5 استراتژی بازاریابی لوله کشی

5 استراتژی بازاریابی لوله کشی

آنچه در این مقاله میخوانید

افراد مشغول در زمینه ی شغلی لوله کشی, همواره با چالش های منحصر به فردی رو به رو هستند. برخلاف سایر صنایع و مشاغل که می توانند مخاطبان خاصی را هدف قرار دهند یا به افزایش مشتریان فصلی امیدوار باشند, بازاریابی لوله کشی باید در طول سال بر دو بازار متمایز تمرکز داشته باشد:

 1.  بازار اول تمرکز بر مشتریانی است که با یک اتفاق مانند ترکیدن لوله ها یا موارد اضطراری مشابه, سراسیمه به سراغ این افراد می آیند.
 2.  بازار دوم مشتری های معمولی هستند که به تعمیر و نگهداری دوره ای نیاز دارند. معمولا این افراد وقت زیادی را صرف تحقیق و مقایسه شرکت های لوله کشی می کند تا بهترین و مناسب ترین را برای پروژه خود پیدا کند.

افراد مشغول در زمینه ی لوله کشی برای توسعه کسب و کار خود، به راهکارهای بازاریابی نیاز دارند تا تامین کننده ی نیاز هر دو گروه مشتریان باشند.
در ادامه قصد داریم چندین روش بازاریابی لوله کشی را برای شما مطرح کنیم.البته نمی توان برای تمامی مشاغل لوله کشی فعال در تمامی نقاط یک نسخه ی واحد بازاریابی در نظر گرفت اما به کارگیری این روش ها میتواند تا حد زیادی سبب افزایش مشتریان شود.

بازاریابی لوله کشی را از کجا شروع کنیم؟

9 استراتژی بازاریابی لوله کشی
بازاریابی لوله کشی را از کجا شروع کنیم؟

با وجود گسترش تکنولوژی و حضور فعال تمامی اقشار جامعه در فضای آنلاین بازاریابی آنلاین یکی از بهترین مکانها برای شروع است.
زیرا با صرف هزینه و تلاش کم می توانید درصد زیادی از مخاطبان را در مقیاسی بزرگ با حرفه ی خود آشنا کنید.
بازاریابی آفلاین یا حضوری در برخی موارد همچنان تاثیر گذار است اما نیاز به وقت بیشتر و صرف انرژی و هزینه ی بیشتری دارد.
در صورتی که تازه کار لوله کشی خود را شروع کرده اید و در بازاریابی دیجیتال تجربه ای ندارید می توانید بدون کمک گرفتن از آژانس های بازاریابی و صرف هزینه های زیاد, تبلیغات خود را با اندکی مطالعه و به کار گیری اصولی که در این مقاله برای شما مطرح می کنیم, شروع کنید.

به طور خلاصه میتوان 8 اصل را برای بازاریابی لوله کشی در نظر گرفت که عبارتند از:

 1.  ثبت نام در لیست مشاغل سایت های معتبر
 2.  ایجاد یک وب سایت لوله کشی
 3.  فعالیت در رسانه های اجتماعی
 4.  نیازسنجی محیط هایی که در آن مشغول فعالیت هستند
 5.  بهره بردن از تبلیغات
 6.  تولید محتوا و جذب مخاطب
 7.  همکاری با مشاغل مرتبط
 8.  ارائه ی بهترین خدمات برای جذب مشتریان بالقوه

با رعایت این اصول می توانید همه جنبه های تجارت لوله کشی خود را رشد دهید.قبل از مرور این استراتژی ها, لازم است برخی از اصول اولیه ی بازاریابی لوله کش را بررسی کنیم.

مبانی بازاریابی لوله کشی

اگر مطالعه ای مختصر در مورد بازاریابی انجام داده باشید احتمالا از برخی نکات و اصول اولیه به خوبی آگاهی دارید.
در اولین قدم لازم است برای کسب و کار خود یک نام تجاری در نظر بگیرید.
یک نام تجاری و یک لوگوی چشم نواز میتواند تا حد قابل قبولی اعتماد مخاطب را به کسب و کار لوله کشی شما جذب کند. از انتخاب های شما میتوان درک کرد که چه قدر برای کار خود و مشتریان ارزش قائل هستید پس این مورد را به صورت جدی دنبال کنید.
نام تجاری و شعاری که در نظر می گیرید, قولی است که به مشتریان خود می دهید و این موضوع شما را از سایر رقبای خود متمایز می کند.

چند سوال را در هنگام انتخاب یک نام و برند تجاری باید از خود بپرسید:

 •  چه خدمات یا پیشنهادی منحصر به فردی را به بازار عرضه می کنید؟ شما در چه کاری تخصص دارید یا میتوانید متفاوت از هر کس دیگری در منطقه‌ی خود انجام دهید؟
 •  مشتری ایده آلی که می خواهید به او دسترسی پیدا کنید کیست؟
 •  چه نکاتی برای شما اهمیت دارد و چگونه این نکات را در کار خود می گنجانید؟

به کارگیری استراتژی های بازاریابی لوله کشی

اکنون که با اصول اولیه ی بازاریابی آشنا شدید لازم است تا با نحوه ی به کارگیری این اصول نیز آشنایی پیدا کنید.

در مواقع اضطراری برای مشتریان که میتواند ناشی از ترکیدگی لوله ، شکسته شدن لوله های آب یا مشکلات مربوط به فاضلاب باشد.
در چنین مواقعی مشتری به دنبال نزدیکترین لوله کش است تا بتواند مشکل آنها را رفع کند. در اولین اقدام این افراد در مرورگرهای خود کلمات کلیدی مختلف را برای پیدا کردن بهترین لوله کش جستجو می کنند. با توجه به این موضوع لازم است از روش های زیر برای بازاریابی بهتر استفاده شود؛

1 . ثبت نام در لیست معرفی مشاغل

موتورهای جستجو مانند Google اولین مکانی هستند که مشتریانی به آن مراجعه می کنند.
اگر میخواهید شما یکی از اولین پیشنهادها به آنها باشید لازم است تا در لیست مشاغل ثبت نام کنید. معمولا این کار توسط سایت های مطرحی انجام میشود که تمامی مشاغل را پوشش می دهند.

2 . وب سایت لوله کشی خود را طراحی کنید

9 استراتژی بازاریابی لوله کشی
وب سایت

در مرحله ی بعد لازم است تا حضور آنلاین خود را تقویت کنید. یک وب سایت با ظاهری حرفه ای برای کمک به شما در جذب بیشتر مشتری و افزایش اعتبار کسب و کار شما بسیار تاثیر گذار است.

برای یک وب سایت عناصر مهمی وجود دارند از جمله؛

 •  ارائه ی یک نام و نشان حرفه ای
 •  شماره تلفن و راه های ارتباطی
 •  آدرس و مشخصات کامل
 •  لیست خدماتی که ارائه داده میشود
 •  هزینه ها و تعرفه ها
 •  جوایز و اعتبارنامه های دریافتی از ارگان ها مختلف
 •  محتوای کاربر پسند مانند مقالات, ویدیوها, تصاویر و …

در صورتی که قبلا وب سایتی نداشته اید و در این زمینه تجربه ای ندارید, دو راه پیش روی شماست؛

 1.  اول اینکه شما به کامپیوتر و امور مربوط به آن علاقه مند هستید که در نتیجه میتوانید با آموزش های افق وب, در سریع ترین زمان ممکن برای خود یک سایت طراحی کنید
 2.  یا اینکه هیچ اطلاعی از کامپیوتر ندارید و قصد دارید طراحی سایت خود را به طور کامل به یک تیم حرفه ای و متعهد بسپارید که دراین صورت نیز افق وب حتما شما را راهنمایی خواهد کرد.

3 . فعالیت در رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی این روزها مخاطبان بسیاری دارند. لذا علاوه بر مدیریت یک وب سایت لازم است تا در رسانه ها و شبکه های اجتماعی پر طرفدار نیز حساب هایی با نام کسب و کار لوله کشی خود ایجاد کنید و مخاطبان را جذب کنید.

4 . از تبلیغات استفاده کنید

9 استراتژی بازاریابی لوله کشی
تبلیغات

خود را به جای مشتری در مواقع اضطراری قرار دهید. آنها وقت ندارند که تحقیق کنند و فرم های وب را پر کنند. آنها می خواهند با یک شخص واقعی صحبت کنند که در سریع ترین زمان می تواند به آنها کمک کند. پس لازم است در تبلیغات خود شماره ی تماس را در پیش چشمان مشتری قرار دهید نه در نقاطی که نیاز به دقت بالایی دارد.

5 . تولید محتوا

لوله کشی یک صنعت تخصصی است و اکثر مصرف کنندگان اطلاعات زیادی در مورد آن ندارند. لذا متیوانید با تولید محتوای خوب و مفید در جذب مشتری از سایر رقبای خود در این زمینه پیشی بگیرید. مقاله بنویسید و به بررسی روش های مختلف و سوال های مشابه ای که برای تمامی کاربران ممکن است اتفاق بیوفتد پاسخ دهید. از اصطلاحات حرفه ای و تخصصی در این مقالات استفاده نکنید زیرا مخاطب شما هیچ سررشته ای از شغل شما ندارد.

این نوع استراتژی بازاریابی به عنوان بازاریابی محتوا شناخته می شود و هدف این است که محتوای جالب و قابل اشتراکی ایجاد کنید.
در مقالات بعدی به بررسی بیشتر این موارد میپردازیم. نظرات و پیشنهاد های خود را با ما در میان بگذارید.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد می کنیم به مقاله ی با این روشها استاد تولید محتوای جذاب شوید نگاهی بیندازید.

 

منبع؛ www.academy.getjobber.com

5/5 - (1 امتیاز)
 • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.