6 نکته طلایی برای طراحی لندینگ پیج

6 نکته طلایی برای طراحی لندینگ پیج

آنچه در این مقاله میخوانید

لندینگ پیج

اصول طراحی یک لندینگ گیج ( Landing  page) حرفه ای

لندینگ پیج (Landing Page) یا صفحه فرود یکی از بخش های جذاب بازاریابی اینترنتی می باشد. یکی از راه‌های دیده شدن صفحات فرود استفاده از بنرهای تبلیغاتی است.

بنرهای تبلیغاتی صفحات لندینگ پیج را در سایت‌های خود یا سایت‌های دیگر پخش می‌کنند تا بتوانید نقطه فرودی را در سایت خود ایجاد کنند. فرود آوردن بازدیدکننده می‌تواند اهداف خاصی دربرداشته باشد.

مثلا به دست آوردن اطلاعاتی از بازدیدکنندگان که به وسیله آن بتوان با آنها ارتباط برقرار کرد یا می‌توان هدف از فروش یک محصول را مدنظر گرفت و یا صرفا کلیک بر روی یک لینک خاص هدف یک صفحه فرود باشد.

به صفحه فرود نیز صفحه هدف هم گفته می‌شود، صفحه‌ای که باعث افزایش بازدید و همچنین افزایش فروش می‌شود ولی این نکته به نوع طراحی یک صفحه فرود هم بسیار وابسطه است، هر چه طراحی صفحه فرود مورد پسندتر کاربر باشد، شما نیز به هدف خود بیشتر نزدیک شده‌اید.

تیتر موضوعات خود را جذاب کنید

افرادی که وارد سایتی می شوند اولین جایی که نگاه آنها را جذب خود می کند همین عنوان و تیتر شماست. پس شما نیاز دارید که تیتری را بنویسید که مخاطب پسند باشد.

عنوان شما باید تا جای ممکن مختصر باشد. در مرحله بعدی یک تیتر زیر مجموعه برای تیتر اصلی بسازید که موضوع اصلی را بیشتر باز کند و توضیحات بیشتری بدهد. و در آخر به این نکته توجه کنید که کاربران مطالب را همیشه سرسری مطالعه می کنند پس به گونه ای بنویسید که در عرض چند ثانیه کل مطلب متوجه شوند.

 

صفحه فرود پکیج کسب درآمد از اینستاگرام

طراحی صفحه فرود
صفحه نخست

 

 

دقت در گذاشتن تصاویر و فیلم در لندینگ پیج

حتما در صفحه فرود خودتان تصاویر یا ویدیو های باارزش را برای بالاترین بخش در نظر می گیرید. این یک روش کاربردی و قدیمی است اما برای صفحات مجازی هم همان کاربرد را دارد. تصاویر می توانند خوانندگان را جذب کنند. در نظر داشته باشید که تصاویر مناسب و قانع کننده کاربران شما را راغب تر خواهد کرد.

 

توجه به بالای صفحه سایت

اکثر کاربران وقتشان را در بالاترین بخش های وب سایت می گذرانند. پس مهم ترین و زیبا ترین محصولات و خدمات خود را در بالای صفحه خود قرار دهید. به صورتی که کاربر با یک نگاه متوجه آن شود.

از رقیبان ایده بگیرید

هیچ اشکالی ندارد که استایل صفحه فرود شما بر مبنای استایلی باشد که قبلا در جای دیگری دیده اید! اگر از یک کسب و کار که بسیار بزرگتر از کسب و کار شماست الهام می گیرید، بخش بازاریابی آن کسب و کار قطعا وقت و سرمایه زیادی صرف توسعه و تست چیزی که الان می بینید کرده است. از علم آنها به نفع خود استفاده کنید اما منظور این نیست که کار آنها را کپی برداری کنید.

صفحات خود را شلوغ نکنید

بدترین صفحه‌های هدف، صفحه‌های بسیار شلوغ هستند. این وب‌سایت‌ها سعی می‌کنند تا جایی که می‌توانند اطلاعات مربوط به برند خود را در صفحه‌ی هدف جای دهند و آن‌قدر مطالب زیادی را در آن می‌گنجانند که برای خواننده گُنگ و گیج‌کننده می‌شود. مشخصاً این، آن چیزی نیست که شما به دنبالش هستید.
استفاده از فضای خالی در صفحه‌ی هدف، سبب می‌شود که این صفحه مرتب به نظر آید و توجه و مسیر نگاه‌ها به‌سوی مطالب و عناصر مهم آن جلب شود

امتیاز شما به این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.