چگونه نقشه سایت ایجاد کنیم؟

چگونه نقشه سایت ایجاد کنیم؟

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله هدف ما آموزش ایجاد نقشه سایت است.اگر شما یک برنامه نویس تحت وب هستید می توانید با رفتن به آدرس زیر و رعایت یکسری اصول که در همان مکان شرح داده شده است. در غیر این صورت باید از ابزارهای آنلاین بهره گیرید.

یکی از بهترین سایت های که در این زمینه امکانات خوبی به کاربران می دهد سایت Xml Echo میباشد.

البته باید گفت که اکثر سایت ها از این دست یا قدرت کافی ندارند و یا اگر هم دارند خدمات مجانی در اختیار نمی گذارند. پس از عضویت در این سایت تنها کاری که باید انجام دهید وارد کردن آدرس سایت است.پس از تهیه نقشه سایت و دریافت باید آن را با توجه به دستور العمل که خود سایت گوگل داده است در سایت قرار دهیم.

چگونه نقشه سایت را به سایت گوگل اضافه کنیم؟

برای نشان دادن نقشه سایت خود در گوگل به آدرس زیر رفته و با کاربری خود وارد شوید; [button style=”btn-info” url=”http://www.google.com/webmasters/sitemaps” target=”_blank” size=”btn-xs”]مشاهده نقشه سایت خود در گوگل [/button]
و در بخش dashboard می توانید سایت خود را به سادگی اضافه کنید; پس از افزودن آدرس سایت متوجه خواهید شد; که دو گزینه add و verify و در مقابل آدرس سایت شما اضافه شده است. با کلیک کردن بر روی گزینه  Add شما نام فایل خود را وارد کرده است ; و بر روی submit Sitemap کلیک کنید نقشه شما به سایت گوگل اضافه می شود.

نکات مهم که باید در تهیه نقشه سایت رعایت کنید

سایت مپ شما باید حتما از قالب utf-8 استفاده کند.

نقشه سایت شما حتما باید در مسیری مانند روبرو قرار گیرد:                                                    http://example.com/sitemap.xml.gz

حجم آن نباید بیش از ۱۰ مگابایت و تعداد لینکهای آن از ۵۰ هزار تجاوز نکند.

اگر آدرس شما بصورت www.google.com در سایت مپ استفاده شده باشد اشتباه است و باید به صورتhttp://www.google.com/ تصحیح شود.

 

نکته:تا زمانی که سایت شما مورد تایید قرار نگیرد, شما نمی توانید از دیگر امکانات اعم از خطاها و مشکلات و آمارها استفاده کنید.

نقشه سایت
Share on twitter
توییت کردن این مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال این مقاله از طریق واتس اپ
Share on telegram
ارسال این مقاله از طریق تلگرام
Share on email
ایمیل کردن این مقاله برای یک دوست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *