سئو داخلی چه اهمیتی در رتبه بندی در گوگل دارد؟

سئو داخلی چه اهمیتی در رتبه بندی در گوگل دارد؟

آنچه در این مقاله میخوانید

به طور کلی هر عملی که به منظور افزایش رتبه سایت در موتور های جستجوگر و در داخل سایت شما انجام می شود را سئو داخلی می گویند. سئو سایت و بهینه سازی سایت داخلی باید از قبل از بهینه سازی خارجی سایت انجام شود. سر فصل های آموزشی سئو داخلی به شرح زیر می باشد:

آموزش سئو داخلی

  • متا تگ های سئو
  • تگ های Heading مانند H1
  • تگ توضیحات (Description)
  • محتوا
  • چگالی کلمات کلیدی
  • ALT تصاویر
  • لینک سازی داخلی.

یکی از بخش های مهمی که در سئو مهم است سئو داخلی سایت است.خیلی از سئو کاران حرفه ای نیز این مسلئه را فراموش می کنند. سئو داخلی همانند یک پازل است که همه ی اجزا آن باید به درستی چیده شود. اگر درست چیده و هماهنگ نشود ممکن است که  نتیجه منفی بگیرید.

بهینه سازی آدرس صفحات برای سئو داخلی

مهمترین قدم برای شروع بهینه سازی وب سایت، ایجاد آدرس های سئو فرندلی است. آدرس صفحات باید تا حد امکان کوتاه، خوانا و همراه با کلمات کلیدی اصلی شما باشند. همچنین نباید از کلمات بازدارنده در آدرس استفاده شود. در این مقاله بیشتر راجع به سئو آدرس صفحات صحبت شده است.

بهینه سازی عنوان صفحات

عنوان صفحه مهم ترین پلن در رتبه بندی در گوگل است. برای بهتر جواب گرفتن در گوگل و رتبه خوب داشتن از کلمات کلیدی در عنوان صفحه استفاده کنید. برای اینکه کاربر جذب سایت شما شود. از عنوان متنوع و خلاق استفاده کنید وسعی کنید عنوان از 70 کارکتر بیشتر نشود.همین کارهای ساده در رتبه شما تاثیر دارد.

سئو سازی تگ های Heading

تگ H1 اولین تگ از مجموعه تگ های هدینگ است که در بسیاری از سیستم های تولید محتوا نظیر وردپرس بصورت اتوماتیک ایجاد می گردد. بطور کلی عنوان سایت می تواند به عنوان تگ H1 هم استفاده شود.

 هر صفحه فقط یک تگ H1 باید داشته باشد.

همیشه تگ H1 به عنوان اولین تگ Heading در صفحه مورد استفاده قرار گیرد.

تگ H2 دومین تگ از این مجموعه است که می بایست بعد از تگ H1 در صفحه استفاده شود. زیر عنوان ها باید از این تگ استفاده کنند و محتوای آن می تواند از کلمات کلیدی فرعی شما تشکیل شده باشد. شما می توانید بیشتر از یکبار از این تگ استفاده کنید و به یاد داشته باشید که حتما باید این تگ مورد استفاده قرار بگیرد. مورد بعدی تگ H3 است که اهمیت کمتری از دو تگ قبلی دارد. ولی هنوز هم برای استاندارد سازی صفحات خود نیازمند استفاده از آن هستیم.

در ابتدای متن از کلمات کلیدی استفاده کنید

محتوا پادشاه است و برای نگارش یک متن عالی استفاده از کلمات کلیدی ضروری است. برای داشتن یک سئو داخلی استاندارد باید از کلمات کلیدی در ابتدای متن حداقل یکبار استفاده کنید. اینکار باعث رتبه خوب شما در موتورهای جستجو می باشد.

لینک به منابع خارجی معتبر

یکی از سوالاتی که اکثرا افراد از ما می پرسند این است که گوگل چگونه متوجه می شود که متن سایت ما درباره چه موضوعی است. پاسخ ما به این عزیزان این است که گوگل محتوای آنها را توسط موتور خزنده( Crawl) بررسی و سپس ایندکس می کند. پس در نتیجه قرار دادن لینک معتبر و مرتبط با موضوع متن خود باعث می شود گوگل محتوای شما راحتر ایندکس کند.

افزایش سرعت بارگزاری سایت

گوگل بطور رسمی اعلام کرده است که سرعت بارگزاری صفحه بعنوان یکی از پارامترهای سئو داخلی منظور خواهد شد. یک تحقیق نشان داده که ۷۵% کاربران به سایتهایی که سرعت کمی دارند بر نمیگردند. سرعت سایت شما اگر پایین باشد این را مطمن باشید که کاربر سایت دیگری را ترجیح می دهد ودر ثانیه اول سایت شما را خواهد بست. راههای زیادی برای افزایش سرعت صفحات سایت وجود دارد که بزودی در اینجا به آنها می پردازم.

سئو آن پیچ  و سئو آف پیچ سایت

همه فاکتورهای سئو داخلی سایت یا همان On-Page SEO به عناصر موجود در خود وبسایت شما بستگی دارند. از بین این موارد میتوان به پیاده سازی فنی و کیفیت کدنویسی سایت، ساختار و نما، محتوا و طراحی کاربر پسندانه ی سایت اشاره کرد.

از طرف دیگر، همه فاکتورهای تعیین کننده در سئو خارجی سایت یا Off-Page SEO به موارد بیرون از وبسایت شما وابسته هستند. مثلا تعداد لینک هایی که از سایت های دیگر دریافت کرده اید و یا فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی انجام میدهید.

در صورتی که تمرکز خود را روی سئوی خارجی قرار داده باشید و به دنبال دریافت بک لینک های بیشتر به سایتتان باشید، همواره باید مرتبط بودن لینک های دریافتی با زمینه کاری خود را مد نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین نتایج را در زمینه سئو و پدیدار شدن در نتایج بالا تر جستجو، کسب کنید.

اهمیت سئو داخلی یا On-Page SEO

سئو داخلی شامل مواردی است که تحت کنترل شما هستند. وقتی شما صاحب یک وبسایت هستید، میتوانید موارد فنی و کیفیت محتوای خود را به طور کامل تحت کنترل خود داشته باشید. بنابراین با توجه به امکان رفع هر نوع مشکل در زمینه سئوی داخلی، وقت گذاشتن روی این بعد از سئو، اهمیت فراوانی دارد. میتوان اینطور گفت که وقتی شما سایتی با کیفیت و ارزشمند را راه اندازی کنید، بدون شک میتوانید انتظار داشته باشید که در موتورهای جستجو، رتبه مناسبی را کسب کنید.

در این رابطه اشاره به این نکته بسیار جالب است که بهبود سئوی داخلی، میتواند به طور اتوماتیک به بهبود سئو خارجی سایت نیز منجر شود. مثلا وقتی محتوا‌ی خوبی در سایت خود درج کرده باشید، سایت های دیگر با اشتیاق و علاقه به محتوای درج شده در سایت شما لینک خواهند داد و از آن به عنوان یک مرجع مناسب استفاده خواهند کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.