4 ایده کلیدی برای بازاریابی بهتر نمایندگان بیمه

4 ایده کلیدی برای بازاریابی بهتر نمایندگان بیمه

آنچه در این مقاله میخوانید

همزمان با پیشرفت تکنولوژی و گسترش ارتباطات آنلاین, کابران تمایل دارند تا تمامی کارهای روزانه ی خود را در بستر آنلاین و فضای مجازی انجام دهند. با توجه به این نکته نمایندگان بیمه وب سایت های خود را راه اندازی و شروع به ارائه ی خدمات کردند. اما چگونه میتوان کسب و کار بیمه در فضای انلاین را گسترش داد و مشتریان را چند برابر کرد؟آیا راه اندازی یک وب سایت به تنهایی کفایت می کند؟ بازاریابی نمایندگی بیمه از جمله مواردی است که باید در کنار اداره ی یک سایت به آن توجه کرد تا در مجموع بتوان به موفقیت مورد انتظار دست پیدا کرد.در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای بازاریابی بهتر نمایندگان بیمه و گسترش این کسب و کار معرفی کنیم. ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

1 . برای تبلیغات هزینه کنید

برای اینکه بتوانید بیشتر دیده شوید لازم است تا برای تبلیغات هم وقت بگذارید و هم هزینه کنید.
شاید هنوز هم افرادی وجود داشته باشند که معتقدند نباید برای تبلیغات هزینه کرد و فقط باید بر کمیت و کیفیت کار تمرکز کرد. اما باید بدانید که این طرز تفکر در دنیای این روزها یک عامل برای شکست است.

4 ایده کلیدی برای بازاریابی بهتر نمایندگان بیمه
برای تبلیغات هزینه کنید

به لطف دسترسی آسان به اطلاعات و افزایش ریسک پذیری در نسل جوان هستند کسانی که مثل گذشته تنها به دنبال مشاغل خانوادگی خود نمی روند و کسب و کارهای جدیدی راه اندازی می کنند.

به طور مشخص برای نمایندگی بیمه باید بدانید که افراد بسیاری در سال های اخیر وارد این حوزه شده اند که با خلاقیت و ایده های نابی که دارند توانسته اند مشتریان بسیاری جذب کنند و در این حوزه نام و برندی برای خود دست و پا کنند.
بدون تبلیغات و تلاش برای دیده شدن حتی اگر در سطح بالایی خدمات ارائه دهید دیده نخواهید شد و در این دریای بی انتها محکوم به غرق شدن هستید.

2 . استفاده از رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی با توجه به گستردگی که دارند توانسته اند تمامی اقشار را به خود جلب کنند. نمایندگان بیمه باید از این فرصت به نحو احسنت بهره ببرند.
تجربه نشان داده است که تبلیغات در این فضا بسیار با استقبال کاربران روبه رو خواهد شد. علاوه بر تبلیغات می توانید با راه اندازی یک حساب به نام نمایندگی بیمه ی خود با کاربران در ارتباط باشید. به سوال های آنها پاسخ دهید و اطلاعاتی کاربردی و ضروری را با آنها به اشتراک بگذارید.
به مرور و با افزایش کاربران شما در شبکه های اجتماعی میتوانید برای دریافت خدمات آن ها را سایت خود هدایت کنید و به این ترتیب شما میتوانید مشتریان بالقوه ی خود را افزایش دهید.

3 . استفاده از محتوای ویدئو

4 ایده کلیدی برای بازاریابی بهتر نمایندگان بیمه
محتوای ویدئو

برای افزایش کاربران وب سایت بیمه, لازم است تا محتوایی قوی و تاثیر گذار را بارگذاری کنید. این محتوا می تواند شامل مقالات, تصاویر و حتی ویدیوها باشد.

این ویدیوها میتواند دارای محتوایی مانند؛

 •  معرفی خدمات ارائه شده با جزییات و مزایا
 •  معرفی روش های مختلف دریافت خدمات بیمه
 •  مطالب آموزنده و کاربردی در زمینه ی بیمه
 •  و… باشد.

اما آیا محتوای ویدئویی واقعاً بر گسترش کار نمایندگان بیمه تاثیر گذار است؟

با یقین میتوانیم بگوییم بله بسیار تاثیر گذار است! برخی از نمایندگان بیمه با استفاده از ویدیوهای خود توانستند در فرصتی کوتاه سبب رونق کسب و کار خود شوند.

ایده هایی برای محتوای ویدیوهای تولیدی نمایندگان بیمه:

 •  نمایندگی بیمه و شعبه های دیگر خود را معرفی کنید
 •  محصولات و خدمات را توضیح دهید
 •  یک سری سوالات متداول تولید کنید
 •  به مشتریان جدید اطلاعات مورد نیازشان را از طریق ویدیو ارائه دهید
 •  پیشنهادات تبلیغاتی را در ویدیو ها عملی کنید
 •  برای مشتری های قدیمی خود ویدیوهای خاص تدارک ببینید.

4 . با موبایل دوست شوید

وب سایت نمایندگان بیمه لازم است که برای تلفن های همراه قابل رویت باشد. این ویژگی را در اصطلاح ریسپانسیو بودن می گویند . به دلیل اینکه بیشتر فعالیت های آنلاین توسط کاربران با استفاده از تلفن های همراه انجام میشود لذا لازم است تا وب سایت ها ریسپانسیو باشند تا بخش بزرگی از مخاطبان و کاربان از دست نروند.

4 ایده کلیدی برای بازاریابی بهتر نمایندگان بیمه
با موبایل دوست شوید

چند آمار برای اثبات این مهم؛

 •  طبق آمارها 66درصد ایمیل ها از طریق تبلت یا تلفن همراه باز می شوند.
 •  بالغ بر 90 درصد کاربران شبکه های اجتماعی از تلفن همراه استفاده می کنند.
 •  60 درصد از ترافیک آنلاین اکنون مختص تلفن های هوشمند و تبلت ها می باشد.

اگر تمامی این دلایل و آمارها شما را قانع نکرد خوب است بدانید که گوگل اکنون سایت های بهینه شده برای موبایل را در نتایج جستجو بالاتر قرار می دهد. این یعنی به دست آوردن رتبه های خوب در جستجوی های مورد نظر و افزایش بازدی از وب سایت که یک هدف بزرگ برای هر سئو کاری می باشد.

در صورتی که وب سایت شما برای تلفن همراه مناسب نیست، دو گزینه پیش رو دارید: اول راه اندازی سایت دوم اختصاصی برای کاربران تلفن همراه یا به روزرسانی سایت فعلی بیمه ی خود با کمک یک طراح سایت و با هدف ریسپانسیو شدن آن.

نتیجه

در نهایت پیشنهاد می کنیم برای رونق کسب و کار خود هر کدام از روش های گفته شده در این مقاله را به کار ببرید و برای رسیدن به نتیجه کمی صبور باشید. تمامی این موارد پاسخگوی نیازهای بازاریابی نمایندگی بیمه ی شما خواهد بود اما در یک بازه ی زمانی مشخص.

 

منبع؛ www.outboundengine.com

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.