چگونه نقشه سایت ایجاد کنیم؟

سپتامبر 6, 2017

42 بازدید

در این مقاله هدف ما آموزش ایجاد نقشه سایت است.اگر شما یک برنامه نویس تحت وب هستید می توانید با رفتن به آدرس زیر و رعایت یکسری اصول که در همان مکان شرح داده شده است. در غیر این صورت باید از ابزارهای آنلاین بهره گیرید.

یکی از بهترین سایت های که در این زمینه امکانات خوبی به کاربران می دهد سایت Xml Echo میباشد.

البته باید گفت که اکثر سایت ها از این دست یا قدرت کافی ندارند و یا اگر هم دارند خدمات مجانی در اختیار نمی گذارند. پس از عضویت در این سایت تنها کاری که باید انجام دهید وارد کردن آدرس سایت است.پس از تهیه نقشه سایت و دریافت باید آن را با توجه به دستور العمل که خود سایت گوگل داده است در سایت قرار دهیم.

چگونه نقشه سایت را به سایت گوگل اضافه کنیم؟

برای نشان دادن نقشه سایت خود در گوگل به آدرس زیر رفته و با کاربری خود وارد شوید; [button style=”btn-info” url=”http://www.google.com/webmasters/sitemaps” target=”_blank” size=”btn-xs”]مشاهده نقشه سایت خود در گوگل [/button]
و در بخش dashboard می توانید سایت خود را به سادگی اضافه کنید; پس از افزودن آدرس سایت متوجه خواهید شد; که دو گزینه add و verify و در مقابل آدرس سایت شما اضافه شده است. با کلیک کردن بر روی گزینه  Add شما نام فایل خود را وارد کرده است ; و بر روی submit Sitemap کلیک کنید نقشه شما به سایت گوگل اضافه می شود.

نکات مهم که باید در تهیه نقشه سایت رعایت کنید

سایت مپ شما باید حتما از قالب utf-8 استفاده کند.

نقشه سایت شما حتما باید در مسیری مانند روبرو قرار گیرد:                                                    http://example.com/sitemap.xml.gz

حجم آن نباید بیش از ۱۰ مگابایت و تعداد لینکهای آن از ۵۰ هزار تجاوز نکند.

اگر آدرس شما بصورت www.google.com در سایت مپ استفاده شده باشد اشتباه است و باید به صورتhttp://www.google.com/ تصحیح شود.

 

نکته:تا زمانی که سایت شما مورد تایید قرار نگیرد, شما نمی توانید از دیگر امکانات اعم از خطاها و مشکلات و آمارها استفاده کنید.

برچسب‌ها:,

آتشگاه

1 سال عضو تیم افق وب

آموزش تنها حرفه ای است که حرفه های دیگر را ایجاد می کند. من عاشق این حرفه هستم.

مطالب مفید برای شما

آموزش های پولی را از ایمیل خود دانلود کنید

ما هم مثل شما از اسپمر ها متنفریم، و به شما اطمینان میدیم که هر هفته یکی از بهترین آموزش های وردپرس رو خواهیم کرد نه بیشتر! در هر زمان هم میتونین به راحتی لغو اشتراک کنین

سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید؟

خیلی خوشحال میشیم که نظرات تون رو برامون ارسال کنید، این به ما انگیزه میده که آموزش های بیشتری رو رایگان تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *