتی که درصد قابل توجهی از نظرات مثبت باشد میتواند کاربر را به خرید تشویق کند و این مزیت دوم ثبت نظرات است.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.